MojAndroid

Výrobca fitness hodiniek a náramkov Fitbit, ktorého vlastní spoločnosť Google, sa rozhodla od 27. marca zrušiť niektoré komunitné funkcie pre svojich zákazníkov. Konkrétne ide o odstránenie funkcie Výziev a otvorených skupín (Challenges and open groups). Informáciu priniesol redaktor portálu XDA-developers, ktorý zariadenie značky Fitbit aktívne používa.

Ako fungujú Výzvy a otvorené skupiny?

Ak ste si vytvorili Fitbit účet a mali medzi vašimi kontaktmi aspoň hŕstku používateľov zariadení Fitbit, tak ste si ich mohli pridať ako priateľov, aby ste mohli spolu súťažiť vo Výzvach a porovnávať svoj športový progres. A vďaka otvoreným skupinám by ste mali možnosť spoznať podobne zmýšľajúcich používateľov z celého sveta.

Výzvy vám umožňujú nastaviť súťaže s 2 až 10 priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi, vrátane denných, týždenných alebo víkendových krokových súťaží. Nie sú ani príliš náročné a povzbudzujú vás, aby ste napredovali a dosiahli nové osobné rekordy Špeciálnym druhom výziev sú potom Dobrodružstvá (Adventures). Ide o interaktívne výzvy s virtuálnymi prehliadkami fascinujúcich miest po celom svete.

Za odstránením komunitnej funkcie je pravdepodobne spoločnosť Google

Bohužiaľ táto komunitná funkcia už koncom mesiaca skončí. Toto rozhodnutie značky eliminuje jednu z najlepších funkcií platformy a to zmysel pre komunitu. Fitbit údajne používa aspoň raz týždenne viac ako 31 miliónov ľudí. Na používanie zmenených funkcií dokonca ani nemusíte zariadenie od Fitbitu ani vlastniť. Používatelia zariadení so systémom Android a iOS si do nich môžu jednoducho aplikáciu Fitbit stiahnuť.

Fitbit Charge 5 cvičenie
Fitbit Charge 5 | Zdroj: Zdenka Smalecová

Rozhodnutie odstrániť komunitné služby potvrdila aj spoločnosť Google, ktorá značku Fitbit od roku 2021 vlastní. Malo by to súvisieť so snahou integrovať do Fitbit zariadení Google technológie. O aké technológie konkrétne pôjde, nie je známe. Ak však nepríde adekvátna náhrada, tak tým možno len Google odplaší fanúšikov značky Fitbit ku konkurencii.

Náš tip
Xiaomi 13 mieri poriadne vysoko. Toto sú veci, pre ktoré sme si ho obľúbili
7.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+