MojAndroid

Spoločnosť infinix prostredníctvom tlačovej správy oznámila novú éru rýchlonabíjania. Predstavuje nabíjanie smartfónov s výkonom až 260 W. Takýto výkon dokáže plne nabiť batériu vášho smartfónu len za 7,5 minúty a len 1 minúta stačí na to, aby sa batéria nabila na 25 %.

infinix 260 W
Zdroj: infinix

Testy rýchlosti boli realizované na batérii s kapacitou 4400 mAh. Ako iste viete, rýchle nabíjanie má negatívny vplyv na životnosť batérie, no v tomto prípade sa netreba obávať. Výrobca garantuje zdravie na úrovni minimálne 90 % po neuveriteľných 1000 nabíjacích cykloch. Jeden nabíjací cyklus predstavuje jedno plné vybitie a následne plné nabitie.

Nemali by ste prehliadnuť:

V prípade tohto rýchleho nabíjania by bol ešte zaujímavejší čas nabitia napríklad na 50 alebo 80 percent. A to najmä z dôvodu, že nabíjací výkon pri priblížení sa k 100 % nabitiu výraznejšie klesá, to znamená, že nabíjanie sa z dôvodu ochrany batérie výraznejšie spomaľuje.

25 % batérie len za minútu

Už informácia o nabití na 25 % za 1 minútu len potvrdzuje tento fakt. Počítame s tým, že na polovicu kapacity sa batéria dokáže nabiť za 2-3 minúty. 260 W nabíjanie samozrejme neznamená, že sa zariadenie nabíja týmto výkonom po celý čas. V reálnych podmenkach ho pravdepodobne nedosiahne vôbec. Najviac sa k nem priblíži na začiatku nabíjania, kedy je batéria nabitá čo najmenej.

Udávaný čas je samozrejme možné dosiahnuť v ideálnych podmienkach. Ak budete nabíjať v lete pri vysokých teplotách, nabíjanie bude pomalšie. To isté platí aj pre veľmi studenú batériu. Je to z dôvodu jej ochrany.

Osobne sme mali zatiaľ možnosť stretnúť sa s 200 W nabíjaním v prípade smartfónu IQOO 10 Pro. Z 0 na 100 % sa nám ho podarilo nabiť za parádnych 12 minút, smartfón obsahuje batériu s kapacitou 4700 mAh.

IQOO 10 Pro
IQOO 10 Pro s 200 W nabíjaním | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Bežnejšie na našom trhu je však 120 W nabíjanie, ktoré ponúkajú niektoré smartfóny Xiaomi, prípadne nové vivo X90 Pro, ktoré v týchto dňoch začíname testovať.

Náš tip
Spotify mení dizajn. Domovská obrazovka pripomína TikTok a Instagram

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+