MojAndroid

V seriáli 7 dní so Samsung Galaxy S7 vám ukážeme, aké funkcie a inovácie prináša tohtoročná vlajková loď juhokórejského výrobcu – Samsung Galaxy S7 v spojení s novými hodinkami Samsung Gear S3 FrontierCelkovo máme pre vás pripravených 7 častí tohto seriálu. V prvej časti tohto seriálu sme vám opísali, ako vyzerá ideálny deň so Samsung Galaxy S7 a Gear S3. V druhej časti tohto seriálu sme sa pozreli na SuperAMOLED displej v Galaxy S7 Edge a v tretej časti sme opisovali operačný systém a nadstavbu TouchWiz. V štvrtej časti tohto seriálu nadviažeme na systém vo vlajkovej lodi Samsungu a opíšeme vám Samsung konto a Samsung aplikácie, ktoré v ňom nájdete.

Seriál 7 dní s Galaxy S7:

Samsung konto

Samsung konto je integrované členstvo, ktoré vám umožňuje využívať služby Samsung na smartfónoch, tabletoch, webových stránkach, TV a iných zariadeniach. Prostredníctvom jednoduchého Samsung account môžete využívať rôzne služby Samsung bez nutnosti zaregistrovať sa do každej služby osobitne.

samsung-konto-4 samsung-konto-3

Pomocou Samsung konta sa prihlasujete napríklad do obchodu Samsung Apps, kde si môžete stiahnuť nielen aplikácie a hry, častokrát aj v špeciálnych balíčkoch alebo zadarmo, ale nájdete tu aj témy pre váš systém, či rôzne doplnky pre ďalšie aplikácie vášho zariadenia – napríklad rôzne režimy fotoaparátu. Okrem toho Samsung konto môžete využiť aj na vyhľadanie vášho strateného alebo ukradnutého zariadenia pomocou funkcie Hľadať môj mobil.

samsung_gear_s3_frontier-78-of-78

Samsung vyžaduje svoje konto aj v prípade aplikácie S Health, kvôli ktorej by ste si ho mali rozhodne vytvoriť, pokiaľ ho ešte nemáte a ste vlastníkom niektorého zo Samsung zariadení. Táto aplikácia totižto ponúka naozaj komplexné možnosti monitorovania vašich fyzických aktivít a sledovania vášho zdravia. Špeciálne vám ju odporúčame v spojení s hodinkami Samsung Gear S3, ktoré dokážu monitorovať vašu fyzickú aktivitu aj na diaľku, bez smartfónu a neskôr, po príchode domov, informácie o vašej fyzickej aktivite synchronizovať so všetkými zariadeniami.

Predinštalované aplikácie

Dôležitou súčasťou operačného systému v zariadeniach Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge sú aj predinštalované aplikácie. V predošlej časti sme vám hovorili o tom, že Samsung obmedzil množstvo predinštalovaných titulov vo svojich zariadeniach s cieľom zrýchliť celkovo systém a priniesť do neho viac “poriadku”. Aj napriek tomu ale zostalo v nových vlajkových lodiach Samsungu niekoľko titulov, ktoré si zaslúžia našu pozornosť.

Game Launcher

V Galaxy S7 a S7 Edge nájdete napríklad aplikáciu s názvom Game Launcher. Tá sa automaticky aktivuje po spustení vašej prvej hry. Tento launcher umožňuje napríklad vypnúť upozornenia počas hrania hry, zamknúť tlačidlá Multitasking a Späť (eliminuje to nechcené dotyky a prerušenia hry), minimalizovať hru, spraviť snímku obrazovky alebo dokonca si nahrať priebeh hry.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Video je počas natáčania doplnené o avatar používateľa, ktorý si zároveň môže nastaviť aj rozlíšenie alebo to, či sa bude nahrávať zvuk z mikrofónu alebo priamo z hry. Kvalita videa nie je úplne najlepšia a niekedy na ňom môžete pozorovať aj pokles FPS pri nahrávaní, ale inak je takto nahrané video celkom použiteľné. Využiť ho môžu napríklad mladí YouTuberi, ktorí takýmto spôsobom môžu zdieľať svojim fanúšikom gameplay z ich obľúbenej hry.

S7 game launcher

Samsung Knox

Hoci sa Samsung Knox nedá definovať priamo ako aplikácia, rozhodne ho nesmieme zabudnúť spomenúť v tomto seriáli. Knox je akýmsi systémom v systéme. Ide o špeciálny, zabezpečený softvér, ktorý ponúka používateľovi dodatočnú vrstvu ochrany nad jeho dátami. Túto bezpečnosť využívajú najmä firmy, ktorých zamestnanci pracujú s citlivými dátami a spoločnosti ich chcú chrániť.

samsung-knox-ilustracia

Ochrana dát v systéme Samsung Knox nie je len softvérová, ale aj hardvérová. Samsung doslovne testuje svoje procesory, kernely a ďalšie prvky zariadení voči prelomeniu, pričom ochranu zabezpečuje aj vysokým stupňom šifrovania. Vaše dáta sú tak bezpečne oddelené od zvyšku systému a prístup k nim máte len vy. Samsung Knox je tak bezpečný, že ho dokonca používajú aj niektoré vládne organizácie a Samsung ho vyvíja tak, aby spĺňal všetky ich bezpečnostné štandardy.

Ďalšie aplikácie

Medzi ďalšie aplikácie, ktoré Samsung ponúka svojim zákazníkom v smartfónoch Samsung Galaxy S7 a S7 Edge patrí aj Inteligentný správca, ktorý vám pomôže s odstránením nepotrebných dát, či s vyčistením pamäte RAM. Vo výbave systému v tomto zariadení nájdete aj priečinok s názvom Samsung, v ktorom sa nachádzajú ďalšie predinštalované aplikácie – správcu súborov, prepracovaný hlasový záznamník, vlastná e-mailová aplikácia Samsungu, internetový prehliadač a titul S Voice – hlasové vyhľadávanie podobné systému Google Now. V tomto prípade ale nereaguje na slovenské príkazy.

samsung-aplikacie

V ďalšej časti tohto seriálu vám priblížime funkcie fotoaparátu v Samsungu Galaxy S7 a S7 Edge.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung Slovensko. 

9.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+