MojAndroid

Už v máji Google predviedol na svojej konferencii Google I/O celkom zásadnú zmenu rozhrania platformy Android Auto. Prepracovanie dizajnu bolo pôvodne naplánované na letné vydanie, ale z nevysvetlených príčin má doteraz meškanie. Zdá sa však, že sa čakanie konečne chýli ku koncu, pretože nové používateľské rozhranie sa podľa portálu GSMArena začalo konečne šíriť verejným beta používateľom.

Limit beta testerov je u plný, väčšina používateľov musí počkať na zavedenie do stabilnej verzie

Bohužiaľ, ak by ste sa chceli teraz stať beta testerom, tak to momentálne nie je možné. Limit beta testerov je totiž naplnený, takže si nové používateľské rozhranie nebudete môcť vyskúšať, kým nevyjde v stabilnej verzii. Môžete si ho však pozrieť na zverejnených obrázkoch a na oficiálnom videu od spoločnosti Google.

Android Auto na výšku | Zdroj: GSMArena.com

Nové rozhranie Android Auto je oblejšie a čistejšie s väčšími ovládacími prvkami. Cieľom Googlu bolo, aby bol systém čitateľnejší a aby boli ovládacie prvky vodičom dostupnejšie. Rozdelená obrazovka by teraz mala byť oveľa efektívnejšia a lepšie prispôsobená pre rôzne tvary dotykových displejov automobilov. Kedy bude nové rozhranie uvoľnené aj v stabilnej verzii zatiaľ nie je potvrdené, ale pravdepodobne sa tak stane už čoskoro.

Zoznam niektorých hlavných zmien:

  • Mapa navigácie bude teraz bližšie k vodičovi s vylepšenou veľkosťou/dostupnosťou.
  • Palubná karta pre média má úplne nový vzhľad a dynamicky rastie alebo sa zmenšuje.
  • Mapou budete môcť vyplniť celú oblasť plochy, čo používateľom poskytne viac možností výberu rozloženia na veľkých obrazovkách.
  • V lište je nový dok aplikácií, ktorý uľahčuje prepínanie medzi naposledy spustenými aplikáciami jediným klepnutím.
  • Viac častí systému bolo aktualizovaných do dizajnu Material You. Modernizovali komponenty a rozloženia používateľského rozhrania.
  • Hudobné odporúčania od Google Asistenta sú teraz dostupné jediným potiahnutím mediálnej karty na palubnej doske.
  • Staré ikony stavu a zvončeka notifikačného centra boli zlúčené do jednej ľahko analyzovateľnej oblasti na lište, na ktorú možno klepnúť a ktorá obsahuje aj počet neprečítaných správ.
Náš tip
Garmin Instinct Crossover: Hybridné smart hodinky s takmer nekonečnou výdržou
12.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+