MojAndroid
Najpredávanejšími smartfónmi v ponuke mobilného operátora 4ka boli v posledných mesiacoch modely značiek Xiaomi a Apple. Inak tomu nebolo ani marci. Medzi 10 najpredávanejších smartfónov sa však dostali aj nejaké novinky.

Medzi najpredávanejších sa dostala novinka Motoroly a aj outdorový model od Samsungu

Prvé miesto asi už nikoho neprekvapí. Už piaty mesiac po sebe ho obsadil smartfón strednej triedy Redmi Note 11 Pro 5G od spoločnosti Xiaomi. Je tak evidentné, že zákazníci hľadajú v prvom rade dobrý pomer medzi cenou a parametrami. Časť zákazníkov si však potrpí aj na najvyššiu kvalitu, čoho dôkazom je vlajkový model Apple iPhone 13. Ten je na trhu už pritom viac ako rok a pol.
POCO X4 Pro 5G | Zdroj: Michal Chabada
Do rebríčku sa dostala aj jeho nová generácia Apple iPhone 14 na štvrtom mieste. V obchod prípadoch ide o veľmi drahé zariadenia. Spoločnosť Xiaomi zase obsadila tretie miesto s modelom Poco X4 Pro 5G a šieste miesto s modelom Xiaomi 12 Lite. Podobne sa darilo aj spoločnosti Motorola, ktorá má v rebríčku taktiež tri modely. Dokonca je jej najpredávanejším smartfónom na piatom mieste novinka – Motorola moto g82 5G.
Motorola edge 30 Ultra
Motorola edge 30 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

V rebríčku sa opäť objavili aj model Motorola edge 30 fusion na siedmom mieste a vlajková loď Motorola edge 30 ultra na desiatom mieste.  Spoločnosť Samsung už nemá v rebríčku tak veľký podiel ako v minulosti. Minuloročný vlajkový model Samsung Galaxy S22 5G skončil na ôsmom mieste. Okrem neho sa v rebríčku na deviatom mieste objavil outdoorový Samsung Galaxy XCover6 Pro, ktorý je ideálnym smartfónom pre extrémnych športovcov. 

Najpredávanejšie mobilné zariadenia v predajnej sieti 4ka za marec 2023:

  1. Redmi Note 11 Pro 5G
  2. Apple iPhone 13 (128 GB)
  3. Poco X4 Pro 5G
  4. Apple iPhone 14 (128 GB)
  5. Motorola moto g82 5G
  6. Xiaomi 12 Lite
  7. Motorola edge 30 fusion
  8. Samsung Galaxy S22 5G
  9. Samsung Galaxy Xcover6 Pro
  10. Motorola edge 30 ultra
Náš tip
Google Pixel Fold: Dátum predstavenia, cena a všetko, čo potrebujete vedieť
18.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+