MojAndroid

ROOT sa stal neoddeliteľnou súčasťou používania našich smartfónov v prípade, ak chceme zo zariadenia dostať o niečo viac. Na internete a v Obchode Play existuje obrovské množstvo aplikácií, ktoré z telefónu vytiahnu v rôznych oblastiach maximum. Aby ste nemuseli prehľadávať nekonečné stránky takýchto aplikácií, tak vám prinášame seriál aplikácií pre rootnutý Android, v ktorom si postupne predstavíme 50 najlepších, nami vybraných kúskov.

Total Commander

Total Commander pozná asi každý, kto pracuje so súbormi v počítači. Okrem štandardných operácií, ako kopírovanie, premenovávanie a podobne, dokáže Total Commander fungovať aj ako sprostredkovateľ komprimovania/dekomprimovania, alebo aj ako FTP klient. Príchod na systém Android zjednodušil pre používateľov prácu so súbormi, priniesol prehľadné rozhranie, a funkcionality používané aj na počítačovej verzií programu. Poteší aj možnosť pracovania s viacerými súbormi, teda napríklad skupinové kopírovanie. Nechýba ani vstavaný editor, ktorý si poradí okrem textových súborov aj s inými typmi. Vďaka rootu získate samozrejme prístup do systémových súborov, ktorých správa je s použitím Total Commandera podstatne jednoduchšia.

Verzia: 2.90
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.90
Aktuálna cena: Zdarma

System APP Remover

Zrejme každý, kto vlastní smartfón od jedného z väčších výrobcov, sa zmieril s tým, že okrem čistého systému má od začiatku pribalených pár aplikácií “od výroby”. Nie vždy sú však tieto aplikácie potrebné, prípadne s nimi máte iné problémy, ako napríklad zvýšenú spotrebu batérie. Pokiaľ však máte rootnutý telefón, môžete sa takýchto aplikácií jednoducho zbaviť. Nápomocná vám bude aplikácia System APP Remover, ktorá už podľa názvu zariadi odinštalovanie systémových aplikácií. Ponúkne však toho ešte oveľa viac. Uvidíte prehľadný zoznam aplikácií, roztriedených medzi aplikácie systémové, a aplikácie doinštalované používateľom. Okrem toho uvidíte ich veľkosť, miesto, kde sú nainštalované, prípadne vás aplikácie môže odkázať priamo na Obchod Play, kde nájdete už štandardne podrobné informácie. Využití má tak viacero, no vymazanie systémových aplikácií je výhodou najväčšou.

Verzia: 4.1.1017
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.1017
Aktuálna cena: Zdarma

Link2SD

Pri aplikáciách ostaneme aj v prípade ďalšej aplikácie. Často sa stretávate s problémami, ktoré sa týkajú interného úložiska telefónu. Čiastočnou pomocou je možnosť presunúť aplikácie na SD kartu. Systém vám však nepovolí preniesť všetky aplikácie, veľa krát sa dokonca aplikácie malej veľkosti presunúť dajú, naopak veľké aplikácie musia ostať v internom úložisku. Vďaka Link2SD môžete plnohodnotne a podľa svojho rozhodovania presúvať aplikácie medzi SD kartou, a interným úložiskom telefónu. Okrem toho ale môžete sledovať napríklad to, kde je aplikácia uložená, respektíve v akom adresári má uložené súbory, no ukáže napríklad aj rozdelenie typov súborov, či veľkosť rozdelenú do jednotlivých úložísk.

Verzia: 4.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
6 výborných aplikácií na nahrávanie obrazovky, ktoré sú zadarmo a nepotrebujú ROOT

Servicely

Už sme vám popísali ako aplikácie premiestnime, ako odstránime systémové, no stále ostáva jeden bod, ktorý môže váš telefón spomaľovať, alebo spúšťať nechcené aplikácie. Je to štart systému. Samotný Android vám nedovolí upraviť procesy, ktoré budú pri spustení zariadenia aktívne. Problém za vás vyrieši aplikácia Servicely, ktorá dokáže celý proces vypnúť, a to už pri spustení telefónu. V prípade ak potrebujete určité procesy pozastaviť iba na určitú dobu, aj tu ponúka Servicely riešenie. Aplikácia funguje na princípe periodickej kontroly, teda každých 60 sekúnd kontroluje spustené aplikácie. V prípade ak detekuje aplikáciu, ktorá je v zozname zakázaných, automaticky aplikáciu pozastaví. Aj v tomto prípade však treba dávať pozor na to, ktoré aplikácie vyberáte. Servicely vám totiž dovolí zablokovať všetky aplikácie, aj tie, ktoré sú nutné pre beh operačného systému ako takého.

Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Viper4Android

Posledná aplikácia z dnešného dielu seriálu sa bude týkať zvuku. Možnosti úprav sú síce nastavené podľa výrobcov smartfónov, sú však funkcie, či vylepšenia, ktoré bez rootu neponúkne žiadny z nich. Aplikácia Viper4Android ponúka v tomto smere veľké množstvo úprav, prichádza s vlastným zvukovým ovládačom, vďaka ktorému môžete upravovať vlastnosti zvuku, a to pre rôzne formy výstupu. Nastavíte si tak iné parametre pre výstup z reproduktoru, slúchadiel, či napríklad z Bluetooth zariadenia. Aplikácia tiež ponúkne vlastný, viac pásmový ekvalizér, a niekoľko vylepšení pod vlastnými nastaveniami. Nevýhodou je zložitejšia inštalácia, jej kompletný popis nájdete na fóre XDA. Modifikácia aplikácie sa nachádza aj v Obchode Play, tá je však lokalizovaná len do čínštiny, a nemá oficiálnu podporu autorov. Aplikácia s podporou XDA je dostupná v angličtine.

root_1_viper4android

Máte aj vy tip na aplikáciu pre rootnutý Android? Neváhajte nám napísať do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Root Explorer – obľúbený správca súborov prináša Material dizajn
7.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Rhames

  Titanium backup
  Root explorer
  Root uninstaller
  Resolution changer pro
  Best sreen recorder

 • Viper4android pouzivam aj ja,je to parada, ale ta appka co je na google play tak je fake…Pisu to na xda

 • Stn

  Root je dobra vec na slabšom zariadeni od samsungu. Mam ho na tab 3 a je ovela rýchlejší ked je upraveny. Na smartfone to ale bolo nevyuzitelne a zbytocne.

  • Hitman

   Root je uplny zaklad,bez toho je android nepouzitelny.Jak inac vyhadzat systemovy hnoj nanuteny vyrobcom,googlom,tupe reklamy,atd.
   Jediny kto to pochopil je xiaomi,kedze jeho fony maju root v zaklade.

   • Označený Pokročilý

    Dík poradil si mi pretože sa snažím zohnať dobry telefon a som ho chcel rootnut ale bal som sa že sa mi pokazi

   • Označený Pokročilý

    Aj xiaomi sa musia rootovat

  • Thorgrin

   Nevyužitelné a zbytečné je to pro někoho, kdo to využít nedokáže :)

 • sakonn

  Určite by tam mal byť Titanium Backup.

 • Titanium by tam jednoznačne malo byť, potom ešte Xposed, AdAway, AppOps, SystemCleanup (to sú len tie ktoré mi napadnú hneď)

  • Lukáš Semjan

   Ja len spomeniem alternativu AdFree pre odstranenie reklam. Maximalna spokojnost. AdAway nepoznam ale minimalne jedna z nich by mali byt na kazdom androide. Ja uz neviem co je to reklama a ked chytim do ruky mobil niekoho ineho stupa mi z reklam tlak :D

 • Vlado

  Flashify – flash custom recovery, alebo zmena custom recovery bez potreby vstúpiť do recovery.
  Helium – zálohovanie nastavenia aplikácií, alebo dosiahnutého pokroku v hrách
  RecMe – nahrávanie obrazovky

 • Jednoznačne 3C Toolbox Pro… Nie je síce zadarmo (existuje aj Light verzia) ale väčšinu z toho, čo človek s Rootom potrebuje riešiť je tu v jednej aplikácii… a ešte oveľa viac…

 • DriveDroid
  Mám nejaké iso súbory namountujem ich a telefón sa tvári ako USB

 • Označený Pokročilý

  Root app delete vip alebo root app deleter výborná app na zamrazovanie používatelských app a na vymazávanie systémových app ale ja ju zvôtša používam na zamrazovanie omnoho lepšie a učinnejšie ako hibernácia.

+