MojAndroid

O existencii pripravovaného smartfónu Sony Xperia XZ2 Premium sme nemali dôvod pochybovať, spoločnosť sa o nej (omylom) zmienila aj priamo počas predstavenia vlajkových lodí Xperia XZ2 a XZ2 Compact počas barcelonskej výstavy MWC 2018. Teraz je už ale novinka oficiálne na svete a prináša skutočne špičkovú výbavu.

Náš tip
FOTO DUEL: Sony Xperia XZ2 a Google Pixel 2: Porovnanie fotoaparátov

Vstup duálneho fotoaparátu

Spoločnosť Sony bola jedným z posledných tradičných výrobcov smartfónov, ktorí ešte s duálnymi kamerami veľmi neexperimentovali. Nezmenilo sa to ani s príchodom vlajkového radu Xperia XZ2, no nová Sony Xperia XZ2 Premium už ponúka dva fotoaparáty na zadnej strane. Tie by sa mali postarať o skutočne kvalitné fotografie, a to aj v tom najhoršom osvetlení.

Telefón ponúka hlavný 19MP snímač so svetelnosťou f/1.8 a pixelmi veľkými 1,22μm. V horšom svetle ale určite pomôže 12MP sekundárny snímač so svetelnosťou f/1.6 a 1,55μm pixelmi. Táto sekundárna kamera je monochromatická, čo by sa malo postarať o zachytenie ešte väčšieho množstva svetla.

Okrem toho, fotoaparát je schopný fotiť s ISO až do 51200 pri fotografiách a 12800 pri videu. Sony uvádza, že tieto fotografie majú mať iba minimálny šum, čo má pomôcť dosiahnuť výborné fotografie aj pri úplnej tme.

Samozrejme, duálny fotoaparát so sebou prináša aj známe možnosti portrétového režimu s rozmazaným pozadím. Ani tu nesmie chýbať možnosť nahrávania 4K HDR videa, s ktorou sme sa stretli aj pri smartfónoch Xperia XZ2 a XZ2 Compact. Sony tiež nevynechalo možnosť nahrávania 960fps superspomaleného videa.

Ten najlepší hardvér

Sony Xperia XZ2 Premium prináša už známy dizajn so sklom vpredu aj vzadu a zaoblenou zadnou stranou, ktorá okrem duálneho fotoaparátu ukrýva aj skener odtlačkov prstov. Telefón ponúka 5,8″ 4K HDR displej s pomerom strán 16:9, čo mnohých používateľov určite poteší. Vo vnútri nájdeme čip Snapdragon 845, do 6 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte.

Batéria má kapacitu 3450 mAh a celkové rozmery telefónu sú 80 x 158 x 11,9 mm s hmotnosťou 236 gramov, čím ide o menšieho obra medzi smartfónmi. Pre porovnanie, nedávno predstavený Huawei P20 Pro má 6,1″ displej, batériu s kapacitou 4000 mAh a váži iba 180 gramov pri maximálnej hrúbke 7,8 mm.

Xperia XZ2 Premium tiež prichádza s predinštalovaným systémom Android 8.0 Oreo, funkciou Live vibration respons, odolnosťou voči vode, podporou bezdrôtového nabíjania, no bez 3,5mm jacku na slúchadlá. Okrem toho, telefón by mal ponúknuť nadpriemerný zvukový výstup. Na trh by sa mal dostať v lete tohto roka, no zatiaľ nepoznáme presný termín a ani cenu. K dispozícii bude vo farbách čierna a strieborná. Čo hovoríte na najnovší počin z dielne Sony? Je to adept na váš ďalší telefón? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

16.4.2018
Zdroj: PhoneArena
 • Adam Firda

  Tešil som sa na tento telefón, ale to čo predstavili ma teda dosť prekvapilo (negatívne)…Hlavne návrat 16:9 displeja a zase tých veľkých rámcov–> niekde som čítal že Snapdragon 845 nepodporuje 4K 18:9 displeje, takže to by aj sedelo, ale prečo tie rámy?! Mohli nasadiť aj OLED, tým tiež dosť sklamali že dali Triluminos. Váha 236 gramov- bez komentára. Hrúbka je ako v prípade Xz2 podobná, na krajoch má okolo 6mm, v strede je najhrubší aby padol do ruky(to by sa dalo ešte pochopiť). Jediné čo ma zaujalo bol fotoaparát, vyzerá to tak že tento telefón by mohol konečne fotiť na takej úrovni ako konkurencia, keď nie vyššej.

  • alex

   Nie radšej S9 pekne :D alebo huawei p20… takyto šrot čo urobilo sony si možu nechať :) aby v tejdo dobe važil 236 gramov ? WTF ? Uplný hnus .. Mal som note 3 a ten mal 170 a už sa mi to zdalo vela :D :D Teraz mam S8 ta ma 150 gramov som snim mega spokojný :) Aj fotky brutalne,,,,,,,. Sony zaspalo dobu proste :) A konkurenciu už nedoženú :)

   • Adam Firda

    Jedna vec im ale isla a to bola optimalizacia…Mam tiez S8 ale musim povedat ze tento telefon je horsie optimalizovany ako Sony co som mal predtym. Tak ale neexistuje telefón bez chyby :) .

+