MojAndroid

Tento týždeň predstavené smartfóny Apple iPhone 12 s konkurenčným systémom iOS prekvapili nielen výbornými parametrami, ale aj absenciou bežného príslušenstva. Zákazník, ktorý si ich kúpi, nenájde v balení nabíjací adaptér a ani slúchadlá. Podľa portálu PocketNow to teraz využila juhokórejský Samsung, aby sa vysmial svojmu dlhoročnému konkurentovi, spoločnosti Apple.

Prémiové smartfóny bez základného príslušenstva

Apple tento týždeň predstavil celkovo štyri modely iPhone 12, ktoré sa líšili hlavne uhlopriečkou displeja. Všetky ponúkajú nový čipset Apple A14 Bionic, telo s novým vysoko odolným keramickým sklom, 5G modem alebo magnetické bezdrôtové nabíjanie MagSafe. Zároveň ale každému z nich chýba nabíjací adaptér a slúchadla EarPods v balení. Dokonca by toto príslušenstvo málo absentovať aj u nových dodávok minuloročných modelov, ktorým tak klesli ceny.

Apple iPhone 12 Pro Max

Apple to odôvodňuje šetrnosťou k životnému prostrediu, pretože každý zákazník už doma má nejaký adaptér a slúchadla. Údajne sa potom často stáva, že zákazník po získaní nového príslušenstva to staré zahodí. Podľa niektorých špekulácií by ale dôvodom mala byť snaha ušetriť náklady, ktoré sa zdvihli po integrácii 5G modemu.

Samsung nedostatky nových iPhonov využil vo svoj prospech

Nech už je dôvod environmentálny alebo ekonomický, tak absencia tohto príslušenstva rozladila niektorých zákazníkov. To chce využiť konkurenčný výrobca Samsung, ktorý so svojimi Android zariadeniami značky Galaxy roky dominuje trhu. Okamžite rozbehol na Facebooku a ďalších sociálnych sieťach reklamnú kampaň, kde vymenováva vlastnosti svojich nových smartfónov. Samozrejme sú to práve tie, ktoré nové iPhony nemajú ako nabíjací adaptér alebo 120 Hz displej. Otázne je, či takéto podpichovanie a posmievanie odláka zákazníkov Applu k Samsungu.

😎😎Your #Galaxy does give you what you are looking for. From the most basic as a charger, to the best camera, battery, performance, memory and even 120Hz screen ✌️ on a smartphone. 😎😎

Zveřejnil(a) Samsung dne Úterý 13. října 2020

Tí už v minulosti ukázali, že kvôli výborne optimalizovanému systému, jednoduchému ovládaniu alebo ekosystému dokážu inak kvalitným Apple zariadeniam odpustiť hardvérové nedostatky. Navyše Apple v balení iPhonov ponúkal vždy len nabíjací adaptér s nízkym výkonom a zákazník musel investovať do výkonnejšieho adaptéra, ak chcel rýchle nabíjanie. A aký je váš názor na absenciu nabíjacieho adaptéra a slúchadiel v balení? Je pre vás takéto príslušenstvo dôležité pri výbere nového smartfónu?

Náš tip
Test Huawei Watch GT 2 Pro: Keď výdrž je dôležitá
17.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+