MojAndroid

V minulom vydaní sme sa venovali zaujímavým root aplikáciám. Jednu som ale nespomenul, pretože kvôli nej sa oplatí spraviť celý nový článok. Je to Xposed framework.

Xposed framework umožňuje inštalovať moduly, ktoré vyzerajú navonok len ako normálne aplikácie, ale dokážu robiť veľké zmeny na zariadení. Známemu vývojárovi rovo89 sa to podarilo spraviť tak, že jednotlivé moduly, ktoré by mali meniť podobnú vec (napríklad ovládanie zvuku) sa nemusia navzájom vôbec obmedzovať a takisto nezasahujú priamo do systémových súborov. Xposed framework pridáva na jednoduchosti úpravám zariadenia, ktoré by ináč boli náročnejšie. Takisto sa dá zariadenie oveľa ľahšie opraviť, ak v dôsledku tejto aplikácie prestane fungovať.

Inštalácia je veľmi jednoduchá, stačí si stiahnuť Xposed Installer. Táto aplikácia vám po otvorení zobrazí varovanie, že ak neviete čo robíte, môžete si poškodiť mobil. Aby ste inštaláciu dokončili, musíte ísť do oblasti Framework, spustiť ďalšiu inštaláciu a reštartovať zariadenie. V oblasti Download môžete priamo sťahovať rôzne moduly, ktoré chcete používať.  Tu je 5 z mojich obľúbených:

XuiMod

Je to malá kolekcia módov, z ktorých väčšina pochádza z rôznych ROMiek. Sú to malé zmeny, ako napríklad sekundy udávané spolu s časom v hornej lište, veľmi pekný dizajn dobitia batérie a mnohé zmeny animácií. XuiMod si môžete stiahnuť z Xposed Module Repository alebo priamo v Xposed Installer aplikácii.

_20140806_114914
Takto vyzerá horná lišta s batériou nabitou na 98%.

GravityBox

Obsahuje pravdepodobne najviac možných úprav systému. Cez zmeny nastavenia jasu displeja až po úpravy uzamknutej obrazovky. Určite doporučujem vyskúšať. Stiahnuť si môžete verziu pre KitKat alebo pre Jelly Bean.

GravityBox Screenshot GravityBox Screenshot

StatusbarVolume

Ak meníte hlasitosť a vadí vám okno, ktoré sa pri tom zobrazí, táto aplikácia ho odstráni a zmenu zvuku budete vidieť len v hornej lište. _20140806_163143

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

KeepChat

Snapchat pôvodne neumožňoval nijako ukladať fotky, ktoré vám prišli. Neskôr sa to zmenilo a mohli ste spraviť Screenshot, o tom sa ale odosielateľ dozvedel. Tento mód  vám automaticky uloží každú novú fotku a video, ktoré vám príde bez toho, aby o tom odosielateľ vedel. Dostupný je v Xposed Installer aplikácii a tiež Xposed Module Repository.

NoSafeVolumeWarning

Jedna z nevýhod čistého Androidu je, aspoň podľa mňa, že vždy keď idete zvýšiť zvuk nad bezpečnú hranicu, mobil vás upozorní na to, že si môžete poškodiť sluch. Ak máte mobil zapojený do reproduktorov a snažíte sa bezdrôtovo zvýšiť hlasitosť nad túto hranicu, pre toto upozornenie sa vám to jednoducho nepodarí. Dostupný je tiež v Xposed Installer aplikácii a Xposed Module Repository.

IMG_20140806_165002

Modulov, ktoré si môžete nainštalovať je neúmerné množstvo, rád si teda v komentároch prečítam ktorý modul je váš obľúbený a prečo je to práve ten.

22.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+