MojAndroid

Vytváranie a zdieľanie snímok obrazovky na zariadeniach s Androidom patrí medzi základné funkcie, ktoré ovláda väčšina majiteľov smartfónov a tabletov. Túto funkciu využívame napríklad vtedy, keď chceme jednoducho a rýchlo zdieľať obsah z niektorých aplikácií, ale aj vtedy, keď chceme priateľovi či známemu poradiť s nejakým nastavením alebo funkciou v systéme. Ak chceme ale zdieľať video obrazovky, potup nie je taký jednoduchý, resp. až do nedávna nebol. Od príchodu systému Android Lollipop sa situácia zmenila a na nahrávanie obrazovky stačí iba šikovná aplikácia. Tých je v obchode Play hneď niekoľko.

ADV Screen Recorder

Začneme jedným z najužitočnejších nástrojov na nahrávanie obrazovky Android zariadení. Aplikácia ADV Screen Recorder patrí v obchode Play medzi populárnejšie tituly, ktoré už prešli skúškou časom. Výhodou aplikácie je, že jej používanie je extrémne jednoduché – otvoríte si ju, stlačíte ikonu spúšte a na obrazovke sa vám zobrazí ikona nahrávania. Akonáhle ju stlačíte, spustí sa nahrávanie a po opätovnom stlačení sa nahrávanie zastaví. Jednoduché a rýchle nahrávanie obrazovky je ale doplnené o množstvo funkcií a nastavení, prostredníctvom ktorých môžete prispôsobiť výsledné video vašim predstavám. Nechýba dokonca ani funkcia kreslenia počas nahrávania, vďaka čomu môžete napríklad v návodoch zvýrazniť konkrétne možnosti. Aplikácia tiež dokáže nahrávať aj hry dokonca aj so zvukom, takže sa môžete s priateľmi podeliť o to, ako ste prešli náročný level. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo a určite stojí za vyskúšanie.

Verzia: 3.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

AZ Screen Recorder

Funkciami nabitá aplikácia AZ Screen Recorder určite poteší každého náročného používateľa, ktorý nahráva obrazovku na svojom zariadení často a záleží mu na kvalite výstupu. Aplikácia je nie len plná možností, ale jej ovládanie je veľmi intuitívne. Väčšinu operácií totiž môžete robiť vďaka plávajúcej lište na obrazovke, resp. prostredníctvom notifikácie v lište s upozorneniami. Po otvorení menu s nastaveniami sa vám ale naskytne pohľad na obrovské množstvo možností, vďaka ktorým môžete nastaviť napríklad aj dátový tok, kvalitu videa a rôzne ďalšie možnosti, ktoré patria k skutočne pokročilým nastaveniam. V tomto prípade ide o ešte populárnejšie riešenie s vyše miliónom stiahnutí v obchode Play a táto aplikácia je k dispozícii vo verzii zadarmo.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Lollipop Screen Recorder

Ak nemáte chuť zaoberať sa pokročilými nastaveniami a jednoducho chcete nahrať obrazovku na svojom zariadení, určite by ste nemali prehliadnuť aplikáciu Lollipop Screen Recorder. Ide o veľmi jednoduchý nástroj na nahrávanie obrazovky, no to neznamená, že nenaplní očakávania väčšiny používateľov. Pri spustení aplikácie je potrebné vybrať rozlíšenie výsledného videa a orientáciu obrazovky pri nahrávaní. Potom už môžete jednoducho nahrávať svoju obrazovku a nahrávanie ovládať prostredníctvom notifikácie v paneli s upozorneniami. Výsledné video je dostupné vo formáte mp4 a je možné ho uložiť aj na pamäťovú kartu, aby zbytočne nezaberalo miesto vo vnútornej pamäti vášho zariadenia. Aj v tomto prípade ide o aplikáciu, ktorá je dostupná úplne zadarmo a nenájdete tu dokonca ani žiadne ďalšie mikrotransakcie.

Verzia: 2.1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Mobizen Screen Recorder

Pravdepodobne najobľúbenejšou aplikáciou v tomto výbere je Mobizen Screen Recorder, ktorý je prispôsobený pre bežných používateľov. To znamená minimum zbytočných nastavení, no výbornú výslednú kvalitu. Po prvom spustení aplikácie sú automaticky zvolené najlepšie nastavenia pre dané zariadenie a nahrávanie a práca s videom je potom veľmi jednoduchá. Priamo v aplikácii môžete natočené video orezať, či dokonca exportovať konkrétne snímky alebo sekvencie. Aj táto aplikácia je dostupná zadarmo, nenájdete tu žiadne in-app nákupy a hoci v pôvodných nastaveniach je zapnutý vodoznak, v nastaveniach aplikácie ho môžete vypnúť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Rec.

Aplikácia Rec. patrí medzi najstaršie nástroje, ktoré umožňujú nahranie obrazovky. Aplikácia bola populárna aj v čase systému Android 4.4 KitKat a pred tým, kedy boli na nahrávanie obrazovky v systéme potrebné ROOT práva. Aplikáciu môžete v skutočnosti ešte stále používať aj na zariadeniach so systémom Android KitKat, no stále k tomu budú nevyhnutné ROOT oprávnenia. Na novších systémoch to ale ani v tomto prípade potrebné nie je a okrem iného v aplikácii oceníte aj pokročilé nastavenia pre úpravu kvality videa. Množstvo spokojných používateľov a dlhodobý vývoj a zdokonaľovanie môžu byť tie hodnoty, ktoré vás presvedčia vyskúšať aplikáciu Rec. aj na svojom zariadení.

Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma

Screen Recorder No-ROOT HD

Poslednou aplikáciou v našom výbere je Screen Recorder No-ROOT HD. Aplikácia spolu so svojim popisom v obchode Play môže pôsobiť tak, že iba láka používateľov, aby si ju nainštalovali, no v skutočnosti ide o ďalší skvelý nástroj, ktorý uľahčuje nahrávanie obrazovky v Androide. Aj v tomto prípade ide o robustnejšiu aplikáciu, ktorá má množstvo zaujímavých nastavení a možností, vďaka ktorým si môžete do detailov prispôsobiť proces nahrávania aj kvalitu výsledného videa. Aplikácia síce nie je výnimočná žiadnou špeciálnou funkciou, no jej ovládanie a menu s nastaveniami vám možno budú vyhovovať viac ako v predchádzajúcich prípadoch.

To je niekoľko aplikácií, ktoré uľahčia nahrávanie obrazovky na vašom Android telefóne alebo tablete. Myslite však na to, že aj po aktualizácii na Android Lollipop ide stále o pomerne delikátnu záležitosť, ktorá nemusí vo všetkých prípadoch fungovať správne. Aj preto sme vám priniesli hneď niekoľko alternatívnych aplikácií, aby ste mohli nájsť tú, ktorá na vašom zariadení funguje najlepšie. Ak na nahrávanie videa z obrazovky využívate iný nástroj, pokojne sa podeľte s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: PhoneArena

19.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+