MojAndroid

Smart hodinky Google Pixel Watch prišli na trh po dlhých rokoch rôznych dohadov a únikov. Ide o prvý počin Googlu v tejto oblasti hardvéru. Vyznačujú sa v prvom rade operačným systémom Wear OS 3, ale aj kompaktnými rozmermi a kvalitným spracovaním. Counterpointresearch teraz prišiel s informáciou o tom, koľko stojí ich výroba.

Celkové náklady na jednotlivé súčiastky sú na úrovni 123 amerických dolárov (približne 116 €). To je ich výrobná cena, pokiaľ nezapočítame ďalšie náklady. Tými sú náklady na marketing, vývoj, softvér, pracovnú silu, energie, prepravu a podobne. Celková výrobná cena bude vďaka nim podstatne vyššia.

google pixel watch cena
Zdroj: Counterpointresearch

Poďme sa ale bližšie pozrieť na to, koľko stoja jednotlivé súčiastky. Takmer 27 percent z ceny tvorí čipset a úložisko. Nasleduje displej a v tesnom závese je samotná konštrukcia hodiniek. Približne 8,3 percenta potom tvoria senzory slúžiace na sledovanie fyzickej aktivity a 6,1 percenta predstavuje batéria.

Ceny najzaujímavejších komponentov:

Komponent % z nákladov Cena
Procesor a pamäť 26,9 31,20 €
Displej 17,2 20 €
Konštrukcia 14,7 17 €
Senzory 8,3 9,63 €
Batéria + nabíjanie 6,1 7,08 €

Zaujímavé je, že aj napriek tomu, že hodinky v oblasti čipsetu neponúkajú to najlepšie a najmodernejšie, stále ide o najdrahšiu súčiastku spomedzi všetkých. Vo vnútri sa nachádza Exynos 9110, ktorý bol predstavený ešte v roku 2019.

To, že sa medzi najdrahšími komponentmi nachádza aj displej, je celkom očakávané a vlastne očakávané sú aj ceny ostatných súčiastok. Predajná cena hodiniek je na oficiálnom európskom Google Store 429 eur za verziu s podporou 4G, Bluetooth variant stojí 379 eur. K predobjednávkam nových Pixelov 7 boli hodinky dokonca zadarmo (Pixel 7 Pro), respektíve za menší poplatok (Pixel 7).

Náš tip
Po prehratí tohto videa sa váš Pixel 7 automaticky reštartuje. Prečo?
3.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+