MojAndroid

Na Slovensku máme štyroch mobilných operátorov – Orange, Telekom, O2 a 4ka. Každý z nich má svoju vlastnú ponuku smartfónov a paušálov, pričom vyznať sa v tom nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Situáciu komplikujú aj konvergentné služby operátorov. Štát preto plánuje novinku.

Porovnanie cien mobilných operátorov na jednom mieste

Malo by ísť o web, ktorý bude slúžiť výhradne na porovnanie cien všetkých mobilných operátorov. O tomto pláne informoval portál živé.aktuality.sk. Zákazník si tak bude môcť veľmi jednoducho vykliať svoje požiadavky a nájsť cenovo najvýhodnejšiu ponuku. Pripomíname, že okrem ceny je dôležité aj pokrytie. Preto by sa mal zákazník rozhodnúť pre ponuku, ktorá je pre neho najvýhodnejšia z pohľadu všetkých dôležitých parametrov.

Tretí štvrťrok 2021?

Pre Živé informáciu potvrdil aj Regulačný úrad. Novinku vraj musí priniesť kvôli novému zákonu, ktorý sa musí riadiť pravidlami EÚ. A práve EÚ chce, aby štát priniesol podrobné porovnanie cien mobilných operátorov na jednom mieste. Živé ďalej spomína, že predbežne by mohol byť nový web k dispozícii v treťom štvrťroku 2021.

Hlavnou otázkou zostáva, ako sa k tomu RÚ postaví a čo konkrétne bude možné na webe porovnávať. Pretože ponuky operátorov sú naozaj rozsiahle a nevieme si reálne predstaviť, ako by mohli byť spracované v rámci jedného veľkého porovnania.

Náš tip
Slovenskí mobilní operátori majú právoplatne pridelené frekvencie pre 5G

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+