MojAndroid

Výrobcovia smartfónov sa snažia udržiavať svoje modely aktuálne čo najdlhšie, no pri počte, ktorý produkujú, to nie je také jednoduché. Xiaomi patrí práve medzi tých, ktorí toho počas roka predstavia naozaj veľa. Spoločnosť aj napriek tomu patrí medzi tých lepších, čo sa týka dĺžky softvérovej podpory.

🔥 Súťaž: Vyhrajte smartfón v hodnote 500 eur a ďalšie ceny

Avšak po určitom čase je vždy načase ukončiť podporu starších zariadení a sústrediť sa na tie novšie, aktuálnejšie. Xiaomi ponúka na svojich stránkach zoznam modelov, ktoré už aktualizáciu nedostanú. V tomto zozname nájdete aj naozaj staré modely, ktoré ani nemá zmysel spomínať. My sa pozrieme na tie najnovšie z nich, ktoré už nedostanú žiadnu aktualizáciu a softvérová podpora pre nich skončila.

POCO, Redmi aj Xiaomi

Čo sa týka značky POCO, aktualizáciu už nedostanú modely POCO X3 NFC, POCO M2 Pro či POCO X2 a samozrejme aj staršie. Všetky tieto spomínané smartfóny boli predstavené v priebehu roka 2020.

Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T Pro

V prípade značky Redmi už aktualizáciu nedostanú modely série Redmi 9 a taktiež Redmi Note 9. Všetko sú to opäť modely z roku 2020. Tabuľka tiež uvádza, že to isté platí aj pre vybrané modely série Redmi 10 a Redmi Note 10, avšak len pre čínske varianty, takže to nás veľmi zaujímať nemusí.

V rámci značky Xiaomi to tiež končí sériou Mi 10. Aktualizáciu už nedostane vlajková séria Xiaomi Mi 10 a ani Mi 10T, obe série boli predstavené v roku 2020. Samozrejme, staršie modely boli od updatov odstrihnuté ešte skôr.

Výrobcovia aktualizujú na Android 14

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+