MojAndroid

Platíte si YouTube Premium len preto, aby ste sa zbavili otravných reklám pri sledovaní videí alebo počúvaní hudby? ​​Pravdepodobne platíte príliš veľa. Rovnaký názor má očividne aj spoločnosť Google a teraz vo vybraných európskych krajinách testuje lacnejšiu verziu predplatného s názvom YouTube Premium Lite. O novinke informoval portál Android Authority.

Premium Lite ponúka len odstránenie reklám, aj to nie v službe YouTube Music

Predplatné dostalo názov Premium Lite a v súčasnosti je k dispozícii v siedmich európskych krajinách – v Belgicku, Dánsku, Fínsku, Luxembursku, Holandsku, Nórsku a Švédsku. Používatelia zaň zaplatia 6,99 eur mesačne, čo je v daných krajinách o 5 eur lacnejšie ako štandardné Premium. Rovnakú sumu zaplatia aj za predplatné pre študentov.

S novým predplatným si stále môžu vychutnať sledovanie obsahu na YouTube bez reklám. Nedostanú však prístup k ostatným funkciám, ktoré klasické predplatné ponúka, ako napríklad sťahovanie videí alebo sledovanie na pozadí. Používatelia služby YouTube Music taktiež nebudú môcť sťahovať skladby a prehrávať ich na pozadí, no navyše ich aj naďalej budú trápiť reklamy.

Dostupnosť v ostatných krajinách zatiaľ nie je známa

Zatiaľ neexistujú žiadne informácie o tom, či alebo kedy sa predplatné YouTube Premium Lite dostane do ostatných krajín. No pre tých používateľov, ktorých zaujíma iba odstránenie reklám, môže byť cena nového predplatného stále príliš vysoká. Na Slovensku momentálne za štandardné YouTube Premium zaplatíte 7,19 eur mesačne a so študentskou zľavou 4,19 eur mesačne.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Poznáme cenu pripravovaných slúchadiel Samsung Galaxy Buds 2

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+