MojAndroid

Nová sociálna sieť s názvom Threads vzbudila množstvo pozornosti. Má byť priamym konkurentom mimoriadne populárnemu Twitteru. Ten v poslednom čase robí jedno kontroverzné rozhodnutie za druhým, a tak je pravdepodobné, že práve táto nová aplikácia môže mať potenciál. V tomto článku nájdete jednoduchý návod ako nainštalovať Threads do vášho smartfónu, aj keď zatiaľ nie je na Slovensku oficiálne dostupný.

Používatelia smartfónov s operačným systémom iOS majú zatiaľ smolu, pretože na Slovensku sa k aplikácii nedostanú. Teda nie jednoduchou cestou. Vy ste ale práve na stránkach, ktoré sa venujú operačnému systému Android. A v tomto prípade je to veľmi jednoduché.

V prvom rade musíme pripomenúť, že keďže aplikácia Threads nie je v Európe oficiálne dostupná (zatiaľ), klasickým spôsobom cez obchod Google Play to nepôjde. Vyhľadávanie vám ju jednoducho nenájde. No existuje veľmi jednoduchá spôsob, ako nainštalovať aplikáciu Threads aj do vášho Androidu.

Ako nainštalovať Threads do Androidu: Postup

  1. Prejdite na stránku webu APKMirror, odkiaľ si stiahnete inštalačný balíček
  2. Vyberieme verziu, ktorú chceme stiahnuť. Odporúčame tú najnovšiu
  3. Preklikáme sa prípadnými reklamami a klikneme na “DOWNLOAD APK”
  4. Aplikácia sa začne sťahovať. Po stiahnutí sa vás telefón opýta, či ju chcete nainštalovať. Zvolíte áno
  5. Je možné, že máte zakázanú inštaláciu z neznámych zdrojov, takže ju povolíte (v tomto prípadne z vášho internetového prehliadača, z ktorého ste inštalačný APK súbor stiahli
  6. Nainštalujeme aplikáciu
  7. Hotovo.
ako nainstalovat threads
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prihlásenie prebehne automaticky

Čo sa týka prihlasovania, prípadne zakladania účtu, nemusíte robiť absolútne nič. Teda v prípade, ak máte účet na Instagrame. Práve prostredníctvom neho sa automaticky prihlásite aj do sociálnej siete Threads. Všetko funguje rýchlo a automaticky, všetky údaje sa vám prenesú. Dokonca aj profilová fotografia, používateľské meno či popis.

Na vlastné riziko

Pripomíname, že tento postup vykonávate na vlastné riziko. Inštalácia aplikácií z neoverených zdrojov nie je najbezpečnejším, no v prípade Threads zatiaľ jediným jednoduchým spôsobom, ako ju dostať do vášho smartfónu. Akonáhle sa aplikácia dostane do obchodu Google Play, odporúčame ju následne stiahnuť a nainštalovať odtiaľ. Oficiálna cesta je vždy aj tá najbezpečnejšia.

Náš tip
Google našiel spôsob ako platiť mobilom bez NFC

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+