MojAndroid

Novinky z prostredia Android aplikácií, aktuálne informácie o aktualizáciách, ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalosti za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 14. týždeň 2018

Instagram – vlastný portrétový režim Focus

Táto funkcia je zaujímavá najmä pre používateľov, ktorí nemajú integrovaný portrétový režim na vlastnom zariadení. Obmedzením nie je ani počet fotoaparátov a tak predpokladáme, že ide o softvérovú úpravu fotografie. Novinka by mala byť k dispozícii na zariadeniach iOS (iPhone 6S a novšie) a tiež na vybraných Android smartfónoch. Konkrétny zoznam zariadení však aktuálne nepoznáme.

Náš tip
Instagram prináša vlastný portrétový režim Focus

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Waze čelí kritike

Waze podobne ako navigačné aplikácie sa logický snaží naplánovať používateľovi idúcemu autom čo najkratšiu cestu. Niekedy to môže byť aj kontraproduktívne. To je prípad známej ulice v Los Angeles, ktorou posiela vodičov Waze a pravdepodobnejšie aj iné navigácie. Ulica sa nazýva Baxter street a je známa svojim 30 stupňovým sklonom podobným uliciam v San Franciscu. Vďaka navigácii sa v tejto ulici tvoria pomalé fronty a bohužiaľ veľa vodičov toto pomalé stúpanie do kopca nezvládne.

Náš tip
Waze čelí v USA kritike kvôli vytváraniu dopravných zápch a nehôd
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google – program Android Excellence

Google vlani prvýkrát predstavil svoj program Android Excellence, ktorý má spájať vybrané aplikácie najlepšie reprezentujúce obchod Play. Zoznam excelentných aplikácií bol teraz aktualizovaný a pribudlo v ňom niekoľko zaujímavých titulov.

Náš tip
Google zverejnil aktualizovaný zoznam aplikácií Android Excellence pre Q1/2018

Android aplikácie a výnosy z nich

Najviac spotrebiteľských výdavkov na Google Play bolo v prvom kvartáli tohto roka minutých za hudbu a zvuk, čo sa pripisuje nárastu počtu predplatených hudobných aplikácií. Na App Store bolo zas v tomto kvartáli najviac výdavkov za predplatené aplikácie z oblasti zdravia a fitness (zrejme spôsobené novoročnými predsavzatiami). Nákupné aplikácie tiež zaznamenali výrazný nárast.

Náš tip
Počty stiahnutých aplikácií a výnosy z nich opäť lámu rekordy
FOTO: appannie

The Room: Old Sins

Predošlé úniky informácií potvrdili len prítomnosť hry na platforme iOS. Podpora pre Android oznámená nebola, avšak vzhľadom na dostupnosť verejnej BETA verzie sa môžu tešiť aj používatelia Android smartfónov. Tak ako po vzore troch predchodcov, ani v tejto časti „The Room“ nebude chýbať napätie, rôzne nápovedy a hádanky, či prepracované 3D grafické prvky.

Náš tip
The Room: Old Sins prichádza ako verejná BETA verzia do Obchodu Play!
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 5,49 €
14.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+