MojAndroid

V provom článku sme hovorili o výhodách rootu. Väčšina z týchto výhod je však dosiahnuteľná práve takýmito root aplikáciami. Takže toto vydanie bude zamerané na podľa mňa 10 najlepších root aplikácií.

Náš tip
ROOT: čo je ROOT a čo to znamená [Seriál ROOT #1]

Náš tip
NÁVOD | Ako rootnuť Samsung Galaxy S4 [Seriál ROOT #2]

Tasker

Potom, čo si na túto aplikáciu zvyknete, je to jedna z najužitočnejších aplikácií v Obchode Play. Môžete automatizovať skoro všetko. Príkladom je, že keď vložíte slúchadlá do mobilu, zapne sa vaša obľúbená aplikácia a pustí sa hudba. Keď prídete domov, zapne sa WiFi a otvorí sa vám mail… možností je veľmi veľa, dokonca niekomu sa podarilo vytvoriť aj jednoduchú hru pomocou tohto programu, ak sa to tak dá nazvať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €

Titanium Backup

Nedá sa hovoriť o root aplikáciách bez toho, aby sme spomenuli Titanium Backup. Je to asi najznámejšia aplikácia pre zálohu dát aplikácií. Ponúka aj možnosti ako je napríklad automatická záloha každú noc, alebo synchronizáciu s DropBox / Google Drive. Obľúbená je najmä medzi ľuďmi, ktorí často menia ROMky, teda prichádzajú o všetky svoje dáta na mobile.

Verzia: 8.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

ViPER4Android

Moja obľúbená aplikácia pre úpravu zvuku. Ponúka veľký rozsah možností, od kvalitného zvýšenia hlasitosti až po ekvalizér. Originálnu aplikáciu nenájdete na Obchode Play, ale na XDA. Môžete si ju ale aj rovno odtiaľto stiahnuť.

full!screen

Aplikácia slúži na skrytie softwarových tlačidiel, prípadne aj hornej lišty. Je veľmi užitočná v tom, že vám zväčší plochu využiteľnej obrazovky pri aplikáciách, ktoré tieto tlačidlá skryť nevedia. Zaujímavé je úplne skryť tieto softwarové tlačidlá a potom použiť aplikáciu ako je Pie Control aby ste vedeli tlačidlá len vysunúť z boku.

Verzia: 1.8.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.1
Aktuálna cena: Zdarma

Pie Control

Softwarové tlačidlá, ktoré sa vysúvajú z boku. Využiteľné sú úplne ideálne spolu s aplikáciou full!screen. Pozrite sa tu ako to vyzerá spolu. Aplikáciu si môžete kúpiť na Obchode Play, alebo aj stiahnuť úplné rovnakú verziu zadarmo zo stránky XDA.

Pie Controler Pie Controler

Verzia: 1.4.2
Aktuálna cena: 1,46 €
Verzia: 1.4.2
Aktuálna cena: 1,46 €

Solid Explorer

Nádherný prehliadač súborov, ktorý funguje aj bez rootu. Ak ale root máte, aplikácia ho využije na prístup k systémovým súborom. Ponúka aj užitočné funkcie ako je napríklad Drag and Drop na kopírovanie / prenášanie súborov, rovnako ako je to na počítači.

Screenshot_2014-08-05-13-29-13

Verzia: 1.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Rootdim

Toto je aplikácia ktorú používam každodenne. Umožňuje znížiť jas pod „0%”, teda nižšie než dovolí systém. Líši sa od ostatných aplikácií v tom, že jas displeja naozaj zníži a nepoužije len šedý filter ktorý kazí farby. Jej efektivita sa ale líši na základe zariadenia, takže musíte samy vyskúšať ako efektívna bude pre vás.

Verzia: 1.58
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.58
Aktuálna cena: Zdarma

Greenify

Patrí medzi najznámejšie root aplikácie, i keď v poslednej dobe už niektoré funkcie fungujú aj bez rootu. Uspí aplikácie, ktoré bežia v pozadí tak, aby nevybíjali batériu a nespomaľovali celý mobil. Čím viac aplikácií máte nainštalovaných na mobile, tým väčší rozdiel by ste mali pocítiť vo výdrži batérie a výkone mobilu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

A ktoré sú vaše obľúbené appky? Pochváľte sa v komentároch pod článkom.

16.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+