MojAndroid

Spoločnosť Google už usilovne pracuje na ďalšej verzii systému Android. Ten by mal byť predstavený na tohtoročnej konferencii Google I/O, ktorá odštartuje už 8. mája 2018 v Kalifornii. Okrem predpokladaných nových funkcií je pomerne zaujímavou témou aj názov tohto systému. Google sa obvykle už od svojej verzie Android C (Cupcake) v roku 2009 drží pomenovania po istej cukrovinke. Aký názov prinesie nový Android P?

Náš tip
Bude sa ďalší Android volať Android Popsicle?
Náš tip
Google Pixel 2: Google to skrátka vie | VIDEOrecenzia

Android P

Niektoré lokálne komunity pochopiteľne uvažujú aj nad bizarným názvom ako Android “Pardubický perník.” Pochopiteľne, ide o žart a Google sa bude zrejme držať celosvetovo rozšírených sladkostí či známych produktov po vzore systému Android Nougat či Oreo. Portál theverge sa na problematiku pozrel bližšie a rozoberal potenciálne názvy začínajúce písmenom “P” pre nový Android.

Problematiku nového názvu rozoberal aj portál theverge. Trúfli by ste si na tip? Hlasujte v našej ankete pod článkom.

Na zozname sa tak ocitli návrhy ako napríklad Android Pancake, Peppermint, Pie, Pineapple, Pistachio, Pizza, Popcorn, Popsicle, Potato, Pudding či Pumpkin. Nechýbajú však ani známe produkty ako PEZ, Pop-Tarts alebo Pringles. Vzhľadom na to, že Google vyberal v minulosti skôr cukrovinky, mohli by sme teoreticky vylúčiť niektoré možnosti ako Android Potato, Pizza či chrumkavé lupienky Pringles. Istým tipom môžu byť aj konkrétnejšie pojmy ako “Pumpkin Pie” či “Pecan Pie.”

Náš tip
Nový klip od Johna Legenda bol celý natočený smartfónom Google Pixel 2

Google v minulosti používal aj viacslovné pomenovania, tie sa však nezačínali na rovnaké písmeno. Ide napríklad o systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich alebo Android 4.3 Jelly Bean. Ako vhodný kandidát sa tak ponúka napríklad aj Android Peanut Butter. Finálne meno sa dozvieme už čoskoro na konferencii Google I/O 2018. Dovtedy však môžete svoj tip napísať do komentárov či zahlasovať v ankete nižšie.

Ako sa bude volať nový systém vo verzii Android P?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
23.4.2018
Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+