MojAndroid

Americký gigant Google odhalil nový dizajn prostredia Android Auto v máji minulého roka. Po niekoľkých mesiacoch, konkrétnejšie v novembri, sme sa dočkali vypustenia beta verzie tejto platformy s novým, moderným Material You dizajnom. Vyzerá to tak, že nový vzhľad sa už dostáva aj do stabilnej verzie. Dostupná by už mala byť pre všetkých.

Android Auto je oblečené v novom kabáte. Aktualizovať ho už môžete aj vy

Android Auto s novým Material You dizajnom prináša používateľské rozhranie na princípe kariet. Zobrazovanie mapy spolu s napríklad grafikou pre ovládanie médií je tak intuitívnejšie. Keďže každý prvok sa vyznačuje inou veľkosťou, Material You dokáže pekne prispôsobiť veľkosti okien pre zaručenie bezproblémového a plynulého používania. Mapy sa tak môžu zobrazovať na veľkej karte, zatiaľ čo predpoveď počasia spolu s prehrávanými médiami na menšej. Platí to ako pre vodorovne orientované obrazovky, tak aj pre tie so zvislou orientáciou.

Android Auto po redizajne na Material You
Android Auto po redizajne na Material You | Zdroj: SamMobile.com

Android Auto po novom disponuje panelom úloh podobne, ako Android 12L či aktuálny Android 13 na mobilných zariadeniach s väčšími či skladacími displejmi. Slúži na prepínanie sa medzi aplikáciami v režime so zobrazením na celú obrazovku. Nechýba samozrejme ani skratka pre rýchle vyvolanie Google Asistenta či tlačidlo na vyvolanie menu s aplikáciami. Nedávno používané aplikácie sa zobrazujú uprostred panelu úloh.

Android Auto po redizajne na Material You
Možnosť rýchlych odpovedí | Zdroj: SamMobile.com

Platforma s novým dizajnom pre motoristov už dokáže zobrazovať aj karty s obsahom, vrátane tých, ktoré informujú ohľadom zmeškaných hovorov či prichádzajúcich správ. Ponúkne pritom aj rýchle odpovede na správy, spolu s možnosťou odoslania predpokladaného času príjazdu do cieľa. Google vypočul používateľov a konečne bude možné vidieť lištu priebehu prehrávaných médií. Táto funkcia bola už rokmi žiadanou. Ako sa vám páči nový vzhľad pre Android Auto? Dajte nám vedieť v komentároch.

Android Auto konečne dostáva nový moderný Material You dizajn

30.11.2022

O tom, že nový dizajn Material You spoločnosti Google sa ma stať súčasťou aplikácie Android Auto, je známe už niekoľko mesiacov. Podľa portálu SamMobile sa to teraz stalo realitou.

Material You dizajn je zatiaľ dostupný v beta verzii aplikácie

Nové nastavenia dizajnu sú dostupné v najnovšej beta verzii aplikácie Android Auto v8.6. Napriek tomu nie je bežne dostupný pre každého, pretože množstvo beta testerov je momentálne limitované. Tí, ktorí sú súčasťou beta programu, však poskytli dostatok informácii, ako nový dizajn a rozhranie vyzerá.

Na snímkach obrazovky, ktoré beta testeri poskytli, môžete vidieť veľké, posúvateľné hlavičky a okrúhle tlačidlo pre možnosť „Pripojiť auto“. Sú tu nové prepínače, ktoré sú súčasťou Material You dizajnu a aplikácie obsahuje aj nový tmavý režim. Stará grafika hlavičky je teraz preč a ponuka nastavení je podstatne čistejšia.

Možnosti sú podľa ohlasov dobre organizované a zoskupené, aby bola navigácia v aplikácii oveľa jednoduchšia. Ponuka nastavení Android vďaka novým zmenám pôsobí oveľa čistejšie a sviežejšie. Podľa portálu SamMobile by mohol byť nový dizajn prístupný všetkým používateľom už v ďalšej stabilnej aktualizácii, ale samozrejme to zatiaľ nebolo potvrdené.

Náš tip
Black Friday alebo ako na výpredajové nástrahy. Na čo si dávať pozor?

6.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+