MojAndroid

Novinky z prostredia Android smartfónov, aktuálne informácie o aktualizáciách, úniky informácií ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalosti za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (15/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (15/2018)

Motorola | Nové smartfóny série moto G a moto E

Tento týždeň bol aj v znamení predstavenia nových Android zariadení. Spoločnosť Motorola, ktorú vlastní aktuálne čínske Lenovo, predstavila hneď dve nové série smartfónov. Nechýba nová Motorola moto G6, G6 Play a G6 Plus. Nezabudlo sa však ani na cenovo dostupné zariadenia a tak prichádza Motorola moto E5, E5 Play a E5 Plus. Viac informácií o novinkách si môžete prečítať v našom článku.

Náš tip
Motorola moto G6, G6 Play a G6 Plus oficiálne: Trio nových smartfónov pre rok 2018
Náš tip
Motorola moto E5, E5 Play a E5 Plus oficiálne: Cenovo dostupné Motorola smartfóny
Smartfón Motorola moto E5 Plus.

Sony Xperia XZ2 Premium | Oficiálne predstavenie

O existencii pripravovaného smartfónu Sony Xperia XZ2 Premium sme nemali dôvod pochybovať, spoločnosť sa o nej (omylom) zmienila aj priamo počas predstavenia vlajkových lodí Xperia XZ2 a XZ2 Compact počas barcelonskej výstavy MWC 2018. Teraz je už ale novinka oficiálne na svete a prináša skutočne špičkovú výbavu.

Náš tip
Sony Xperia XZ2 Premium oficiálne: 4K displej aj duálny fotoaparát
Smartfón Sony Xperia XZ2 Premium.

Honor 10 | Oficiálne predstavenie

Kým globálne predstavenie smartfónu Honor 10 očakávame až v polovici mája, čínska spoločnosť Huawei predstavila svoju novinku na domácej pôde už dnes. Honor 10 nadväzuje na svojich predchodcov svojím dizajnom, no niektoré funkcie a prvky si požičala z aktuálnej línie vlajkových lodí Huawei P20.

Náš tip
Honor 10 oficiálne: Výrez v displeji aj duálny AI fotoaparát za skvelú cenu
Smartfón Honor 10.

Vybrané smartfóny LG, Samsung a OnePlus | Android Oreo

Počas týždňa nebola núdza ani o softvérové aktualizácie. Nový softvér prišiel na vybrané smartfóny značiel LG, Samsung a OnePlus. Operačný systém vo svojej verzii Android 8.0 Oreo dostali smartfóny LG V30 a Samsung Galaxy A5 (2017). Najnovšiu verziu Android 8.1 Oreo dostali následne smartfóny OnePlus 5 a OnePlus 5T.

Náš tip
Samsung Galaxy A5 (2017) už má Android 8.0 Oreo | AKTUALIZÁCIA
Náš tip
LG V30 dostáva oficiálne Android 8.0 Oreo | AKTUALIZÁCIA
Náš tip
OnePlus 5 a 5T dostávajú systém Android 8.1 Oreo | AKTUALIZÁCIA
Novú aktualizáciu vo verzii Android 8.0 Oreo dostal aj smartfón Samsung Galaxy A5 (2017).

Samsung Galaxy A3 (2017) | Bezpečnostná aktualizácia

Spoločnosť Samsung myslí aj na svoje smartfóny strednej triedy. Zariadenie Samsung Galaxy A3 (2017) teraz dostáva marcový bezpečnostný balíček a ďalšie vylepšenia vrátane novej aktualizácie pre kameru. Novinkou sú obľúbené nálepky, ktoré využívajú rozšírenú realitu a prvky umelej inteligencie. Zábavné efekty vás vo chvíli zmenia na nepoznanie, obvykle však ide o zábavu skôr pre mladšie ročníky.

Bezpečnostnú aktualizáciu a vylepšenia kamery dostal smartfón Samsung Galaxy A3 (2017).
22.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+