MojAndroid

Existujú používatelia, ktorí buď nemôžu mať smart hodinky (napríklad kvôli tetovaniu a podobne) alebo ich nechcú. Prekážajú im pri spánku alebo len jednoducho zavadzajú na ruke. A práve pre nich je tu iný segment nositeľného príslušenstva – smart prstene. Jedným z takýchto je aj nový Iris Smart Ring. Téme sa venoval portál Gizmochina.

Iris Smart Ring
Iris Smart Ring | Zdroj: Kickstarter

Ak ste si mysleli, že jediným kvalitným inteligentným prsteňom je Oura Ring, tak ste na omyle. Legenda práve dostala silného konkurenta. Iris Smart Ring ponúka všetko to, čo by ste od zariadenia podobného typu očakávali. Medzi najlepšie funkcie patrí napríklad meranie teploty pokožky či krvného tlaku. To by malo byť dostupné až v roku 2024.

Kompletná funkčná výbava v malom balení

Prsteň vznikol ako crowdfundingový projekt na Kickstarteri. Aby toho nebolo málo, v zozname funkcií nechýba ani pulzný oxymeter, čo v preklade znamená, že dokáže sledovať hladinu SpO2 (nasýtenia krvi kyslíkom). Keďže prsteň neobsahuje žiadny displej, odčítané informácie posiela do aplikácie, ktorú si je potrebné nainštalovať do smartfónu.

Iris Smart Ring
Iris Smart Ring | Zdroj: Kickstarter

Samozrejmosťou sú potom funkcionality ako sledovanie spánku, športov či hladiny stresu. Tieto funkcionality sú bežné v každých lepších smart hodinkách alebo náramkoch. Vzhľadom na to, koľko funkcií toto zariadenie ponúka, sú jeho rozmery veľmi kompaktné.

Iris Smart Ring
Iris Smart Ring | Zdroj: Kickstarter

S hrúbkou 2,5 mm a šírkou 5 mm samozrejme nejde o maličký nepovšimnuteľný prsteň, no jeho pravidelné nosenie by rozhodne nepohodlné byť nemalo. Cena prsteňa Iris Smart Ring začína na Kickstarteri na približne 150 eurách. Pokiaľ by ste sa rozhodli kúpiť si ho, dodaný by mal byť v decembri tohto roka.

Po tom, ako uplynie kampaň, bude jeho cena okolo 200 eur. Avšak je potrebné počítať s tým, že na to, aby všetko fungovalo ako má, je potrebné platiť si mesačné predplatné aplikácie vo výške 10 eur.

Náš tip
Wear OS hodinky dostanú nového hráča. Svoj model predstaví Xiaomi
2.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+