MojAndroid

5GBioShield sa chváli, že využíva “kvantovú holografickú katalyzačnú” technológiu, stojí len 450 dolárov a ochráni vás pred 5G žiarením. Je to vtip? Nie je. Projekt má aj oficiálnu stránku, ak by vás to zaujímalo.

5GBioShield ponúka takú peknú kopulu, ktorá vás ochráni pred 5G
5GBioShield vytvorí takú peknú kopulu, ktorá vás ochráni pred 5G.

5GBioShield je podvrh

Ak sa chcete pobaviť nad účinkami, ktorým zrejme veria jeho tvorcovia, tak na webe majú aj produktovú špecifikáciu. Nájdete tam zaujímavosti ako: “Efekt aktívneho poľa 5GBioShield-u je minimálne 40 metrov, ak je pripojený a všetky rušenia, či už elektrického alebo geo-magnetického pôvodu, budú premenené na vyvážené energetické polia. Ak 5GBioShield nie je zapojený, vytvára efekt aktívneho poľa trvalej ochrany “plazmového štítu”  v okruhu 8 metrov v priemere.”

Páči sa nám, ako tvorcovia tohto textu použili čo najviac ezoterických a vedecko znejúcich pojmov, aby splietli potenciálnych zákazníkov. Snažia sa týmto okoreniť obyčajné USB s nezvyčajným vzhľadom, ktorý mu pridáva trochu tej mystickej príchute.

5GBioShield
Toto USB vám sľubuje ochranu pred 5G.

Čo sa ukrýva vo vnútri?

Pen Test Partners sa rozhodol zistiť, čo sa skrýva vo vnútri tohto zázračného USB. V podstate zistili len to, že je to obyčajné 128 MB USB. Prekvapilo ich a aj nás, že takáto veľkosť sa ešte vôbec vyrába. Po zapojení sa neobjavila žiadna zázračná bublina s efektom aktívneho poľa. Jediné, čo sa objavilo, je 25 stranový PDF súbor, ktorý obsahoval otázky a odpovede o tom, ako toto zázračné USB funguje. Napríklad, že nie je potrebné vizuálne kontrolovať funkčnosť bubliny, ale systém je stále zapnutý po zapojení.

Po hlbšej analýze informácii o výrobcovi USB kľúča PTP zistili, že je to generický kľúč s prázdnymi základnými hodnotami. Teda inak povedané, rovná sa lacnému USB kľúču z hocijakých stránok za pár centov alebo eur.

V závere po rozobratí prišli na prakticky to isté – vo vnútri nebola žiadna špeciálna technológia, len obyčajný základ USB kľúča.

30.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Kubo S

  ľuďom už hrabe z toho 5G..ešteže tých bláznov je drvivá menšina a my normálny si môžme naplno užívať benefity mobilných sietí

  • PeNe

   Tí s iným názorom ako máš Ty sú blázni a s rovnakým názorom ako Ty, sú normálny. Zaujímavé delenie ľudí. Skús si prečítať toto. Podpisali sa pod to vedecké kapacity z celého sveta, teda podľa Teba blázni https://www.infovojna.sk/article/vedci-varuju-pred-moznymi-zavaznymi-zdravotnymi-ucinkami-novej-technologie-europske-moratorium-pre-5g .

   • Mr. Clones

    Uz len ten nazov stranky napoveda, ze su to sracky :-D Toto nemozes mysliet vazne :-D :-D :-D

   • Kubo S

    nie, to čítať naozaj nebudem..keď vidím odkaz na infovojnu, slobodný vysielač a podobné nezmysly tak sa mi otvára nožík vo vačku

   • msoky

    mna by zaujimali tie “vedecke kapacity” :D to bude niekto z vesmirnilide.cz :D taki maju fakt bujnu fantaziu a kapacitu na totalne sracky…napriklad ako kotlebovci

 • Kukucar

  všetci kotlebovci by si to mali kupovať povinne :D

  • Vladko REPSOL

   Pentovič ich má 5 🤡
   a Čaptavá 10🤣

   • Jeris Jeris

    Myslis Sakovu a Hascaka, ze….

 • Emma W.

  kebyže si to kúpi
  starší človek, tak celkom pochopím, keďže v čase keď sa narodili a vyrastali
  tak technológie ešte neboli. (moja babka doteraz nevie ako sa zapína vysávač…
  ) Horšie je to, že sa nájde veľa mladých ktorí uveria takej blbosti a kúpia si
  to…

+