MojAndroid

V seriáli 7 dní so Samsung Galaxy S7 vám ukážeme, aké funkcie a inovácie prináša tohtoročná vlajková loď juhokórejského výrobcu – Samsung Galaxy S7 v spojení s novými hodinkami Samsung Gear S3 FrontierCelkovo máme pre vás pripravených 7 častí tohto seriálu a v prvej časti vám opíšeme, ako vyzerá ideálny deň so Samsung Galaxy S7 a Gear S3.

Kto skôr vstane, ten viac urobí

Ako každé ráno, aj tentokrát nás zo spánku preberie zvuk budíka z nášho mobilného zariadenia. O 7:30 hod. zvoní Samsung Galaxy S7 Edge z podložky na bezdrôtové nabíjanie, ktorú máme na nočnom stolíku. Ako správni spáči posunieme budík minimálne raz. Stačí stlačiť tlačidlo Domov a budík sa automaticky posunie o 5 minút. Pokiaľ ste v noci mali na ruke svoje hodinky Samsung Gear S3 Frontier, tak si môžete pozrieť aj kvalitu svojho spánku. Urobiť tak môžete priamo v hodinkách, alebo v mobilnej aplikácii Samsung S Health.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-7-jpg

Ráno si doprajeme kávu a pohár vody, pričom si to nezabudneme zadať aj do aplikácie S Health priamo cez svoje hodinky. Na konci dňa tak budeme vedieť, či nemáme deficit tekutín a po nastavení nás aplikácia S Health upozorní aj na to, že sme vypili už veľa kávy a ďalšiu by sme mali radšej vynechať. Keď sa naraňajkujeme a zbehneme po schodoch k autu, môžeme sa nechať navigovať priamo do práce. Vďaka Google Mapám, ktoré máme predinštalované priamo v Galaxy S7 Edge to zvládneme aj s informáciami o aktuálnej premávke v meste. A môžeme začať pracovať.

Pracovný deň naozaj hravo a jednoducho

Život novinára je v dnešnej dobe iný, ako v minulosti. Dnes je základom našej práce komunikácia, a tak nás vždy poteší, keď nás na prichádzajúci e-mail upozorní notifikácia v lište zariadenia, ale aj priamo na hodinkách Gear S3. Na komunikáciu využívame predinštalovaný Gmail, aj keď Samsung ponúka vlastnú e-mailovú aplikáciu. Tú využívame na firemný účet.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-1-jpg

Náš deň zahŕňa viacero aktivít. Okrem písania článkov je to napríklad aj návšteva tlačových udalostí a rôznych stretnutí. Tie máme pod palcom vďaka prepracovanému Plánovaču S, ktorý patrí naozaj medzi tie najlepšie hybridy to-do listu a kalendára. Všetky dôležité informácie a poznámky si píšeme priamo do aplikácie Poznámka, odkiaľ ich vieme rýchlo zdieľať alebo využiť neskôr. Výhodou je, že ich máme stále so sebou.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-2-jpg

Namiesto ťažkej zrkadlovky volíme radšej Samsung Galaxy S7 Edge s naozaj výborným fotoaparátom s optickou stabilizáciou. Niekoľko fotografií a video neskôr môžeme jednoducho spracovať priamo v PC. A čo rozhovory s partnermi a organizátormi? Tie zaznamenáme naozaj jednoducho cez aplikáciu Hlasový záznamník. Na zdieľanie všetkých týchto dát môžeme využiť aj predinštalovaný cloud OneDrive, do ktorého nám Samsung po kúpe zariadenia dá zadarmo 100 GB úložiska, prípadne samotný Samsung Cloud, ktorý ponúka používateľovi 15 GB úložiska a automaticky zálohuje naše poznámky, fotky z galérie a udalosti kalendára.

Večer v prírode alebo v meste

Myslíte si, že smartfón Samsung Galaxy S7 Edge je určený len na prácu? Tak sa mýlite. Po práci s ním môžete absolvovať prechádzku, odfotiť pekné zábery na Instagram alebo iné sociálne siete a komunikovať s priateľmi. Vďaka konštrukcii, ktorá je odolná voči vode, je Galaxy S7 vhodným spoločníkom do každého prostredia. Radi si s ním chodíme aj zabehať, pričom samotnú športovú aktivitu môžeme zaznamenať aj na hodinky Gear S3.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-6-jpg

Vďaka batérii s kapacitou až 3600 mAh nás Samsung Galaxy S7 Edge nenechá v štichu ani v pokročilejšiu hodinu. Ak by sa tak náhodou stalo, stále môžeme využiť režim šetrenia batérie, aby sme s ním zvládli všetky naše potulky mestom. Prítomnosť funkcie NFC zas oceňujeme vtedy, keď si zabudneme peňaženku v aute. S Galaxy S7 Edge totižto vďaka NFC môžeme platiť už aj v obchode.

samsung-galaxy-s7_gear-s3-1-cast-3-jpg

Po príchode domov skontrolujeme všetky e-maily, sociálne siete a pustíme si obľúbenú hudbu. Hlasný reproduktor ozvučí obývačku, ale aj kúpeľňu, pokiaľ si chcete užiť relax vo vašej vani. Aj tu opäť oceníte odolnosť voči vode a prachu. Večer o 22:30 hod. pokladáme S7 Edge opäť na bezdrôtovú nabíjačku, z ktorej ho môžeme kedykoľvek zobrať aj bez toho, aby sme nevedomky vytrhli zo steny kábel s nabíjačkou. Bol to náročný deň, no vďaka Samsungu Galaxy S7 Edge a hodinkám Gear S3 sme ho zvládli “ľavou-zadnou”.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung Slovensko. 

6.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+