MojAndroid

Operátor 4ka sa takmer okamžite po príchode na trh stal obľúbeným medzi dátujúcimi zákazníkmi. Dnes už však nie je jediným operátorom, ktorý ponúka svoje služby za nízke ceny. Od minulého roka mu konkuruje operátor Radosť. V dnešnom článku si porovnáme neobmedzené paušály SLOBODA ∞ + za 22 € mesačne od 4ky a paušál Nekonečná radosť za 20 € mesačne od operátora Radosť.

Všetko vybavíte cez aplikáciu

Obaja operátori cielia na mladých ľudí, čiže všetko potrebné vybavíte cez ich aplikácie. V oboch aplikáciách máte jednoduchý prehľad o tom, koľko dát ste minuli (alebo v prípade iných paušáloch koľko minút ste prevolali). Taktiež si môžete zmeniť alebo zrušiť predplatený program, zmeniť platobnú kartu, zakúpiť dodatočné balíky alebo získať pomoc v prípade problémov.

Radosť
Radosť
Developer: O2 Slovakia, s.r.o.
Price: Free
 • Radosť Screenshot
 • Radosť Screenshot
 • Radosť Screenshot
 • Radosť Screenshot
 • Radosť Screenshot
 • Radosť Screenshot
 • Radosť Screenshot
 • Radosť Screenshot

Moja 4ka
Moja 4ka
Developer: SWAN, a.s
Price: Free
 • Moja 4ka Screenshot
 • Moja 4ka Screenshot
 • Moja 4ka Screenshot
 • Moja 4ka Screenshot
 • Moja 4ka Screenshot

Koľko „neobmedzených” dát naozaj dostanete?

4ka aj Radosť ponúkajú neobmedzené volania a SMS správy, avšak objem dát, ktoré v rámci ich neobmedzených paušálov dostanete, nie je úplne neobmedzený.

4ka v rámci svojho paušálu SLOBODA ∞ + ponúka 300 GB dát. Po ich vyčerpaní môžete naďalej dátovať za 1 cent/MB v celej EÚ alebo si môžete aktivovať doplnkový balík podľa aktuálneho cenníka. Radosť vám dá “len” 100 GB v plnej rýchlosti a po prečerpaní tohto limitu bude rýchlosť prenosu znížená na 2 Mbit/s pre sťahovanie a 1 Mbit/s pre odosielanie dát.

Radosť
Foto: Redakcia

Radosť má v porovnaní so 4kou taktiež jednu veľkú nevýhodu – limituje rýchlosť dátového prenosu na 10 Mbit/s. Ide navyše o maximálnu rýchlosť, čo znamená, že na niektorých miestach výrazne klesne pod túto hranicu. Toto samozrejme platí aj pre 4ku, ktorá síce maximálnu rýchlosť nijako neobmedzuje, no nie všade sa dostanete cez 10 Mbit/s. Na bežné surfovanie a pozeranie videí to však stačí.

Volanie a dátovanie v EÚ

S oboma operátormi máte neobmedzené volania a SMS správy aj do EÚ. Z vašich neobmedzených dát vám 4ka dovolí v EÚ prečerpať 3,78 GB a po dosiahnutí tohto limitu za 1 MB zaplatíte 1 cent. S Radosťou získate v EÚ 11 GB dát a po ich prečerpaní zaplatíte 0,0036 € za 1 MB.

4ka zaostáva v 4G pokrytí, Radosť zatiaľ bez 5G

Operátor Radosť funguje na sieti O2, ktorá má 97 % pokrytie 4G internetom a celkové pokrytie má vyše 99 %. 4ka zatiaľ také pokrytie nemá, hlasové a dátové služby sú dostupné pre viac ako 95 % obyvateľov Slovenska a 4G sieť má k dispozícií len 82 % obyvateľov. V rámci národného roamingu môžu Štvorkári využívať sieť od Orangeu.

Test O2 5G siete z P40 Pro
Test O2 5G siete | Foto: Redakcia

Trochu iné je to v prípade 5G siete. 4ka ako prvá priniesla na Slovensko vlastnú 5G sieť a na jej rozširovaní neustále pracuje. Teraz napríklad spustila testovaciu prevádzku v Bratislave, a to až s 83 vysielačmi. Neskôr sa pridalo aj O2, no Radosť k jeho 5G sieti prístup zatiaľ nedostane.

Prehľad

4ka Radosť
Volanie a SMS neobmedzené neobmedzené
Dáta 300 GB

po prečerpaní 1 cent za 1 MB / možnosť dokúpiť dátový balík

100 GB
po prekročení bude
rýchlosť spomalená
na 2 Mbit/s pre sťahovanie
a 1 Mbit/s pre odosielanie dát
Volanie a SMS EÚ neobmedzené neobmedzené
Dáta EÚ 2,78 GB

po prečerpaní 1 cent za 1 MB

11 GB

po prečerpaní 0,0036 € za 1 MB

Obmedzenie rýchlosti žiadne 10 Mbit/s
4G pokrytie 82 % 97 %
Cena 22 € mesačne (20 € mesačne pre predplatenú službu) 20 € mesačne

Ponuka ktorého operátora sa vám páči viac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
4ka rozširuje testovaciu prevádzku 5G siete v Bratislave

28.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+