MojAndroid

Vaša domáca Wi-Fi sieť by mala byť dobre zabezpečená. Vo väčšine prípadov postačí mať skutočne silné heslo zložené z veľkých a malých písmen, čísel a rozličných znakov. Heslá by ste nemali nikomu prezrádzať a ak už máte nastavené tak náročné heslo, pravdepodobne si ho ani nezapamätáte. Ale ako zdieľať heslo na Wi-Fi sieť svojej návšteve? Existuje rýchly a bezpečný spôsob. Takto to urobíte.

Zdieľanie Wi-Fi hesla pre iného používateľa

Postup popisujeme pre smartfóny značky Samsung, no na iných telefónoch by sa tieto kroky veľmi líšiť nemali. Pre zdieľanie Wi-Fi siete na druhý smartfón vykonajte tieto úkony:

  • Otvorte nastavenia.
  • Kliknite na časť “Pripojenia”.
  • Prejdite do sekcie “Wi-Fi” (musíte byť k danej sieti pripojení).
  • V pravej časti konkrétnej Wi-Fi siete sa nachádza ikona ozubeného kolieska. Kliknite na ňu.
  • V ľavej dolnej časti obrazovky sa nachádza možnosť “Kód QR”. Zobrazí sa vám QR kód, ktorý musí druhá strana nasnímať. Môže tak spraviť prostredníctvom aplikácie fotoaparátu (ak to ich smartfón podporuje) alebo v sekcii Wi-Fi nájdete možnosť pre skenovanie QR kódov. Kód môžete zaslať aj mailom, do správy alebo prostredníctvom funkcií Quick Share či Nearby Share.
Zdieľanie Wi-Fi
Zdieľanie Wi-Fi pripojenia pomocou QR kódu | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zdieľanie pripojenia na Wi-Fi prostredníctvom QR kódu bude fungovať aj medzi platformami. Je teda jedno, či druhá osoba používa smartfón s operačným systémom Android alebo iPhone so systémom iOS. Navyše, druhému používateľovi ani nemusíte priamo prezrádzať svoje heslo a ostane známe iba vám. Toto bol jednoduchý spôsob, ako niekomu zdieľať heslo na Wi-Fi.

Náš tip
Nothing Phone (2) bude ešte ekologickejší a výkonnejší
2.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+