MojAndroid

Zabezpečenie obnovenia továrenských nastavení je niečo, čím chcel Google zvýšiť bezpečnosť Andoridu. V skratke – ide o funkciu, ktorá má zabezpečiť, že aj pokiaľ vám ukradnú smartfón, tak zlodeji nebudú môcť vyresetovať zariadenie na jeho pôvodné nastavenia bez zadania vášho hesla. Ide o naozaj zaujímavú ideu, avšak s nedokonalým spracovaním. Už dnes totižto existujú spôsoby, ako toto zabezpečenie obísť na zariadeniach značiek LG a Samsung. A najnovšie sa objavil bypass aj na najnovšie Nexus zariadenia Nexus 6P, 5X, 6 a 5. Jeho autor vám ho vysvetlí priamo na videu.

Hoci ide o trochu zdĺhavejší proces, výsledok je rovnaký. Nexus zariadenie môžete resetovať aj bez toho, aby ste mali prístupové heslo k účtu, pod ktorým je do neho prihlásený majiteľ. Zdá sa však, že tento spôsob funguje len na najnovšej verzii systému s januárovou bezpečnostnou aktualizáciou. Google zrejme tento nedostatok opraví v najbližšej minoritnej aktualizácii, no je rozhodne dobre, že používatelia upozorňujú na takéto bugy.

Náš tip
VIDEO | Android Factory Reset Protection na Samsung zariadeniach môžete jednoducho obísť

Zdroj: RootJunky

15.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+