MojAndroid

Náš najmladší operátor sa pochválil skvelým výsledkom, ktorý získal v prieskume spoločnosti KPMG TOP 50 zákazníckych najobľúbenejších značiek na Slovensku. 4ka sa stala najobľúbenejším mobilným operátorom.

4ka ako najobľúbenejší mobilný operátor

V celkovom rebríčku TOP 50 sa operátor umiestnil na 24. mieste. Najbližšiu konkurenciu tak nechal za sebou. 4ka si túto pozíciu získala najmä vďaka atraktívnym cenám a množstvo Slovákov ocenilo jednoduchú a jasnú komunikáciu bez zbytočných dodatkov.

„Sme veľmi hrdí, že sme uspeli v silnej konkurencii medzi ostatnými mobilnými operátormi. Ako najmladší mobilný hráč na trhu, nás to teší ešte omnoho viac, pretože za necelých 6 rokov našej existencie, slovenskí zákazníci ocenili naše úsilie a svojim hlasovaním nás posunuli na prvú pozíciu v prieskume zameranom na zákaznícku skúsenosť v sektore telekomunikácií.

Roland Kyška, riaditeľ marketingu a korporátnej komunikácie 4ka

Spoločnosť KPMG tento rebríček zostavila už po štvrtýkrát. Spomínaný prieskum sa uskutočnil v roku 2020 na vzorke 2500 respondentov. V deviatich sektoroch súťažilo spolu 118 značiek. Pre zaujímavosť, celkovo najobľúbenejšou značkou Slovákov sa už po tretí raz za sebou stal Martinus. Prvých 6 priečok obsadili značky z odvetvia maloobchodu.

Správanie zákazníkov vo veľkej miere ovplyvnila pandémia

Hlavným motívom aktuálneho prieskumu bola prebiehajúca pandémia. Koronakríza priniesla do zákazníckej skúsenosti niekoľko nových trendov, napríklad vyššiu podporu lokálnych výrobcov a zvýšený záujem o online bezpečnosť, keďže nákupy sa presunuli do online prostredia.

“Zákazníci sa v roku 2020 veľmi zmenili. Sú technicky zdatnejší, očakávajú vyššiu hodnotu za svoje peniaze a majú väčšie nároky na bezpečnosť pri nakupovaní. Či v kamenných predajniach alebo online.”

Peter Rado, senior manažér a CX líder KPMG na Slovensku

Služby ktorého mobilného operátora využívate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Porovnanie cien mobilných operátorov na jednom mieste? Štát pripravuje web

11.2.2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+