MojAndroid

5G sieť je veľkou témou nielen na Slovensku, ale aj na celom svete. Niekde ľudia už stihli podpáliť vysielače, ide sa predávajú špeciálne USB kľúče proti 5G, v susednom Česku dokonca vyrobili lampu, ktorá vás zaručene ochráni pred žiarením.

Náš tip
Konšpirátori si nedajú pokoj. Ochranné rúška údajne obsahujú 5G antény

Prieskum s otázkami o 5G na vzorke 500 respondentov

Spoločnosť Nielsen Admosphere realizovala prieskum, v ktorom sa Slovákov opýtala práve na “nového strašiaka” v podobe sietí 5. generácie. Prieskum bol realizovaný na vzorke 500 respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov. O téme informoval portál zive.aktuality.sk.

Viac o téme 5G na mojandroid.sk:

Vzhľadom na to, ako sa po sociálnych sieťach šíria rôzne konšpiračné teórie a pri pohľade na to, koľko ľudí tomu naozaj uverí, sú výsledky možno trochu prekvapivé. Tých, ktorí sa 5G sietí boja, je počuť najviac, aj keď ich je najmenej. Tak to už proste býva.

5G siet

5G sieť: Väčšie povedomie majú muži ako ženy

Poďme ale späť k výsledkom. Tri štvrtiny opýtaných v poslednej dobe zaznamenali pojem 5G a 59 % už pred výskumom vedelo, čo 5G znamená. Väčšie povedomie o tejto téme majú muži. Pre 12 % internetovej populácie Slovenska je pojem neznámy. Ďalších 12 percent opýtaných si nie je istých.

Zaujímavejšou otázkou bolo, že či sa respondenti obávajú príchodu sietí novej generácie na Slovensko. 29 % z opýtaných sa určite neobáva, 27 % sa skôr neobáva ako obáva. Najmenej sa obáva najmladšia veková skupina 15-24 ročných. Obavy vyjadrila približne pätina opýtaných, pričom najväčšie obavy vzbudzuje dopad 5G na zdravie. 22 % respondentov vyjadriť nevedelo.

Náš tip
Radosť: Nový operátor štartuje už dnes, dozvedeli sme sa všetky informácie
25.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+