MojAndroid

K vlajkovým modelom HONOR Magic5HONOR Magic4 smeruje softvérová aktualizácia. Tá so sebou nesie najnovšiu novembrovú bezpečnostnú záplatu. Ako informuje portál Huawei Central, okrem toho sa používatelia dočkajú aj iných menších zmien. O aké ide?

HONOR Magic5 a Magic4 dostávajú aktualizáciu

Označenie najnovšieho softvéru pre HONOR Magic5 je známe ako 7.1.0.183. V prípade modelu HONOR Magic4 je číslo verzie označené 7.0.0.170. V prípade oboch zariadení má aktualizácia veľkosť niečo pod 1 GB. Z noviniek, ktoré si používateľ môže povšimnúť, stojí za zmienku nový režim prehľadného stavového riadku. Novú možnosť je potrebné aktivovať v nastaveniach. Na stavovom riadku sa tak budú zobrazovať len najdôležitejšie veci, ako stav Wi-Fi pripojenia, mobilnej siete či úrovne nabitia batérie. Stavovú lištu je samozrejme možné prispôsobiť na základe osobných preferencií.

recenzia HONOR Magic5 Pro
HONOR Magic5 Pro

Okrem toho softvérová aktualizácia prináša aj nový inteligentný návrh v oblasti prepínačov a pridané bolo aj tlačidlo na automatickú reguláciu jasu priamo do posuvníka v ovládacom centre. Dvojitým stlačením tlačidla na uberanie hlasitosti po novom používatelia dokážu zapínať a vypínať LED blesk, a to aj bez nutnosti odomykania zariadenia. Režim zobrazenia v plávajúcom okne už podporuje viac systémových aplikácií, ale aj aplikácií tretích strán. Súkromnému albumu, ktorý na otvorenie vyžaduje heslo od telefónu, je už možné prideliť vlastnú titulnú fotografiu na odlíšenie od ostatných albumov v galérii.

recenzia HONOR Magic5 Pro
HONOR Magic5 Pro: Informácie o zariadení

V neposlednom rade boli samozrejme zlepšené aj bezpečnostné aspekty smartfónov zo sérií HONOR Magic5 a HONOR Magic4. Stiahnutie a inštalácia tejto aktualizácie sa odporúča všetkým používateľom. Jej dostupnosť si môžete skontrolovať aj manuálne v nastaveniach. Pokiaľ tak neurobíte, telefón by vás na jej dostupnosť mal upozorniť automaticky. Príchod aktualizácie by sme očakávali do niekoľkých dní.

Aktualizácie u konkurencie

Stredná trieda od japonského giganta Sony dostáva aktualizáciu na Android 14. Najnovší operačný systém však ešte predtým dostal tento Sony smartfón. Vlajková loď od spoločnosti Huawei dostáva novú aktualizáciu, tak ako aj tri lacné telefóny značky Samsung. Mimochodom, toto sú potvrdené Samsung smartfóny, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 14 a grafické rozhranie One UI 6.0. Na záver zmienime aj fakt, že Xiaomi definitívne ukončuje podporu pre tieto obľúbené modely.

Náš tip
Black Friday: Tieto smartfóny sú v zľavách, ktoré sa neodmietajú!

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+