MojAndroid

Vyznať sa v ponuke slovenských mobilných operátorov nie je vôbec jednoduché. Každý z nich má inú ponuku, pričom ceny sa menia v závislosti od rôznych faktorov. A týchto faktorov je naozaj poriadne veľa. Do popredia sa v poslednom čase dostáva mobilný internet, ktorého používateľov je stále viac a viac.

Iné ceny dostane zákazník pri prechode od iného operátora, do úvahy je potrebné brať aj konvergentné služby, kedy je možné nejaké to euro ušetriť. Pri objednávke paušálu cez internet existujú tiež rôzne zľavy a v neposlednom rade sú rozdiely aj pre prípady, ak si k paušálu zoberiete aj nové zariadenie alebo nie.

Okrem toho ponúkajú operátori aj rôzne doplnkové služby, napríklad dáta navyše a podobne. V poslednom období sú obľúbené “nekonečné dáta” pre rôzne aplikácie. V tomto článku sa pozrieme na ponuku dvoch najväčších operátorov – Orange a Telekom, pričom porovnáme ponuku dát za 20 eur mesačne. Tak ktorý z týchto dvoch má lepší mobilný internet a dátovú ponuku?

Mobilný internet v Orange: Go Data 20 €

Orange má v portfóliu tento dátový paušál. V rámci neho zákazník nemá žiadne voľné minúty či SMS/MMS. Za minútu telefonovania zaplatí 10 centov, jedna SMS/MMS stojí 6 centov. Tu nás ale viac zaujímajú možnosti dátovania.

Pri online nákupe získa zákazník 10 € zľavu z prvej faktúry. Navyše, počas prvých 22 mesiacov bude cena paušálu 17,50 € mesačne. Paušál je bez viazanosti. Pri objednávaní je potrebné ešte pred prvou faktúrou zaplatiť 11 € administratívny poplatok.

GO 20 € mobilny internet
Zdroj: Orange.sk

V prípade, ak sa zákazník rozhodne pre 15-mesačnú viazanosť, získa navyše buď 100 voľných minút do všetkých sietí SR, EÚ a v rámci EÚ alebo 2 GB dát v SR.

Zákazník má k dispozícii 6 GB dát mesačne, ktoré môže minúť na čokoľvek. Neminuté dáta sa automaticky prenášajú do ďalšieho mesiaca. Orange k tomu pridáva nonstop dáta pre vybrané aplikácie, ktoré je možné minúť nad rámec predplatených 6 GB. Ide o tieto aplikácie:

 • Facebook Messenger
 • WhatsApp
 • Viber
 • Telegram
 • Skype
 • Správy
 • Pokec
 • Samsung Messages

V prípade, ak sa zákazník rozhodne preniesť číslo do Orangeu, získa navyše nonstop dáta pre ďalšie vybrané aplikácie:

 • Instagram
 • Facebook
 • Snapchat
 • TikTok
 • Badoo
 • Pinterest
 • LinkedIn
 • Twitter

K dispozícii sú nonstop dátové balíky navyše, ktorých cena začína od 2 € mesačne za balík nonstop Čet. Avšak ten sa už v paušále nachádza automaticky. Balík nonstop Sociálne siete získate automaticky, ak si prenesiete číslo. Aplikácie, ktoré sú v ňom zahrnuté, sú spomenuté vyššie. Ďalšie balíky sú v cenách 4, 6 a 10 € mesačne a do 20 € by sme sa s nimi nezmestili.

V prípade nutnosti je možné dokúpiť aj dáta navyše, a to 1 GB za 2 €.

Go Data 20 €
Telefonovanie 0,10 € / min | 100 voľných minút v prípade 15 mes. viazanosti*
SMS 0,06 € / min
Objem dát 6 GB | 2 GB dát navyše v prípade 15 mes. viazanosti*
Nonstop dáta Balík nonstop Čet | Pri prenose čísla sa pridá balík nonstop Sociálne siete v hodnote 4 €
Nonstop dátové balíčky navyše od 2 € (balík nonstop Čet) až po 10 € mesačne (balík nonstop Video)
Dáta navyše 1 GB dát za 2 €
Cena paušálu 20 € mesačne | Prvých 22 mesiacov 17,50 € mesačne | zľava 10 € z prvej faktúry pri online nákupe

* Zákazník si môže vybrať voľné minúty alebo dáta.

Mobilný internet v Telekom: T Dáta 21

Vyslovene dátový paušál, ktorý by sa cenovo zmestil do 20 € mesačne, Telekom neponúka. Najlacnejší T Dáta 21 stojí 21 €. Zákazník v rámci neho získa 100 voľných minút + ďalších 100 v Magenta 1. Voľné SMS tento paušál neobsahuje, cena za jednu SMS je 7 centov.

Nás v tomto prípade samozrejme zaujímajú dáta. Paušál obsahuje 7 GB dát mesačne + 3 GB v Magenta 1. Po prečerpaní je možné dátovať aj naďalej, ale maximálna rýchlosť bude znížená na 128 kb/s. Na pozeranie videí či plnohodnotné a rýchle prezeranie internetu to nie je, no četovať sa s tým dá.

T Data 21 mobilny internet
Zdroj: Telekom.sk

Pri objednávke online získa zákazník zľavu na zariadenie vo výške 20 € alebo 1 GB dát navyše. Telekom ponúka 4 typy dátových balíkov navyše. V rámci balíka DENNÉ DÁTA 1 GB za 1,50 € dostane zákazník 1 GB dát na 24 hodín alebo do vyčerpania (max 24 hod.). Za 3 € dostane neobmedzené dáta na 24 hodín od zakúpenia balíka DENNÉ DÁTA NEOBMEDZENÉ.

Balík DÁTA 1 GB obsahuje 1 GB dát, ktoré je možné vyčerpať do nasledujúceho zúčtovacieho obdobia. Posledným balíkom je DÁTA NAVYŠE PRE BLÍZKYCH. Balík je možné rozdeliť jednorazovo alebo postupne medzi svojich blízkych, ktorí majú T paušál, paušál ÁNO Happy, Bez záväzkov alebo Easy kartu. Dáta je možné prideliť aj sebe. Cena balíka je 3 € a platí do vyčerpania dát, maximálne 3é dní od jeho kúpy.

T Dáta 21
Telefonovanie 100 minút + 100 minút v Magenta 1
SMS 0,07 € / SMS
Objem dát 7 GB + 3 GB v Magenta 1 | Po prečerpaní neobmezdené dáta rýchlosťou 128 kb/s
Dátové balíky navyše DENNÉ DÁTA 1 GB za 1,50 €
DENNÉ DÁTA NEOBMEDZENE za 3 €
DÁTA 1 GB za 3 €
DÁTA NAVYŠE PRE BLÍZKYCH za 3 €
Cena paušálu 21 € mesačne | Pri online objednávke získa zákazník 20 € bonus na zariadenie alebo 1 GB dát navyše

Krátke porovnanie dátových paušálov

Naši operátori sú na dáta už tradične skúpi. Paušál od Telekomu je o euro drahší, ponúka však o 1 GB dát navyše a 100 voľných minút. V Orangei zase za prvých 22 mesiacov zaplatíte len 17,50 mesačne. Paušál je bez viazanosti.

Ak sa rozhodnete pre 15-mesačnú viazanosť, získate navyše 2 GB dát alebo 100 voľných minút. Telekom zase láka na Magenta 1, kde ponúka minúty aj dáta navyše. Zaujímavou  ponukou sú aj nostop dáta pre rôzne aplikácie v Orangei. Telekom zase ponúka podstatne viac dátových balíkov navyše.

Ponuka ktorého operátora sa vám pozdáva viac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
4.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+