MojAndroid

Apple opäť udáva trendy. Americká firma prišla s nápadom odstrániť nabíjací adaptér z balenia tohtoročných iPhonov. Hlavným dôvodom má byť ekológia. Krabice sú menšie, takže naraz sa ich môže prepraviť naraz viac. Spoločnosť ďalej tvrdí, že používatelia iPhonov majú nabíjačky už doma.

Až také “ružové” to všetko nie je. Apple akosi zabudol povedať, že kábel, ktorý dostanú majitelia iPhonov 12, má z jednej strany Lightning konektor a USB-C konektor zo strany druhej. Predchádzajúce iPhony nemali v balení nabíjačku s USB-C konektorom, ale klasickým USB (s výnimkou 11 Pro a 11 Pro Max). V konečnom dôsledku si budú musieť noví majitelia nabíjačku aj tak kúpiť.

Xiaomi Mi 11 bez nabíjačky v balení

Na rozhodnutie odstrániť nabíjačku z balenia reagovalo viacero výrobcov posmeškami. Chýbať samozrejme nesmel ani Samsung, ktorý neskôr posmešný post z Facebooku odstránil. Dôvod? Galaxy S21 tiež neponúkne nabíjací adaptér v balení. A teraz sa k týmto dvom spoločnostiam pridá aj Xiaomi. A to s prichádzajúcim vlajkovým modelom Mi 11, ktorý by mal byť predstavený už dnes.

 

O odstránení nabíjačky z balenia informoval portál Fonearena. Informáciu potvrdil aj samotný riaditeľ čínskej spoločnosti, Lei Jun. V balení by sa mal nachádzať len USB-C kábel. Predajné balenie bude vďaka tomu tenšie. Lei Jun tiež spomenul, že toto rozhodnutie nemusia brať fanúšikovia pozitívne a nezabudol spomenúť pozitívny vplyv na životné prostredie.

Náš tip
Naše obľúbené aplikácie roka 2020: Čo používame v redakcii?
28.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+