MojAndroid

V seriáli 7 dní so Samsung Galaxy S7 vám ukážeme, aké funkcie a inovácie prináša tohtoročná vlajková loď juhokórejského výrobcu – Samsung Galaxy S7  a Samsung Galaxy S7 Edge v spojení s novými hodinkami Samsung Gear S3 FrontierCelkovo máme pre vás pripravených 7 častí tohto seriálu. V predošlých dieloch sme sa venovali opisu ideálneho dňa s Galaxy S7 a Gear S3, SuperAMOLED displeju, operačnému systému, Samsung kontu a predinštalovaným aplikáciám, ale aj fotoaparátu a jeho profesionálnemu režimu. Včera sme vám opísali batériu a jej nabíjanie, a v poslednej časti tohto seriálu vám povieme niečo viac o športovaní s Galaxy S7, hodinkami Gear S3 a s aplikáciou Samsung S Health.

Seriál 7 dní s Galaxy S7:

Ideál pre športovcov

Spoločnosť Samsung už dlhodobo myslí na športovcov a prispôsobuje tomu aj vlastnosti a funkcie svojich vlajkových lodí. Od Samsungu Galaxy S5 po Galaxy S7 a S7 edge, každý z týchto smartfónov obsahuje integrovaný merač tepu a aplikáciu S Health, ktorá sa vyvíjala spolu s potrebami zákazníkov. Dnes už môžete ísť behať alebo robiť hocijakú inú aktivitu aj bez toho, aby ste museli v ruke alebo vo vrecku niesť smartfón. Na monitorovanie vašej aktivity vám totižto dobre poslúžia aj inteligentné hodinky. Napríklad Samsung Gear S3 Frontier. Tie dokážu namerané dáta po pripojení k zariadeniu zosynchronizovať s vašim účtom, a vy tak máte kompletný prehľad o svojich športových aktivitách v jednom účte, v jednej aplikácii – S Health. Hodinky Gear S3 navyše obsahujú aj vstavný GPS modul, takže dokážu vašu aktivitu geograficky zaznamenať aj bez prítomnosti smartfónu.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-3-jpg

Čo všetko môžem robiť s hodinkami Gear S3 Frontier?

Samsung Gear S3 frontier spĺňajú certifikáciu IP68, ktorá zabezpečuje odolnosť ich konštrukcie voči prachu a vode do hĺbky 1,5 m po dobu 30 minút. Netreba si ich teda mýliť s hodinkami určenými na monitorovanie plaveckého tréningu. Slúži to skôr ako prevencia pri páde do vody, nemusíte sa báť vytiahnuť ich v daždi spod rukáva, spotiť sa, alebo spolu s nimi absolvovať rýchlu sprchu. Reálne „hrátky“ v bazéne by sme však neriskovali. Hodinky Samsung Gear S3 Frontier taktiež spĺňajú armádny štandard odolnosti MIL-STD-810G, ktorý hovorí o ich celkovej odolnosti voči otrasom, extrémnym podmienkam, či rýchlym zmenám teplôt.

samsung_gear_s3_frontier-1-of-1-3

Samsung Gear S3 Frontier a aplikácia S Health

Aplikácia Samsung S Health počíta kroky, spálené kalórie, počet prejdených poschodí, meria tep srdca, ale zaznamenáva aj množstvo vypitej vody a kávy. To všetko zvládnu monitorovať hodinky Gear S3. Pokiaľ by ste si chceli monitorovať aj kvalitu vášho spánku, môžete na to využiť integrovanú funkciu alebo aplikáciu Sleep As Android, ktorá je na to špecializovaná a ponúka podporu aj pre inteligentné hodinky od Samsungu.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-7-jpg

Pri športovaní si nemusíte so sebou brať svoj smartfón, stačí si na hodinkách zvoliť šport, ktorý sa chystáte vykonávať a spustiť lokalizáciu, aby vám aplikácia mohla po opätovnom spárovaní so smartfónom prekresliť aj mapu. Treba však rátať s vyšším úbytkom batérie. Čo sa týka presnosti meraní, aplikácia S Health na hodinkách presne merala napríklad drepy a sedel aj počet prejdených poschodí. Každé 3 metre na výšku vyhodnotí ako jedno poschodie.

samsung_gear_s3_vzdialneost samsung_geaer_s3_run

Ďalšiu z funkcií – výškomer – sme pravidelne sledovali na rovnakých miestach, na ktorých ukazoval výšku s odchýlkou maximálne 8 metrov. Nejde tak o presný nástroj, no na približný odhad výšky poslúži dobre. Ďalšou praktickou funkciou je merač tepu. Ten nenájdete len na smartfóne Samsung Galaxy S7 a S7 Edge, ale aj na samotných hodinkách Samsung Gear S3. Jeho presnosť taktiež nie je vedecká, no s odchýlkou plus-mínus 5 úderov za minútu ide o pomerne slušný nástroj na kontrolu tepu napríklad počas behu.

samsung_gear_s3_frontier-78-of-78

Veľmi zaujímavou funkciou je aj meranie UV žiarenia. To zvládajú odmerať hodinky Gear S3 na základe špeciálneho senzoru, ktorý sa nachádza vedľa ich displeja. Úroveň UV žiarenia je parameter, ktorý by vám mal napríklad povedať, či sa v lete musíte pred odchodom z domu chrániť pokrývkou hlavy, slnečnými okuliarmi alebo sa máte natrieť opaľovacím krémom.

Náš tip
Samsung Gear S3 frontier: Hodinky, ktoré dospeli | RECENZIA

Aplikácia S Health na Samsung Galaxy S7 a S7 Edge

Aplikácia S Health v smartfónoch spoločnosti Samsung umožňuje okrem sledovania športových aktivít sledovať aj ďalšie parametre. Môžete si zaznamenávať vašu hmotnosť a sledovať pokroky v chudnutí alebo priberaní, no vďaka aktivitám môžete priamo za svoje výkony dostávať aj rôzne ocenenia a porovnávať sa s vašimi priateľmi. V najnovšej verzii S Health-u dokonca môžete vyzvať známeho alebo známu na súboj v športovaní, takže sa môžete navzájom hecovať a sledovať, ako ide športovanie vášmu “súperovi”.

7-dni-s-galaxy-s7-edge-shealth-2 7-dni-s-galaxy-s7-edge-shealth-1

Dôležitou súčasťou aplikácie sú aj ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Či ide o denný priemer krokov alebo celkovú ubehnutú vzdialenosť za mesiac, Samsung S Health vás bude motivovať k splneniu vášho cieľa. Okrem toho môžete v aplikácii monitorovať hladinu stresu pomocou dlhšieho merania pulzu. Celkovo je aplikácia naozaj prepracovaná a pokiaľ chcete vo svojom zariadení monitorovať vaše športové aktivity a vaše zdravie, nemusíte za S Health hľadať náhradu. Jedinou podmienkou pre využívanie tejto aplikácie je Samsung konto, o ktorom sme vám už písali. Škoda, že hodinky Gear S3 nepodporujú externé senzory tepu či plávania cez ANT+. S touto funkciou by išlo o naozaj takmer bezchybné zariadenie.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung Slovensko.

12.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+