MojAndroid

10 častí seriálu, v ktorom sme sa venovali rootu,  popisovalo všetko od základov rootu, jeho pôvodu, význam, výhody, nevýhody, až po rozoberanie USB kábla a pripájanie rezistorov. Účelom bolo všetko objasniť, ukázať a vysvetliť. Téma root je jednoznačne pre Android významná a sme radi, ak si u vás našla miesto aj na našom portáli. Predchádzajúce časti sme sa preto rozhodli zosumarizovať v jednom článku. V seriáli budeme aj naďalej pokračovať, tešiť sa môžete na ďalšie časti, ktoré v nasledovných týždňoch budeme postupne uverejňovať na našej stránke.

  • Základy: ROOT je pojem pochádzajúci z operačných systémov založených na Unixe. Medzi ne patrí aj OS X, ktorý sa nachádza na Apple počítačoch, alebo Linux, ktorý je známym bezplatný operačný systém. ROOT je názov používateľa, ktorý má najvyššie privilégia. To znamená že nie je nijak limitovaný v tom, čo môže robiť.
  • Samsung zariadenia sú veľmi pohodlné na rootovanie. Majú širokú podporu, program Odin, a aj skvelo fungujúci download režim. Pre všetky Samsung zariadenia je návod ako odstrániť root / ROMku. Pre Samsung Galaxy S4 máme návody ako ho rootnuť a ako nainštalovať alternatívnu ROM.
  • Na kompletné zálohy systému, úpravu zvukového výstupu, či odstránenie spodných softvérových tlačidiel stačia len jednoduché root aplikácie. Preto sme spravili výber našich obľúbených root aplikácií.
  • Xposed framework pridáva na jednoduchosti úpravám zariadenia, ktoré by ináč boli náročnejšie. Takisto sa dá zariadenie oveľa ľahšie opraviť, ak v dôsledku tejto aplikácie prestane fungovať. Umožňuje inštaláciu módov, ktoré dokážu často spraviť oveľa viac, než by dokázali obyčajné root aplikácie. Od drobných úprav hornej lišty až po ukladanie Snapchat fotiek.
  • Ak neradi dlho čakáte na nové verzie Androidu, alebo len preferujete Android bez všetkého bloatwaru od výrobcov, alternatívne ROMky sú pravdepodobne to, čo hľadáte. V piatej časti tohto seriálu nájdete 5 našich, ale aj vašich obľúbených ROMiek.
  • ROM je skratka od Read Only Memory (pamäť určená len na čítanie), ktorá obsahuje len operačný systém a všetky aplikácie… v piatej časti seriálu sa venujeme aj tomu, čo presne ROM je.
  • Ak vám mobil prestane fungovať, alebo si len chcete odstrániť root a vrátiť mobil do továrenských nastavení, program Odin je na tento účel úplne skvelý. Návod ako to spraviť nájdete v 7. dieli seriálu.
  • Ak si chcete nainštalovať ROMku, tak custom recovery je nevyhnutnosťou. Ktorý si ale máte vybrať? Spravili sme krátky popis a hlasovanie o 3 najznámejšie — CWM, TWRP a PhilZ Touch.
  • Flash počítadlo, KNOX, KNOX počítadlo, Triangle Away… Toto všetko by ste mali dobre poznať, ak máte Samsung zariadenie a zaujíma vás jeho záruka.
  • USB JIG dokáže častokrát zachrániť plne nefunkčné Samsung zariadenie, na ktorom nefunguje ani download režim. Spravili sme preto návod ako si ho vyrobiť.
Náš tip
ROOT: čo je ROOT a čo to znamená [Seriál ROOT #1]
Náš tip
NÁVOD | Ako rootnuť Samsung Galaxy S4 [Seriál ROOT #2]
Náš tip
ROOT: Výber zaujímavých a obľúbených aplikácií [Seriál ROOT #3]
Náš tip
Xposed framework [Seriál ROOT #4]
Náš tip
HLASOVANIE | Obľúbené ROMky [Seriál ROOT #5]
Náš tip
NÁVOD | Ako nainštalovať ROM na Samsung Galaxy S4 [Seriál ROOT #6]
Náš tip
NÁVOD | Ako odstrániť root / ROMku [Seriál ROOT #7]
Náš tip
VYBERÁME | Custom Recovery [Seriál ROOT #8]
Náš tip
Root na Samsung smartfóne: Ako je to so zárukou? [Seriál ROOT #9]
Náš tip
Ako si vyrobiť USB JIG [Seriál ROOT #10]
31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+