MojAndroid

V seriáli 7 dní so Samsung Galaxy S7 vám ukážeme, aké funkcie a inovácie prináša tohtoročná vlajková loď juhokórejského výrobcu – Samsung Galaxy S7 v spojení s novými hodinkami Samsung Gear S3 FrontierCelkovo máme pre vás pripravených 7 častí tohto seriálu. V predošlých dieloch sme sa venovali opisu ideálneho dňa s Galaxy S7 a Gear S3, SuperAMOLED displeju, operačnému systému, Samsung kontu a predinštalovaným aplikáciám, ale aj fotoaparátu a jeho profesionálnemu režimu. Dnes vám batériu v Galaxy S7 Edge a povieme vám viac aj o možnostiach jej nabíjania.

Seriál 7 dní s Galaxy S7:

Batéria s nadpriemernou výdržou

Batéria v nami testovanom Samsungu Galaxy S7 Edge dosahuje kapacitu 3600 mAh. Táto hodnota nie je nijako extrémna, no dá sa označiť za nadpriemernú. Dnes na trhu ale nájdete rozhodne aj zariadenia s väčšou kapacitou. Aj napriek tomu ale Samsung Galaxy S7 Edge (aj flatová verzia S7) dosahuje naozaj výbornú výdrž batérie na jedno nabitie. Pri našom testovaní to bolo 5 hodín SoT (zapnutého displeja), čo je rozhodne nadpriemerná hodnota.

7-dni-s-galaxy-s7-edge-serial-4

Výdrž batérie sme skúšali v rôznych situáciách. Počas testovania sme napríklad v slučke prehrávali Full HD video a na jedno nabitie dokázal Samsung Galxy S7 Edge túto činnosť vykonávať po dobu 9 hodín a 51 minút (pri 50% jase), čo je naozaj obdivuhodný výkon. Skúšali sme aj spotrebu Always-on displeja v noci, ktorá za 8 hodín spotrebovala iba 6% batérie.

7-dni-s-galaxy-s7-edge-serial-5

Li-Ion akumulátor sa nabíja približne 90 – 100 minút, a to vďaka technológii Quick Charge 2.0. Tá je dielom Qualcommu, ktorý pre Samsung vyrobil aj procesor Snapdragon 820 (ktorý sa predáva na americkom trhu). Pokiaľ si potrebujete zariadenie rýchlo nabiť, tak vás poteší možnosť dobitia prvých 60% kapacity za menej ako 30 minút. Treba však upozorniť na to, že pri nabíjaní je potrebné používať originálnu nabíjačku Samsung, ktorú ste získali v balení zariadenia, prípadne nabíjačku s certifikáciou Quick Charge 2.0.

7-dni-s-galaxy-s7-edge-serial-6

Okrem nabíjania káblom ponúka Samsung Galaxy S7 a S7 Edge aj podporu bezdrôtového nabíjania pomocou štandardov Qi a PMA (podľa toho, na ktorom trhu sa predáva). Aj v tomto prípade ponúka Samsung rýchlejšie nabíjanie ako konkurencia. V prípade bezdrôtového nabíjania ale treba počítať s o niečo dlhším časom nabíjania zariadenia. Opäť taktiež platí, že by ste na bezdrôtové nabíjanie mali používať originálnu bezdrôtovú nabíjačku Samsung.

Extra funkcie

V systéme Android Marshmallow je prítomný tiež Šetriaci režim batérie, ktorý obmedzením výkonu a niektorých funkcií a služieb predĺži výdrž prinajlepšom o niekoľko hodín. Ak ale potrebujete zo svojho smartfónu dostať maximum aj za cenu obetovania väčšiny inteligentných funkcií, tak potom je tu ešte Režim extrémneho šetrenia, ktorý vypne všetky pripojenia a prepne prostredie TouchWiz do úsporného režimu s grafikou v sivom odtieni. V takomto prípade vám vydrží zariadenie s niekoľkými percentami batérie aj celý ďalší deň.

7-dni-s-galaxy-s7-edge-serial-7

Celkovo možno batériu v Samsungu Galaxy S7 a S7 Edge označiť za dostatočnú, čo sa kapacity aj výdrže týka. Pochváliť treba rozhodne aj dostupné režimy šetrenia batérie. Však ktorý z výrobcov dnes ponúka monochromatický displej, aby extrémne šetril energiu? Podpora rýchleho nabíjania a bezdrôtových nabíjačiek je len bonus k už aj tak prepracovanému zariadeniu.

Koľko vydržia na jedno nabitie hodinky Samsung Gear S3 Frontier?

Spolu so Samsung Galaxy S7 Edge sme testovali aj hodinky Gear S3 Frontier. Tie ponúkajú batériu s kapacitou 380 mAh. Nabitie batérie z 0 na 100% trvá približne 2 a štvrť hodiny a na jedno nabitie dokážete s hodinkami fungovať 1-3 dni, podľa toho, na čo ich využívate. So zapnutým Always-on displejom a lokalizáciou nám hodinky vydržali zhruba jeden až dva dni. Veľa energie spotrebovalo GPS. S vypnutým Always On displejom, s automatickou reguláciou jasu displeja a vypnutým GPS nám hodinky vydržali približne 2 celé dni. Ak by sme energiou šetrili a hodinky by sme používali bez pripojenia k zariadeniu, dostali by sme sa aj na výdrž 3-4 dní na jedno nabitie. A to je na 380 mAh slušný výsledok, aj keď je stále na čom pracovať.

samsung_gear_s3_frontier-3-of-6

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung Slovensko.

11.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+