MojAndroid

O novom Androide, ktorý bude nasledovať po Androide 8 Oreo, vieme, že bude začínať písmenom “P” a mal by pokračovať v názvosloví dezertov, ako to bolo u predchodcov. Na P v angličtine začínajú napríklad pudding, peacun pie, prípadne peanut brittle… Samozrejme, máme tu ešte aj popsicle, čo je vlastne anglický názov pre nanuk, ale existuje aj značka nanukov s rovnakým názvom. Každý rok sa objavia možné návrhy, ako by sa najnovší systém mohol volať a väčšinou sú dohady správne, možno tomu je rovnako aj tentokrát.

 

Nebolo by to prvý a určite ani poslednýkrát, čo by Google použil názov značky sladkostí ako názov Androidu. V minulosti sme tu mali veľmi známy Kit-Kat, ale aj Oreo. Pokiaľ sa majitelia značky Popsicle s Googlom dohodnú, bola by to obrovská príležitosť z pohľadu marketingu. Je ťažké si predstaviť lepšiu a lacnejšiu propagáciu značky, ako jej integrovanie do názvu najrozšírenejšieho operačného systému pre mobilné telefóny na svete.

Možno by tu bol menší problém s faktom, že názov popsicle nie je globálne tak známy, ako ostatné produkty, podľa ktorých sa predchádzajúce systémy nazývajú. Tento názov využívajú hlavne v Amerike, zatiaľ čo v iných krajinách sa môžeme stretnúť s anglickými názvami ice lolly, ice block, prípadne ice drop.

Páčil by sa vám najnovší Android s názvom Popsicle?

Loading ... Loading ...
14.4.2018
Zdroj: Techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+