MojAndroid

Samsung Gear S3 frontier boli jedným z najdiskutovanejších zariadení počas výstavy IFA 2016. Bodaj by aj nie, veď Samsung im pripravil obrovskú show pri uvedení v Nemecku. Hodinky sa nám teraz dostali na test do redakcie a hneď na začiatok musíme povedať, že sme si test poriadne vychutnali. Čo všetko nás okrem precízneho dizajnu zaujalo a čo sa nám, naopak, nepozdávalo? To sa už dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Konštrukcia a dizajn

Samsung Gear S3 frontier sú športovejšou verziou tretej generácie Gear S3. Okrem nich sú tu ešte elegantnejšie hodinky s názvom “classic”. Frontier sme do redakcie nedostali v originál balení, takže jeho obsahu sa venovať nebudeme. Samsung Gear S3 frontier sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s leským kovovým telom a matnou úpravou na otočnej lunete. V súvislosti s ďalšími inteligentnými hodinkami sa dajú nazvať “robustnejšie”. Ich rozmery sú 49 x 46 x 12,9 mm a majú hmotnosť 63 g. Aj v porovnaní so svojou predošlou generáciou je na pohľad jasné, že dizajn prešiel poriadnou zmenou.

samsung_gear_s3_frontier-1-of-1-3

Dobrou správou je, že hodinky majú vymeniteľné remienky s hrúbkou 22 mm. Môžete si tak zvoliť nie len farbu, ale aj materiál, ktorý chcete denne nosiť na svojej ruke. My sme mali na teste silikónový náramok a musíme povedať, že ten sa nosil veľmi pohodlne. Ruka sa nám pod ním nijako zásadne nepotila. Ak si chcete remienok neskôr vymeniť, spravíte to i sami bez použitia akéhokoľvek náradia.

samsung_gear_s3_frontier-71-of-78

samsung_gear_s3_frontier-76-of-78

Samsung Gear S3 frontier navyše spĺňajú certifikáciu IP68, ktorá zabezpečuje odolnosť voči prachu a vode do hĺbky 1,5 m po dobu 30 minút. Netreba si ich teda mýliť s wearables určenými na monitorovanie plaveckého tréningu. Slúži to skôr ako prevencia pri páde do vody, nemusíte sa báť vytiahnuť ich v daždi spod rukáva, spotiť sa, alebo spolu s nimi absolvovať rýchlu sprchu. Reálne “hrátky” v bazéne by sme však neriskovali. Frontier taktiež spĺňajú armádny štandard odolnosti MIL-STD-810G.

samsung_gear_s3_frontier-70-of-78

Hodinky obsahujú na pravom boku dve tlačidlá. Horné zastupuje funkciu “Späť”, to dolné zas funkciu návratu “Domov”. Obe majú jemné vrúbkovanie s príjemnou pogumovanou úpravou a prsty sa z nich rozhodne nešmýkajú. Na spodnej strane sa nachádza merač srdcového pulzu, vpravo zas mikrofón. Nuž a nesmieme zabudnúť ani na novinku, a tou je reproduktor na ľavej strane hodiniek. Celkovo na nás dizajn pôsobí veľmi precízne a konečne aj dospelo. Druhá generácia Samsung Gear S2 na nás pôsobila ako nejaký medzistupeň. Gear S3 sú zrelým, sebavedomým kusom inteligentných hodiniek, ktoré si na seba môže dať ako športovec, tak aj manažér.

samsung_gear_s3_frontier-1-of-1

samsung_gear_s3_frontier-2-of-6

(Ak by recenziu týchto hodiniek robil muž, v tomto bode by skončil, no ja si neodpustím ešte malú poznámku o tom, prečo Samsung myslel v rámci Samsung Gear S3 frontier skôr na mužov. Som veľký fanúšik inteligentných hodiniek, no frontier aj classic pôsobili na mojich rukách dosť mohutne. Škoda, pretože aj my ženy vieme plnohodnotne využívať inteligentné hodinky. Iste, môžeme si ich doladiť remienkom, no konštrukcia hodiniek mi stále pripadá viac mužská. Samsung zrejme chcel skrátka spraviť poriadnu konkurenciu odolným športovým hodinkám. Mimochodom, zaujímavosťou pritom bolo, že na hodinky reagovalo prekvapene skôr okolie – “To čo máš za chlapské hodinky?”)

Ovládanie

Ovládanie je jednou z vecí, pre ktoré vás práca so Samsung Gear S3 frontier naozaj baví. Kombinácia dotykového ovládania, tlačidiel a lunety na nás pôsobila spočiatku neohrabane, no už po prvom dni sme boli najväčší kamaráti. Hodinky sa dajú ovládať kombináciou dotykov, tlačidiel a otočnou lunetou. Na jednotlivé aplikácie, widgety a pod. môžete jednoducho ťuknúť prstom, prípadne scrollovať dhšie texty potiahnutím prsta.

samsung_gear_s3_frontier-6-of-78

samsung_gear_s3_frontier-5-of-78

Menu s aplikáciami je však usporiadané do kruhu – a tu nastupuje priestor na otočné koliesko (lunetu), ktoré sa nachádza po obvode hodiniek. Vyberáte si s ním aplikácie, na ktoré treba potom kliknúť prstom. Zo začiatku sa to môže zdať trochu nepraktické – de facto, hodinky ovládate pomocou lunety hardvérovo, a tak by ste na potvrdenie privítali skôr tlačidlo ako dotyk. No ako vravíme, po chvíli si na to zvyknete a používanie otočnej lunety v kombinácii s prstom sa vám bude zdať viac než pohodlné. Lunetou navyše “listujete” aj v dlhších správach a notifikáciách, alebo posúvate widgety zľava doprava. Kým na Android Wear ovládate smart hodinky väčšinou len dotykmi, príliš si neuvedomujete, že stále beháte prstom po displeji a vždy ním musíte na sekundu uhnúť, aby ste videli na obrazovku. V tomto prípade to nehrozí a obsah displeja máte stále k dispozícii.

samsung_gear_s3_frontier-68-of-78

Displej

Hodinky Samsung Gear S3 frontier obsahujú 1,3-palcový dotykový displej typu Super AMOLED, ktorý ochraňuje odolné sklo Corning Gorilla Glass SR+. Jeho rozlíšenie je 360 x 360 pixlov (278 ppi). S čítaním správ na displeji sme nemali výrazné problémy ani na priamom slnku a ponúkal aj celkom dobré pozorovacie uhly. Väčšinu času sme mali displej nastavený na automatickú reguláciu jasu, ktorá výborne reagovala aj na zmeny osvetlenia, vďaka čomu sa šetrí batéria a zvyšuje sa aj komfort pri používaní. Zobrazenie je pomerne ostré, pričom využiť môžete aj stále zapnutie v podobe funkcie Always On displeja, ktorá je však pomerne veľkým žrútom energie (k výdrži sa dostaneme neskôr). V prípade záujmu môžete navyše využiť aj monochromatické zobrazenie.

V rámci “Štýlov” si vyberáte vzhľad hodiniek – teda ciferník, Písmo či Indikátor oznámení. Zvuk a vibrovanie ponúkajú rôzne intenzity, ako aj viaceré skladby a zvuky oznámení. V nastaveniach si ďalej môžete zvoliť citlivosť na dotyk, čo vám umožní ovládať hodinky aj v rukaviciach. Vibračné zvonenie bolo dostatočne výrazné, a to aj pri chôdzi, takže toho, že by ste premeškali niektorú z notifikácií sa nemusíte vôbec báť.

Špecifikácie, Konektivita a Prepojenie

Na testovanie sme do redakcie dostali hodinky verzie frontier bez LTE (tie sa u nás zatiaľ ani nebudú predávať). Kapacita vnútorného úložiska sú 4 GB, RAM má veľkosť 768 MB. Vo vnútri sa nachádza 2-jadrový procesor s taktom 1 GHz a operačný systémom je už známy Tizen vo verzii 2.3.2. Hodinky sa pripájajú prostredníctvom Bluetooth a s ich prepojením s aplikáciou Samsung Gear sme nemali žiadne problémy.

Verzia: 2.2.20.17113061
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.20.17113061
Aktuálna cena: Zdarma

samsung_gear_s3_appka

Po otvorení aplikácie v smartfóne sa hneď objavila správa, či chceme párovať smartfón pomocou Bluetooth s hodinkami. V tom momente sa správa zjavila aj na hodinkách. Na oboch zariadeniach sme to potvrdili a od toho momentu bez problémov prebiehalo spojenie. Samsung Gear S3 frontier sme využívali so smartfónom Samsung Galaxy S6 edge+, no appka Samsung Gear je dostupná aj pre ostatné Android smartfóny od verzie 4.4 a vyššie.

Konektivita zariadenia zahŕňa Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth verzie 4.2, nájdeme tu aj vytúžené GPS, podporu GLONASS a hodinky sú vybavené aj NFC konektivitou. Samsung v tomto smere plánuje využitie hodiniek na bezkontaktné platby Samsung Pay, ktoré však v naších končinách zatiaľ nie sú podporované. Počas celých piatich dní, ktoré sme mali na testovanie, nedošlo ani raz k problémom s prepojením, synchronizáciou či spárovanou aplikáciou. Na hodinky sa jednoducho dalo spoľahnúť. Bez problémov sme vždy dostávali notifikácie z vybratých aplikácií a hodinky pekne odosielali namerané údaje aj späť do aplikácie. Keď sme ich využívali bez Bluetooth prepojenia so smartfónom, ihneď po pripojení sa do aplikácie opäť odoslali informácie o nameraných aktivitách.

samsung_gear_s3_frontier-17-of-78

Hodinky navyše môžete pripojiť k WiFi sieti a v prípade, že si zabudnete smartfón doma, notifikácie budete na hodinky dostávať aj naďalej. Ide o upozornenia zo sociálnych sietí, e-maily a SMS. Hovory však vtedy vykonávať nemôžete a rovnako ich neviete ani prijímať. Aby ste však mohli týmto spôsobom fungovať, musíte v aplikácii Samsung Gear na začiatok zvoliť odosielanie správ do hodiniek aj v prípade, že nie sú so smartfónom spárované cez Bluetooth. Tiež je potrebné v sekcii Pripojenie zvoliť funkcionalitu zapnutia WiFi, ak sa hodinky odpoja od smartfónu. Čo sa týka senzorov, nachádza sa tu akcelerometer, gyroskop, barometer, altimeter, snímač srdcového tepu i senzor regulujúci jas displeja.

samsung_gear_s3_frontier-62-of-78

Funkcionality – najskôr vo všeobecnosti

Uf. Kde začať? Inteligentné hodinky Samsung Galaxy S3 frontier ponúkajú aj vďaka množstvu senzorov kapec funkcionalít. Začnime so základným menu, ktoré v hodinkách nájdeme. Po stlačení dolného tlačidla sa vám otvorí ponuka aplikácií. Nájdeme tu základy v podobe telefónu, SMS, Kontaktov, Počasia, S Health, Pripomienky, Kalendár, Prehrávač hudby, Nastavenia, ale napríklad aj predinštalovanú hru Monster Vampire. Samsung v rámci svojich zariadení používa vlastný obchod s aplikáciami Galaxy Apps, kde nájdete viacero užitočných appiek – no ani zďaleka sa nechytajú na množsvo aplikácií v obchode Google Play. Sťahovanie aplikácií sa dá vykonať cez hodinky ako aj cez smartfón. Sú tu však rôzne prípady – a síce, cez hodinky môžete vojsť do aplikačného obchodu, no ten vám dovolí stiahnuť iba niektoré aplikácie. Ak sme chceli stiahnuť napríklad službu Glympse na určovanie polohy, automaticky nás vyzvalo, že službu musíme stiahnuť najskôr do smartfónu. Po nainštalovaní aplikácie sa neskôr zjavila aj ikonka v menu hodiniek. Iná je však situácia v prípade, že sťahujete “Biele svetlo / Baterku” pre hodinky. Vtedy sprievodnú aplikáciu v smartfóne nepotrebujete.

samsung_gear_s3_frontier-9-of-78
Galaxy Apps na stiahnutie v hodinkách

Okrem základného menu je v hodinkách i skratka v podobe widgetov s vybranými aplikáciami. Pootočením lunety sa tak okamžite dostanete k notifikáciám, počasiu, kontaktom, prejdeným krokom, spáleným kalóriám, môžete si vytvoriť pripomienku, prezrieť barometer alebo výškomer – a pridať ďalšie widgety podľa svojej chuti. Po potiahnutí prsta smerom nadol od horného okraja sa ešte dostanete ku skratkám na zníženie jasu obrazu, hlasitosti, prehrávaču hudby a podobne. Čo sa týka samotných nastavení, tu by sme mohli menovať rôzne možnosti a funkcionality naozaj dlho. Rozdelíme ich preto do niekoľkých kategórií:

S Health

Jednou z podstatných aplikácií, ktoré tieto hodinky ponúkajú, je prapracovaná aplikácia S Health. V nej môžete zaznamenávať snáď všetko, na čo si v rámci pohybových aktivít spomeniete. Počíta kroky, spálené kalórie, počet prejdených poschodí, meria tep srdca, zaznamenávate si tu množstvo vypitej vody a kávy.

samsung_gear_s3_frontier-40-of-78

Svojím spôsobom meria aplikácia i spánok – teda v prípade, že ste dlhodobo v nečinnosti, vyhodnotí to ako spánok. Vtedy zaznamenáva “prehadzovanie” počas noci ako kroky, čo vám pri rannom pohľade na graf môže pripadať trochu strašidelne. My sme si však na presnejšie monitorovanie spánku stiahli aplikáciu Sleep with Android, ktorá má aj podporu pre Gear S3. Po stiahnutí do smartfónu i hodiniek nám potom už aplikáca merala presne úroveň kvality spánku. Po ukončení spánku si záznam z tejto aplikácie dokonca môžete exportovať priamo aplikácie Samsung Gear, ktorá je s ňou kompatibilná.

samsung_gear_s3_frontier-48-of-78

Pri športovaní si nemusíte brať smartfón, stačí si nahodinkách zvoliť šport, ktorý sa chystáte vykonávať a spustiť lokalizáciu, aby vám aplikácia mohla po opätovnom spárovaní so smartfónom prekresliť aj mapu. Mapka sa vám, mimochodom, po dokončení aktivity objaví aj na hodinkách. Treba však rátať s vyšším úbytkom batérie. Čo sa týka presnosti meraní, aplikácia pekne merala poctivé drepy, sedel nám aj počet prejdených poschodí. Každé 3 metre na výšku vyhodnotí ako jedno poschodie. Výškomer sme pravidelne sledovali na rovnakých miestach, na ktorých ukazoval s odchýlkou max. 8 m. Záznamy z Google sa odlišovali zhruba do 10 metrov. Stále to teda nie je “nivelák”, no pre bežné merania v súvislosti s naším denným pohybom je to podľa nás dostačujúce. Počet prejdených poschodí však takmer vždy sedel. V tomto konkrétnom prípade sme v bytovke prešli pešo 6 poschodí, čo má predstavovať 18m. Záznam z hodiniek sedel na meter presne:

Merač srdcového pulzu nás celkom prekvapil v dobrom slovazmysle. Hoci pri opakovanom meraní zobrazuje pulz v rozmedzí +- 5 úderov, v porovnaní s tlakomerom bol tento údaj vždy veľmi podobný, s odchýlkou max.5 úderov. V pravidelných meraniach tak máte aspoň prehľad o tom, či vám tep nejak zásadne nekolíše v desiatkach úderov za minútu.

Hovory a správy

V prípade, že chcete na hodinkách zadávať text, je tu pomerne pohodlná klávesnica (v rámci možností, samozrejme). Podporuje aj slovenčinu a okrem prediktívneho zadávania slov môžete využiť aj možnosť, ktorú si pamätáme z čias tlačidlových telefónov (3 x stlačené číslo 2 je C a podobne). Text môžete zadať aj hlasovým povelom, no tu už slovenčina podporovaná nie je, a tak vám systém “prepíše” váš materinský jazyk po svojom do angličtiny (Ahoy, ako sa march?). Rovnako sa tu nachádza aj hlasový asistent, teda vstup v podobe S Voice, no problém je rovnaký. Tento spôsob využívania je teda v našich končinách zatiaľ nie celkom použiteľný. Keď sme SMS diktovali v angličtine, jeho úspešnosť bola skutočne veľmi dobrá – hodinky nám rozumeli snáď 95% slov.

Prekvapením bol pre nás zážitok z telefonovania pomocou hodiniek. Hovory môžete prijímať, ako aj odmietať pomocou pootočenia lunety alebo potiahnutím prsta. Rovnako sa však dá prijať hlasovým povelom “Answer” alebo “Reject”, čo si však musíte zvlášť zvoliť v rámci hlasových povelov v Nastaveniach. Samotná kvalita hovoru bola naozaj dostačujúca a v porovnaní s hlasitým odposluchom na smartfónoch to bolo dokonca v prípade Gear S3 lepšie. My sme na jednej strane dobre počuli a druhá strana tiež nemala problém s porozumením. Palec hore.

samsung_gear_s3_frontier-27-of-78

Pri zadávaní hovoru z hodiniek si môžete navoliť kontakt a nechať prejsť hovor cez smartfón. Ak sa pýtate, či sa ale v reálnom živote táto funkcionalita využíva, potom je to len o sile zvyku. Nám to však viackrát aj pomohlo – napríklad, čakali sme na kuriéra so zásielkou pred firmou a smartfón sme si zabudli v redakcii. Stále sme však boli v dosahu Bleutooth. Vtom nám volal kuriér s tým, že k nám presne nevie trafiť. Hovor sme bez problémov zdvihli cez hodinky a dokázali ho navigovať až k nám.

Multimédiá

Menu obsahuje aj položku Galéria. Tu si môžete prezerať fotografie, ktoré sem ručne odošlete zo smartfónu, prípadne nastavíte automatickú synchronizáciu niektorých albumov. Fotografie v náhľade nie sú celkom plnohodnotné, sú orezané do kruhového výseku v tvare hodiniek. Dvojitým ťuknutím sa však dajú priblížiť a tu už sa dostávate k pôvodnému hranetému tvaru. Táto funkcionalita súvisí s osobným vkusom, pretože pohodlnejšie sa so svojimi fotografiami môžete chváliť v smartfóne a nie cez hodinky (Ak si však smartfón zabudnete doma a zúfalo sa snažíte ukázať kolegom fotky z dovolenky, potom prišla vaša chvíľa :).

 

Prehrávanie hudby zo vstavaných reproduktorov smartfónu sa nedá nazvať práve zážitkom pre fajnšmekrov, no rozhodne to nie je až také zlé. Ak si odmyslíme, že to míňa batériu, môžete si takto spríjemniť chvíle krátkeho tréningu, ak sa vám práve nechce hľadať smartfón. Veľmi dobrou vlastnosťou je však možnosť pripojiť si k hodinkám cez Bluetooth slúchadlá – a odstrániť tak nedostatočnú kvalitu zvuku reproduktora. Prípadne sa môžete bez smartfónu, len s hodinkami a slúchadlami, vybrať behať alebo vykonávať nejakú inú pohybovú aktivitu.

samsung_gear_s3_frontier-72-of-78
reproduktor v podobe trojice otvorov

Na hodinkách si pri spúšťaní hudby vyberiete, či chcete pustiť hudbu zo smartfónu, alebo z hodiniek. Hudbu si do smartfónu posielate cez aplikáciu Samsung Gear, kde si nastavíte konkrétne skladby, ktoré majú byť zosynchronizované do vašich smart hodiniek. Môžete zvoliť i Automatickú synchronizáciu skladieb z prehrávaných zoznamov. Je len na vás, na koľko chcete zahltiť pamäť vašich hodiniek.

Ďalšie fakty

V hodinkách sa vám zosynchronizujú správy od posledných 8 Kontaktov. Ostatné aplikácie ako Messenger, WhatsApp či Viber majú cez hodinky možnosť prijímať správy. Vo Viberi však na ne nemôžete odpovedať, ale otvorí vám to aplikáciu v smartfóne. WhatsApp a Messenger vám však umožnia aj odpovedať použitím písania textu, hlasového diktovania (o ktorom sme už písali) či emoji. V prípade SMS správ môžete dokonca nakresliť emoji na displej (Doodle). Emoji nám však neskonvertovalo na klasického žltého smajlíka, srdiečko a podobne, ale hodinky odoslali správu ako screenshot displeja.

Gear S3 myslia aj na bezpečnosť. Ak stlačíte 3x po sebe tlačidlo domov, automaticky odošlete núdzový signál SOS Zvolenému kontaktu. Po dobu 1 hodiny bude zároveň tento kontakt dostávať informácie o vašej polohe a o tom, ako vás vystopovať. Aplikácia o pár minút spustila aj hovor na uvedený kontakt. Aktivovali sme si aj aplikáciu Glympse slúžiacu na určovanie polohy a v zápätí po odoslaní núdzovej SMS táto aplikácia odoslala link s našou polohou.

samsung_gear_s3_frontier-54-of-78

Ako povolenie na narábanie s hodinkami si môžete zvoliť štvormiestny PIN-kód. Je potrebné ho vkladať po každom opätovnom zapnutí displeja. Hodinky tiež majú ďalšiu užitočnú funkcionalitu, vďaka ktorej nájdete svoj stratený smartfón a ak si chcete ušetriť kliknutie prstom v menu, môžete využiť funkciu, kedy sa po pootočení kurzoru lunety otvoria aplikácie automaticky. Do hodiniek sme si nainštalovali aj navigáciu od Google, no stiahnuť si môžete aj lepšie prispôsobenú navigáciu z Galaxy Apps.

20161122_121649

Batéria

Samsung Gear S3 frontier majú batériu s kapacitou 380 mAh. Nabíjanie nám trvalo zhruba 2 h 20 minút, pričom prebieha bezdrôtovo, pomocou špeciálnej dokovacej kolísky s magnetom. Samsung v špecifikáciách deklaruje, že batéria má vydržať asi 72 hodín, teda 3 dni používania. Nuž. S použitím Always on displeja je to, samozrejme, trochu iná pesnička. So zapnutým displejom a lokalizáciou nám hodinky vydržali zhruba jeden deň. Nevieme si predstaviť, že by sme ich nedali večer nabíjať. Cez noc nám totiž aj trackovanie spánku minulo presne 20% batérie hodiniek (reč je však o pokročilejšej aplikácii Sleep with Android. Natívna aplikácia v rámci S Health pracovala omnoho úspornejšie a batériu nevybíjala – resp.prebiehalo tu len prirodzené vybíjanie batérie).

Čo sa týkalo výdrže s vypnutým Always On displejom, s automatickou reguláciou jasu displeja a vypnutým GPS, nám hodinky vydržali približne 2 dni. Treba však povedať, že k dispozícii nemáme ešte finálne vzorky a hodinky sme mali na test iba 5 dní. Na ďalšie otázky týkajúce sa spotreby batérie vám budeme vedieť odpovedať presnejšie až potom, čo nám Samsung zašle hodinky na dlhodobejšie testovanie.

samsung_gear_s3_nabijacka

Samsung Gear S3 frontier: Záverečné hodnotenie

Hodinky Samsung Gear S3 sú veľmi vydareným nástupcom inteligentných hodiniek s OS Tizen od juhokórejského výrobcu. Majú podľa nás parádny dizajn (určený skôr pre mužov), množstvo užitočných funkcionalít a plne si s nimi dokážete monitorovať svoje aktivity aj zdravie. Chválime prítomnosť GPS, ktorá vás odbremení od nosenia smartfónu pri behu či nejakej pohybovej aktivite. Kladne hodnotíme i zážitok z telefonovania s hodinkami a ich celkové ovládanie. Samsung má stále čo doháňať s množstvom a druhmi aplikácií v obchode Galaxy Apps, najmä teda v porovnaní s platformou Android Wear. Sklamanie nám zatiaľ priniesla iba batéria, ktorá nám nevydržala na jedno nabitie uvádzané 3 dni. Ako sme však písali, nejde o finálny produkt a pri ďalších testoch uvidíme, ako sa bude batéria chovať v prípade Always On displeja i bez neho. Hodinky nám však počas testu k ruke doslova prirástli po všetkých smeroch. Dôležitou vecou je ešte cena, ktorá bola u nás stanovená na 399 eur. Nie je to málo, no na druhej strane treba mať na pamäti všetky funkcionality a snímače, ktoré sme v recenzii uvádzali. Podľa nás je cena adekvátna výbave a porovnateľná s inými hodinkami s takouto výbavou.

Plusy:

+ dizajn a konštrukcia

+ množstvo funkcionalít pre športovcov

+ nabádanie k zdravému životnému štýlu

+ GPS

+ reproduktor, telefonovanie (s pripojeným mobilom)

Mínusy:

– stále málo aplikácií 

– slabšia batéria v prípade nášho testovaného zariadenia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+