MojAndroid

Zavádzanie sietí 5. generácie vzbudilo veľa pozornosti. Ľudia sú rozdelení na dva tábory. Jedni sú nadšení z vysokých rýchlostí a možností, ktoré modernejšie siete prinášajú, druhí sa obávajú o svoje zdravie. A práve pre druhú skupinu bola vyvinutá táto špeciálna lampa. Výrobca sľubuje, že dokáže ochrániť pred 5G aj 4G signálom. Téme sa venoval portál idnes.cz.

lampa proti 5G somavedic - 1

Pravdou je, že frekvencia 5G sietí nemá toľko energie, aby dokázala vyvolať chemickú reakciu, ktorá by človeku škodila. Siete fungujú a budú fungovať na niekoľkonásobne nižšej frekvencii. V porovnaní so sieťami 4G bude ale frekvencia vyššia. A čím vyššia frekvencia, tým nižší dosah. To znamená, že 5G vysielačov bude musieť byť oveľa viac. A tohto sa ľudia boja.

Konšpirácie sa veľmi rýchlo šíria najmä na sociálnych sieťach. Dokonca existujú jedinci, ktorí na základe konšpiračných teórií dokázali niektoré vysielače podpáliť. Na Slovensku sa to zatiaľ našťastie nestalo.

Náš tip
5G siete a ich dopad na ľudský organizmus. Máme sa čoho obávať?

lampa proti 5G somavedic - 1

Princíp “uvoľňovania energie minerálov”

Vráťme sa ale späť k lampe. Údajne dokáže eliminovať negatívne vplyvy mobilných sietí, vrátane 5G. Zariadenie vyvinula firma Somavedic a funguje na princípe “riadeného uvoľňovania energie minerálov”. Portál idnes.cz ďalej spomína, že minerály by mali byť podľa výrobcu skryté v jadre zariadenia. Údajne sú to polodrahokamy a drahokamy v presnom vzájomnom rozostavení.

lampa proti 5G somavedic - 1

Výrobca ponúka viacero modelov za rôzne ceny. Čím je zariadenie drahšie, tým vyšším stupňom ochrany disponuje. Najlacnejší model stojí 14500 kč (cca 540 eur) a údajne chráni pred 3G a 4G sieťami. Prémiový model, ktorý má ochrániť pred 5G, stojí 48 tisíc korún (cca 1800 eur). Údajne dokáže eliminovať aj baktérie, plesne a vírusy.

„Kdyby onen ‚přístroj’ skutečně uměl to, co slibuje, tedy zabíjet viry a bakterie v okolí, byla by to revoluce, o kterou by se praly nemocnice, univerzity, armáda a každá farmaceutická firma na světě. Takový účinek by totiž bylo jednoduché prokázat. Žádný takový důkaz však výrobce nenabízí, a tak nezbývá než označit Somavedic za další pokus vydělávat na lidské neznalosti,“

Pavel Kasík z Technet.cz, ktorý sa dlhodobo zaoberá štúdiom pseudovedeckých metód

Nie je to prvé podobné zariadenie

Ak si túto “lampu” kúpite, bude vám síce pekne svietiť, ale pred 5G sieťou vás neochráni. Vo svete sa stále objavuje viac a viac zaručene funkčných anti-5G zariadení, ktoré podľa ziskuchtivých podnikateľov fungujú. Nie, nefungujú. Nedávno sme napríklad písali o špeciálnom USB kľúči 5GBioShield, o ktorom sa výrobca zmienil napríklad aj takto:

Efekt aktívneho poľa 5GBioShield-u je minimálne 40 metrov, ak je pripojený a všetky rušenia, či už elektrického alebo geo-magnetického pôvodu, budú premenené na vyvážené energetické polia. Ak 5GBioShield nie je zapojený, vytvára efekt aktívneho poľa trvalej ochrany “plazmového štítu”  v okruhu 8 metrov v priemere.”

lampa proti 5G somavedic - 1

Reálne ale ide o klasický USB kľúč, navyše s kapacitou len 128 MB, ktorý reálnu predajnú cenu už ani nemôže mať, pretože 128 MB je na dnešné pomery neuveriteľne málo. Avšak vďaka klamstvám o 5G sa predáva za 450 dolárov.

Náš tip
Hoaxy o škodlivosti smartfónov a mobilných sietí: Aká je realita? | VIDEO

1.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+