MojAndroid

Sledovanie televízie je pre mnohých bežnou každodennou činnosťou. Či už na tej svojej pozeráte tradičné vysielanie, streamujete seriály a filmy cez obľúbené platformy, radi sledujete videoobsah napríklad z YouTube alebo si aj zahráte nejakú tú hru, niektoré prvky televízora vám zrejme robia väčšiu radosť, ako tie ostatné. Ktoré veci dokážu premeniť sledovanie TV na skutočný zážitok

Krásny, pestrofarebný obraz

Absolútne základnou súčasťou každého televízora je samozrejme jeho obrazovka. Veľmi dôležité je napríklad rozlíšenie. Čím je vyššie, tým je vo výsledku detailnejší obraz vďaka vyššiemu počtu zobrazovacích bodov. 4K rozlíšením dnes disponuje už veľké množstvo televízorov a na kvalitné sledovanie odporúčame zvoliť TV s minimálne 4K panelom.

Philips 65OLED807
Philips 65OLED807 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ďalej je dôležitý typ zobrazovača. OLED panely zvyknú mať najkvalitnejší obraz s pestrými farbami, vysokou ostrosťou a bezkonkurenčným zobrazením čiernej. Navyše, takéto televízory môžu byť neuveriteľne tenké. Rozhodne však nesklamú ani LCD obrazovky v prípade, že chcete ušetriť.

Pohlcujúci zvuk

Sledovanie televízie musí byť predsa audiovizuálnym zážitkom. Skvelú používateľskú skúsenosť z obrazu dokáže do značnej miery narušiť zvukový výstup z televízora. Ak je príliš tichý alebo nekvalitný, k takémuto televízoru bude potrebné dokúpiť externú zvukovú zostavu či soundbar. Tieto zariadenia navýšia celkové množstvo investovaných peňazí. Ak nepreferujete vyslovene domáce kino s viacerými reproduktormi na všetkých stranách, je rozumné kúpiť si televízor, ktorý sa môže pochváliť aj pohlcujúcim zvukom.

Philips 65OLED807
Philips 65OLED807 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Softvér, ktorý disponuje množstvom funkcií

Pri výbere nového „kinoplátna“ pre vašu obývačku si dajte pozor aj na operačný systém, ktorým daný model disponuje. Je skvelé, ak má daná TV otvorený systém s možnosťou inštalácie aplikácií tretích strán. Takýmto spôsobom si môžete do systému nainštalovať napríklad rozličné streamovacie služby, ako Netflix, HBO Max, Disney+ či YouTube a to ani zďaleka nie je všetko. Potešiť samozrejme vie aj podpora pre ovládanie softvéru pomocou smartfónu. Radosť vám spraví výborne odladené používateľské prostredie. Rozšírený a funkciami nabitý je práve operačný systém Android TV.

Philips 65OLED807
Diaľkový ovládač | Zdroj: Tomáš Kanálik

Dizajn, ktorý nenarušuje sledovanie

Útly dizajn s minimalistickými rámčekmi je znakom prémiových televízorov. Potešiť vie aj kvalitné kovové spracovanie, ktoré pridáva televízoru nielen na odolnosti, ale používateľ bude mať aj skvelý pocit zo štýlového moderného dizajnu. Vzhľad s tenkými rámikmi je jednoducho in. Takýto televízor vyzerá dobre aj vo vypnutom stave a dodáva miestnosti moderný nádych. K peknému vzhľadu prispieva aj pestrofarebné ambientné podsvietenie.

Philips 65OLED807
Úvodný výber jazyka | Zdroj: Tomáš Kanálik

Podsvietenie pre ešte lepší používateľský zážitok

Dnes viacero televízorov ponúka desiatky LED diód na ich zadných stranách, avšak nedokážu reprodukovať farby na základe toho, premietaného obrazu. Lídrom v tejto oblasti je Philips, ktorý ponúka svoju vlastnú technológiu s názvom Ambilight. Spôsob, akým to robí, je veľmi pokročilý a diváka dozaista vtiahne do deja. Stačí túto funkcionalitu raz vyskúšať a už sa nebudete chcieť vrátiť späť.

Ambilight – čo to je a prečo ho chcete mať doma?

Na zadnej strane Philips TV nájdete aj niekoľko LED diód, ktoré žiaria smerom na pozadie za televízorom. Reprodukujú farby zobrazované obrazovkou do okolia televízora. Pre najlepší efekt sa odporúča umiestniť do vhodnej blízkosti od steny.

Okrem toho, že budete vnorení do deja, funkcia Ambilight nenamáha oči. Opticky rozširuje veľkosť obrazovky a LED-ky môžu svietiť aj pri vypnutej obrazovke a nadväzovať príjemnú atmosféru v miestnosti. A samozrejme, Ambilight sa dá aj úplne vypnúť.

Farebné tóny sú v prípade najnovšej generácie technológie Ambilight reprodukované presnejšie. Rozdiel je viditeľný najmä počas zobrazovania pestrofarebného obrazu. Takto vylepšený Ambilight sa nachádza takmer na všetkých tohtoročných televízoroch značky Philips.

Philips televízory, s unikátnym Ambilight podsvietením

Philips TV OLED807 prichádza vo viacerých veľkostiach. Ponúka 4K rozlíšenie, vysokú obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz či HDR. Jeho OLED panel znásobí váš zážitok z obrazu vďaka pestrým farbám, neuveriteľnému podaniu čiernej a nádhernej ostrosti. Výborný je aj jeho 70 W zvukový výstup, s ktorým si užijete nielen filmy, ale disponuje aj výbornou kvalitou na počúvanie hudby.

Philips 65OLED807
Hra Need For Speed | Zdroj: Tomáš Kanálik

Lacnejšími LED televízormi, ktoré tiež disponujú funkciou Ambilight, sú modely zo série Philips The One, konkrétne PUS8507 a PUS8807. Zvoliť si môžete z viacerých veľkostí. Táto dvojica televízorov využíva panely so 4K rozlíšením, ktoré sa môžu pochváliť excelentným kontrastom a veľmi peknými farbami.

Philips 65OLED807
Prostredie operačného systému Android TV 11 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Philips The One PUS8807 je lepšie vybavenou TV a poteší aj hráčov hier obnovovacou frekvenciou 120 Hz. O jej vysokých kvalitách svedčí aj ocenenie EISA Award za najlepšiu TV pre rodiny 2022-2023. Operačným systémom Philips televízorov je Android TV 11, čo je veľkou výhodou. Umožňuje inštaláciu obrovského množstva aplikácií a je prívetivý pre používateľov.

Philips 65OLED807
Philips 65OLED807 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Teraz už viete, ako zlepšiť svoju používateľskú skúsenosť zo sledovania televízora. Už iba stačí sa rozhodnúť pre ten správny. Výber niektorého modelu od spoločnosti Philips rozhodne nebude krokom vedľa. Vďaka kombinácii špičkovej kvality obrazu s funkciou Ambilight dosiahnete aj vo svojej obývačke zážitok ako nikdy predtým.

22.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+