MojAndroid

O tom, že Google pracuje na svojom prvom skladacom smartfóne, vieme už dlhšie. Na internete sa už v súvislosti s ním objavilo množstvo únikov. Portál Gizmochina teraz informoval o tom, že by mohol príjemne prekvapiť cenou. Má byť totiž lacnejší ako najbližšia skladacia konkurencia.

Pokiaľ by sa potvrdila informácia, ktorá sa objavila na sociálnej sieti Twitter, tak Google Pixel Fold môže byť až o 500 eur lacnejší ako aktuálny Samsung Galaxy Z Fold4.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Hardvérových noviniek od Googlu sa možno dočkáme na konferencii Google I/O v máji tohto roka. Na tomto podujatí by mal byť predstavený cenovo dostupný Pixel 7a a je možné, že Google prekvapí a prinesie aj svoj prvý skladací smartfón.

Prvý skladací telefón od Googlu naživo. Pixel Fold bol zrejme videný na verejnosti

10.3.2023

Nie je veľmi nezvyčajné vidieť smartfón naživo v rukách niekoho ešte pred jeho oficiálnym predstavením. Zamestnanci zvyknú zariadenia testovať ešte pred ich vydaním. Niekedy sa dočkáme takéhoto nechceného odhalenia aj v prípade veľmi zaujímavých kúskov. Tentokrát istý používateľ Redditu tvrdí, že videl v metre zamestnanca Google so skladacím smartfónom Pixel Fold. Informácie prináša stránka Android Authority.

Ide o Google Pixel Fold alebo iné skladacie zariadenie?

Je pravdepodobné, že to čo mohol dotyčný vidieť v metre v New Yorku je skutočne pripravovaná “skladačka” Google Pixel Fold. Taktiež dodal, že tento možný zamestnanec spoločnosti Google sa snažil robiť čokoľvek, aby zariadenie ukryl pred ostatnými cestujúcimi. Zrejme však nebol stopercentne úspešný a kvôli tomu nám asi bolo umožnené vidieť prednú stranu prvého ohybného smartfónu od amerického giganta Google.

 

Telefón bol údajne tenký v tmavomodrom alebo čiernom farebnom prevedení s minimálnymi rámčekmi v okolí obrazovky. Tieto fotografie zrejme nie sú dostatočné na to, aby bolo možné potvrdiť, že ide o Google Pixel Fold. Správanie vlastníka tohto nateraz záhadného smartfónu však trochu prezrádzala snaha o jeho ukrytie. Portál GSMArena sa pokúsil o zostrenie obrázku pomocou funkcie “unblur”, ktorá je dostupná na zariadeniach z modelového radu Pixel 7.

Google Pixel Fold unblur
Zostrená fotografia pomocou funkcie “unblur” zo série Google Pixel 7 | Zdroj: GSMArena.com
Náš tip
Z 0 na 100 % len za 7 minút. Nová éra rýchlonabíjania smartfónov je tu!
20.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+