MojAndroid

Ak ste majiteľom smartfónu zo série Pixel 7, mali by ste si dávať pozor na video, ktoré koluje po internete. Portál Android Authority uvádza, že sa na platforme Reddit objavili informácie o podvodných správach, ktoré obsahujú video, ktoré reštartuje váš smartfón.

Údajne ide o video, ktoré je v najvyššej 4K HDR kvalite. Podľa informácií z portálu The Verge je to scéna z hororového filmu Alien. Po jeho prehratí sa vaše zariadenie bez varovania reštartuje. Tento problém nastane v prípade, že video otvoríte a prehráte v aplikácii YouTube. Avšak nejde iba o modely zo série Pixel 7. Podľa sťažností sa problém vyskytuje aj na niektorých smartfónoch Pixel 6 a Pixel 6a. Spoločnosť Google sa však k situácii ešte nevyjadrila.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Problémom je však to, že niektoré smartfóny po reštarte prišli o mobilné pripojenie. Nie však natrvalo, keďže opätovný reštart pripojenie vráti. Niektorý za dôvod tohto problému považujú kvalitu HDR, v ktorej je video prehrávané. Údajne má s jej spracovaním Pixel 7 problém. Mnohým majiteľom týchto modelov prišlo video nečakane a jeho odosielatelia ho vnímajú ako zábavný spôsob, ako si z používateľov vystreliť.

Náš tip
Pozor na podvodné SMS správy, opäť varujú banky

28.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+