MojAndroid

Aktualizované 12.4.2023:

Len nedávno sme sa dozvedeli o globálnej verzii náramku Xiaomi Smart Band 7 NFC, ktorý už oficiálne prišiel aj na slovenský trh. Jeho cena je stanovená na 64,90 €. V porovnaní s verziou náramku si priplatíte rovných 10 eur. Výrobca o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Pôvodný článok zo dňa 11.4.2023:

Xiaomi Smart Band 7 je populárnym nástupcom mimoriadne úspešnej série smart náramkov. Zatiaľ čo v Číne sa predáva s podporou NFC, na Slovensku sme na bezkontaktné platenie mohli doteraz zabudnúť. Zariadenie pre slovenský trh bolo predstavené začiatkom leta minulého roka. Teraz prichádza vylepšená globálna verzia náramku s podporou NFC, informoval portál Xiaomiadictos.

Globálny variant Xiaomi Smart Band 7 dostáva NFC

Nová verzia náramku sa objavila na oficiálnom európskom webe mi.com, čo značí, že ide o globálny variant. To znamená, že by sa onedlho mohol dostať aj na slovenský trh. Potešia sa najmä tí používatelia, ktorí sú klientmi jednej z podporovaných bánk. Momentálne službu Xiaomi Pay môžu využívať klienti mBank a Prima banky. Zabúdať však nesmieme ani na obľúbenú službu Curve, ktorá je podporovaná. Funguje to tak, že si do peňaženky jednoducho pridáte svoju kartu a môžete platiť.

Xiaomi Smart Band 7 NFC
Xiaomi Smart Band 7 NFC | Zdroj: Mi.com

Služba Curve je obľúbená najmä medzi používateľmi Huawei smartfónov, keďže tie nemajú prístup ku Google Pay. V tomto prípade funguje ako plnohodnotná náhrada. Viac informácií nájdete v článku Ide to aj bez Google Pay. Ako platiť bezkontaktne s Huawei telefónmi? | Návod.

Xiaomi Pay s podporou pre Visa karty

Doteraz boli podporované len karty MasterCard, no po novom je možné využívať aj Visa karty. Onedlho budú Xiaomi Pay platby dostupné aj v Slovenskej sporiteľni, (podľa informácií priamo zo stránky Xiaomi) takže pôjde oficiálne o tretiu slovenskú banku s podporou.

Xiaomi Smart Band 7 NFC
Xiaomi Smart Band 7 NFC | Zdroj: Mi.com

Čo sa týka ostatných funkcií, tie sú totožné s verziou náramku bez podpory NFC. To znamená 1,62″ AMOLED displej s dobrou čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle, viac ako 100 ciferníkov, viac ako 110 podporovaných športových režimov, vodoodolnosť 5ATM či 14-dňová výdrž batérie.

Xiaomi Smart Band 7 NFC: Cena a dostupnosť na Slovensku

Cena a dostupnosť náramku Xiaomi Smart Band 7 na Slovensku zatiaľ nie je známa. Xiaomi Smart Band 7 bez NFC stojí u nás oficiálne 54,90 €.

Náš tip
VIDEO | Slovákovi na dvere zaklopali kukláči, na tiesňové linky volal 15-tisíc krát
12.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+