MojAndroid

Nová verzia operačného systému Android 14 spolu s nadstavbou One UI 6 je už dostupná pre väčšinu Samsung smartfónov a tabletov. Medzi zariadenia, ktoré ňou už disponujú patrí aj minuloročná séria vlajkových lodí Samsung Galaxy S22. Spoločnosť sa snaží aktualizáciu spustiť pre čo najviac zariadení v čo najkratšom čase. Portál SamMobile prináša informáciu o tom, že Samsung spúšťa aktualizáciu aj pre model Galaxy A14.

One UI 6 aj pre Galaxy A14

Práve Samsung Galaxy A14 patrí k cenovo najdostupnejším smartfónom spoločnosti Samsung. Z tohto dôvodu je skorý príchod novej aktualizácie prekvapením, keďže ako býva pri Samsungu zvykom, aktualizáciu dostanú ako prvé lepšie a drahšie zariadenia, a práve tie cenovo dostupné bývajú aktualizované ako posledné. Podľa aktuálnych informácií dostáva Galaxy A14 aktualizáciu skôr ako vlajkové modely Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Momentálne je aktualizácia dostupná iba pre verziu Galaxy A14 5G ale predpokladá sa, že jeho LTE verzia sa k One UI 6 dostane už čoskoro. Keďže ide o cenovo dostupný smartfón, jeho majitelia nemôžu od aktualizácie očakávať rovnaký výkon a funkcie ako na lepších zariadeniach alebo vlajkových modeloch. Očakáva sa, že pôjde o zúženú verziu nadstavby, One UI Core, ktorá je určená práve pre lacnejšiu kategóriu smartfónov.

Samsung Galaxy A14
Samsung Galaxy A14 | Zdroj: Filip Spevár


Z aktualizácie pre Galaxy A14 sa zatiaľ môžu tešiť iba v Indii a je otázkou ako rýchlo bude dostupná aj v ostatných krajinách. Po jej sprístupnení aj na Slovensku si ju dokážete stiahnuť a inštalovať jednoducho v nastaveniach.

Aktualizuje aj konkurencia

Okrem spoločnosti Samsung aktualizuje aj Honor, ktorý prináša pre svoje vlajkové lode novú aktualizáciu s novými funkciami. Nezaostáva ani spoločnosť Sony, ktorá pre smartfóny strednej triedy priniesla nový Android 14 a nesmieme zabudnúť ani na Huawei, ktorý nezabudol na používateľov vlajkových lodí a taktiež priniesol novú aktualizáciu.

Náš tip
Mobilná dátová prevádzka v Európe môže do roku 2028 dosiahnuť trojnásobok

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+