MojAndroid

Mať aplikácie v telefóne vždy aktuálne je veľmi dôležité. Najaktuálnejšie verzie aplikácií sú nielen bezpečnejšie, ale ponúkajú napríklad aj nové funkcie, lepšiu optimalizáciu, vylepšené používateľské prostredie a podobne. V tomto článku, ktorý je určený skôr pre začiatočníkov, si ukážeme, ako na to. Dobrou správou je, že aktualizovať nemusíte len manuálne, ale dá sa to aj automaticky.

Ako manuálne aktualizovať Android aplikácie

Nie všetci používatelia chcú mať všetky aplikácie vždy aktualizované. Je možné, že práve v tej vašej prebehla aktualizácia, ktorá zmenila používateľské prostredie či iné funkcie tak, že vám to nevyhovuje. V tomto prípade sa snažíte zostať na staršej verzii aplikácie, ktorá vám jednoducho vyhovuje viac. A práve preto môžete využiť možnosť aktualizovať ju manuálne.

 1. Otvorte aplikáciu “Obchod Play” a kliknite na ikonku hore vpravo, na ktorej vidíte fotografiu vášho účtu.
 2. Ťuknite na “Správa aplikácií a zariadení.”
 3. Tu nás zaujíma druhá položka zhora. V našom prípade nám smartfón oznámil, že sú k dispozícii aktualizácie aplikácií. Klikneme na “Zobraziť podrobnosti.”
 4. Teraz vidíme zoznam aplikácií, ktoré je možné aktualizovať. Stačí kliknúť na tlačidlo “Aktualizovať” pri aplikácii, ktorú chcete aktualizovať. Prípadne zvoliť možnosť “Aktualizovať všetko,” ktorá sa nachádza hore vpravo. Pri každej aplikácii sa tiež zobrazuje malá šípka smerom nadol. Jej rozkliknutím získate informácie o tom, čo sa zmenilo v najnovšej verzii aplikácie.
 5. Hotovo.

Ako zapnúť automatické aktualizácie Android aplikácií

 1. Otvorte aplikáciu “Obchod Play.”
 2. Hore vpravo ťuknite na fotografiu vášho účtu a zvoľte “Nastavenia.”
 3. Teraz zvoľte “Nastavenia siete” a následne “Automatická aktualizácia aplikácií.”
 4. Tu si môžete vybrať či sa budú aplikácie automaticky aktualizovať len cez Wi-Fi, Wi-Fi aj mobilné dáta alebo môžete automatickú aktualizáciu aplikácií úplne vypnúť.
 5. Hotovo.

Ako nastaviť automatickú aktualizáciu konkrétnej aplikácie

 1. Vojdite do aplikácie “Obchod Play” a rozkliknite si váš profil vpravo hore.
 2. Následne zvoľte “Správa aplikácií a zariadení” a následne “Správa” na vrchu.
 3. Teraz ťuknite na názov aplikácie, pre ktorú chcete zapnúť automatické aktualizácie.
 4. Otvoria sa detailnejšie informácie o apliácii. Vpravo hore kliknite na tri bodky a zaškrtnite možnosť “Povoliť automatické aktualizácie.”
 5. Hotovo.

Ďalšie návody, ktoré by ste nemali prehliadnuť:

 

20.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+