MojAndroid

O schopnostiach fotoaparátov na smartfónoch sa toho hovorí a píše veľa. Už teraz sme v situácii, kedy fotoaparát na smartfóne naplní potreby drvivej väčšiny používateľov a v niektorých konkrétnych situáciách aj profesionálov. Bolo tiež uskutočnených niekoľko experimentov, kedy smartfón úplne nahradil fotoaparát pri väčšom projekte, no John Legend posunul latku o úroveň vyššie. Videoklip k jeho skladbe A Good Night bol totiž celý natočený smartfónom Google Pixel 2.

Kvalita tohto videa je naozaj fascinujúca a je veľmi pravdepodobné, že ak by ste nevedeli, aké zariadenie ho natočilo, ani by ste si nevšimli rozdiel oproti iným videoklipom zhotoveným profesionálnou technikou. Samozrejme, Google Pixel 2 a každý iný smartfón má množstvo limitácií, a tak museli tvorcovia využiť rôzne triky, aby dosiahli želané efekty. Faktom však zostáva, že celé video je skutočne natočené iba pomocou smartfónu a výsledok stojí naozaj za to.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+