MojAndroid

Platformu YouTube už v dnešnej dobe pozná asi každý. Jej verzia YouTube TV je s narastajúcim počtom inteligentných televízorov čoraz populárnejšia. Aj preto sa vývojári rozhodli pridať do TV verzie za posledné mesiace hneď niekoľko vylepšení. Podľa najnovších informácií z portálu XDA-Developers platforma pripravuje ďalšiu novinku v podobne upraveného dizajnu prostredia.

Aký dizajn firma zvolila pre YouTube TV?

YouTube už oficiálne zverejnil náhľad nového dizajnu, ktorý používateľovi primárne zobrazuje kľúčové a podstatnejšie informácie priamo v strede obrazovky. Všetky odporúčané videá, filmy, či seriály sa podľa nového vzhľadu budú nachádzať pod výberom všetkých kategórií.

Do zariadení sa už teraz šíri aktualizácia, ktorá umožní lepšiu orientáciu a jednoduchšie spravovanie médií v knižnici. Firma oznámila, že update zahŕňa aj nové nástroje na filtrovanie obsahu a používatelia by mali zachytiť príchod nových zmien v nadchádzajúcich mesiacoch.

YouTube TV - Nový dizajn
YouTube TV – Nový dizajn | Zdroj: XDA-Developers.com

Celý projekt ohľadom zmeny dizajnu je založený na používateľských odozvách a prieskumoch. Výsledky prieskumov boli teda priamou inšpiráciou na vytvorenie nového vzhľadu aplikácie.

Vývojári sa zamerali hlavne na úpravu knižnice, domovskej stránky a sekcie so živými vysielaniami. Všetky zmeny majú za úlohu spríjemniť používateľovi zážitok z pravidelného používania aplikácie. Jedna z najväčších dizajnových zmien je viditeľná na obrázku vyššie.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Aplikácia YouTube sa neustále rozrastá o nových členov, ktorí si môžu zakúpiť rôzne druhy predplatného. Aktuálne sa firma chváli novým druhom plateného členstva, ktoré umožňuje pozeranie videí a filmov v 4K rozlíšení. Všetky druhy predplatného a ich výhody si môžete pozrieť v samotnej aplikácií YouTube alebo YouTube TV.

Náš tip
Porovnanie cien mobilných operátorov prináša zaujímavé čísla

20.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+