MojAndroid

Produkty značky Fitbit patria medzi tie najobľúbenejšie na trhu a čo sa ich funkcií týka, aktivity, spánok či srdcový tep merajú s vysokou presnosťou. Podľa dostupných informácií výskumníci analyzovali údaje od používateľov nositeľných zariadení Fitbit z celého sveta za rok 2022 a priniesli zaujímavé výsledky. Ktoré krajiny boli hlavnými kandidátmi na najvyšší počet krokov, najlepší odpočinok alebo ktorí používatelia mali najmenej stresu?

Najviac krokov sa urobilo v máji

Za celý rok 2022 komunita používateľov zariadení Fitbit urobila spolu až 47 triliónov krokov. To je vzdialenosť, ktorá by stačila, aby sme sa na Mars dostali približne 143-krát. Čo sa týka jednotlivých dní, víťazom sa stal 27. máj. Počas jediného dňa sa urobilo spolu až 162 biliónov krokov a tento počet nebol prekonaný až do konca roka 2022.

Fitbit kroky
Počet krokov za rok 2022 | Zdroj: fitbit.com

Okrem chodenia vyhral máj ešte v jednej kategórii. Tou boli aktívne minúty. Zóna aktívnych minút alebo AZM je metrika založená na tepovej frekvencii srdca, ktorá je zvýšená pri určitej aktivite. S celkovým počtom 173 biliónov aktívnych minút za rok sa tak používatelia Fitbit naozaj nemusia hanbiť.

Fitbit Sense 2
Fitbit Sense 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okrem toho v máji vytvorili ďalší rekord. Konkrétne 14. mája sa aktívne minúty zastavili na čísle až 612 miliónov. Najobľúbenejšou aktivitou používateľov bolo chodenie.

Fitbit: V ktorej krajine sú používatelia najaktívnejší?

Na základe odporúčaní viacerých zdravotníckych organizácii by sme mali každý týždeň vykonávať aspoň 150 minút aktivity strednej intenzity, alebo 75 minút aktivity vysokej intenzity. Kto tieto odporúčania bral najvážnejšie?

Fitbit aktivity
Aktívne minúty za rok 2022 | Zdroj: fitbit.com

Najviac aktivít počas roku 2022 vykonávali Švajčiari, na druhom mieste skončili Švédi a hneď za nimi Dáni. No aj napriek tomu, že Švajčiari dosahovali najviac aktívnych minút počas roka, v počte krokov skončili až na druhom mieste. Predbehli ich používatelia z Hong Kongu. Na nasledujúcich miestach sa objavili používatelia zo Španielska, Írska a Talianska.

Kto počas roka z používateľov Fitbit najviac oddychoval?

Ďalšou kategóriou bolo vyhodnotenie spánku. Priemerný spánok trval na celom svete 6,5 hodiny. Spať chodili používatelia prevažne o 23:15 a vstávali ráno o 7:00. Zároveň by sme radi podotkli, že Fitbit produkty patria medzi fitness zariadenia s najpresnejším sledovaním spánku.

spánok
Vyhodnotenie spánku v roku 2022 | Zdroj: fitbit.com

Čo sa týka jednotlivých krajín, prvenstvo v spánku si zaslúžili Fíni. Za nimi nasledujú používatelia z Nového Zélandu, Belgicka, Holandska a tabuľku uzatvárajú Íri. Aj v prípade, že máte nabitý celodenný program, alebo ste mimoriadne pracovne vyťažení, treba myslieť na to, že keď uprednostňujete dobrý spánok, vaše telo a myseľ sú zdravšie.

V ktorej krajine zvládajú stres najlepšie?

Rok 2022 bol vo všeobecnosti náročný hlavne kvôli konfliktom, či pretrvávajúcej neistote z budúcnosti. V ktorej krajine používatelia aj napriek spomínaným negatívam zvládali stres najlepšie?

stress management
Zvládanie stresu v roku 2022 | Zdroj: fitbit.com

Krajina, ktorá vyhrala najlepšie skóre zvládania stresu v roku 2022, bola Španielsko. Nasledovalo Švédsko, Holandsko, Írsko a nakoniec Dánsko.

Náš tip
Je pre vás výdrž telefónu dôležitá? Takto bude vyzerať novinka s 22 000 mAh batériou
9.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+