MojAndroid

Náramky Xiaomi Band sú na Slovensku veľmi populárne. Kombinujú v sebe veľmi dobrú funkčnú vybavenosť s atraktívnou cenou. Verzie s NFC dokonca umožňujú používateľom aj bezkontaktne platiť. V tomto návode si ukážeme, ako nastaviť Xiaomi Pay s náramkom Xiaomi Mi Band 6 NFC a ako s ním zaplatiť.

Pokiaľ vlastníte iný Xiaomi smart náramok s podporou NFC a Xiaomi Pay, postup nastavenia bude úplne rovnaký. Pripomíname, že na používanie mobilných platieb bude nutné v náramku vytvoriť kód. Ten budete musieť zadávať po každom zložení náramku, prípadne každých 24 hodín – kvôli bezpečnosti.

xiaomi mi band 6 xiaomi pay - 1
Takto vyzerá zadávanie kódu | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Kód nemusíte pridávať manuálne pred samotným začatím procesu pridania karty. Počas pridávania vás náramok na vytvorenie kódu vyzve automaticky. Bez neho to jednoducho nepôjde.

Xiaomi Pay: Ako začať

Ak chcete platiť svojím Xiaomi smart náramkom, v prvom rade si zistite, či platby Xiaomi Pay podporuje aj vaša banka. Xiaomi Pay na Slovensku momentálne podporujú len dve banky – mBank a Prima banka. Pokiaľ chcete využívať Xiaomi Pay napríklad s Tatra bankou, tak to nepôjde.

Alternatívou môže byť platba cez Curve, ktorú náramok tiež podporuje. Ako si založiť účet a platiť cez Curve pomocou smartfónu, nájdete v článku Ide to aj bez Google Pay. Ako platiť bezkontaktne s Huawei telefónmi? | Návod.

Ak už máte svoj smart náramok s podporou NFC a aj banku, ktorá Xiaomi Pay podporuje, môžete sa pustiť do prvotného nastavenia. Náramok je samozrejme v prvom rade nutné prepojiť so smartfónom prostredníctvom aplikácie Zepp Life (v minulosti Mi Fit). A následne si pridáme do náramku kartu, ktorou budeme platiť.

Ako nastaviť Xiaomi Pay s náramkom Xiaomi Mi Band 6 NFC

  1. V aplikácii Zepp Life klikneme na “Profil” a vyberieme náramok. V našom prípade Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC.
  2. V časti “Nastavenia náramku” sa nachádza položka s názvom “Karty.” Klikneme na ňu.
  3. Následne klikneme na jedinú možnosť, ktorú máme – “Banková karta” a chvíľu počkáme.
  4. Teraz sme sa dostali do časti, v ktorej pridáme bankovú kartu do aplikácie.
  5. Kartu si oskenumeme fotoaparátom telefónu, aplikácia jej číslo vypíše automaticky. Odsúhlasíme podmienky a klikneme na “Ďalej.”
  6. V tomto kroku doplníme údaje z karty – meno majiteľa, dátum platnosti a CVC2 číslo. Všetko potvrdíme a nasleduje proces aktivácie. Ten môže trvať niekoľko minút, s náramkom sa od telefónu nevzďaľujte.
  7. Nakoniec vás aplikácia vyzve na zadanie potvrdzovacieho kódu, ktorý vám príde SMS správou. Keď ho zadáte, hotovo. Náramok je pripravený.

Ako platiť prostredníctvom Xiaomi Pay a náramku Xiaomi Mi Band 6 NFC

Keď už máme kartu pridanú, postup platenia je veľmi jednoduchý. V menu náramku vyhľadáme položku s názvom Karty a ťukneme na šípku, ktorá sa zobrazila pod kartou, ktorú sme si pred chvíľou pridali.

xiaomi mi band 6 xiaomi pay - 2
Náramok je pripravený na platbu | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Náramku trvá asi 3 sekundy, kým bude na platbu pripravený. Následne máte rovných 60 sekúnd na uskutočnenie platby. To je už klasické, stačí náramok priblížiť k terminálu s možnosťou bezkontaktných platieb. Hotovo, máme zaplatené.

Náš tip
Disney+ je oficiálne na Slovensku. Čo všetko prináša?
22.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+