MojAndroid

Určite viete, že Huawei smartfóny už nejakú tú dobu nedisponujú Google službami. Tento zákaz zo strany Spojených štátov amerických zároveň znemožnil používanie populárneho Google Pay, vďaka ktorému dnes platíme Android telefónmi bezkontaktne v obchodoch. Existuje však spôsob, ako platiť so zariadeniami značky Huawei aj napriek absencii Google Pay. Pomôže nám služba Curve. Ako teda platiť Huawei telefónmi?

Ako platiť bezkontaktne Huawei mobilom?

Curve je prakticky appka na prepojenie vašich debetných a kreditných kariet do jednej. Už teda nebudete musieť nosiť so sebou viacero kariet súčasne. Mnohí si ju mýlia s klasickou bankou, čo je v prípade Curve nesprávne zaradenie. My túto aplikáciu využijeme kvôli jej službe Curve Pay. Tú je možné používať cez NFC aj na Huawei zariadeniach, ktorým chýbajú Google služby. Za zmienku stojí aj fakt, že podobne sa dá Curve využiť napríklad aj v prípade smart náramku Xiaomi Mi Smart Band 6.

Curve

Bezkontaknté platenie Huawei telefónom cez Curve

Z AppGallery si nainštaluje aplikáciu Curve. Bude potrebné sa do nej zaregistrovať. Služba bude od vás požadovať osobné informácie ako meno, priezvisko, adresu, telefónne číslo a na záver aj číslo karty. Následne sa dostanete na obrazovku, kde uvidíte svoje virtuálne karty. Pod obrázkom karty sa bude nachádzať tlačidlo, ktorým je možné aktivovať bezkontaktné platby smartfónom cez NFC. Ak aktivácia prebehne úspešne, môžete platiť svojim Huawei smartfónom. Stačí len, že ho pred priložením k terminálu odomknete. Samotný proces platenia je teda úplne rovnaký ako v prípade Google Pay.

curve
Aplikácia Curve a ponuka kariet

V ponuke viacero možností

V Curve si viete upraviť dizajn a farbu karty podľa svojho vkusu. Ako sme už spomínali, platiť nebudíte iba virtuálnou kartou v mobile, ale objednať si môžete aj fyzickú a to bez dodatočného poplatku. Po každej platbe si viete pozrieť prehľad o nákupe podobne, ako v bankových aplikáciách uvidíte, akému predajcovi ste zaplatili a koľko.

Šikovnou funkciou je možnosť odfotografovania a uloženia potvrdenky o nákupe priamo do aplikácie a priradenie ku konkrétnemu nákupu. Takto budete mať vždy prehľad o svojich nákupoch a minimalizujete potrebu ponechávania si bločkov. Dodáme, že ak do aplikácie pozvete aj svojich priateľov, dostanete malú finančnú odmenu!

Platíte svojim Huawei smartfónom? Ak áno, používate na to Curve? Ste s takouto službou spokojní? Dajte nám vedieť do komentárov pod článok!

Náš tip
Huawei nova 9 SE je skvelý smartfón pre mladých. Vydrží dlho, nabije sa rýchlo a má skvelý fotoaparát

15.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+