MojAndroid

Honor je späť. Kedysi dcérska značka Huawei sa osamostatnila a môže predávať smartfóny s plnohodnotnými Google službami. To znamená, že im nechýba obchod Google Play so všetkými potrebnými aplikáciami. Toto je recenzia smartfónu Honor Magic4 Pro, ktorý je aktuálne najvybavenejším smartfónom výrobcu.

Recenzia Honor Magic4 Pro je rozdelená na niekoľko častí:

Honor je už síce pár rokov samostatnou spoločnosťou, no rukopis Huawei je tu stále viditeľný. Zadná strana sa podobá na Huawei Mate 40 Pro, nadstavba Magic UI zase akoby z oka vypadla nadstavbe EMUI.

Honor Magic4 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Honor Magic4 Pro je na Slovensku dostupný od 15.6.2022 zatiaľ výhradne u operátora Orange. Odporúčaná cena je nastavená na 1099 €. Pre tých najrýchlejších je pripravený aj špeciálny darček v podobe notebooku HONOR X15.

Parametre

Rozmery 163,6 x 74,7 x 9,15 mm
Hmotnosť 215 gramov
Operačný systém Android 12 + Magic UI 6.0
Displej LTPO OLED, 6,81″, 120 Hz, 1000 nitov, 2848 x 1312p, 460 ppi
Procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm)
RAM 8/12 GB
Úložisko 256/512 GB
Fotoaparát 50 MP, f/1.8 – hlavný fotoaparát
50 MP, f/2.2, uhol záberu 122˚ – ultra-širokouhlý
64 MP, f/3.5, OIS, 3,5x optický zoom – periskop
TOF 3D
Flicker snímač – deteguje frekvenciu svetla a na základe toho prispôsobí uzávierku
Selfie fotoaparát 12 MP, f/2.4, uhol záberu 100˚
TOF 3D
Batéria a nabíjanie 4600 mAh
100 W káblové nabíjanie (nabíjačka v balení)
100 W bezdrôtové nabíjanie
Reverzné bezdrôtové nabíjanie
Cena 1099 €

Bohaté balenie, ktoré sa len tak nevidí

Honor zatiaľ nepodľahol modernému trendu takmer prázdnych predajných balení, čo je pre používateľa len a len dobre. V krabičke sa okrem samotného smartfónu nachádza množstvo príslušenstva. A dokonca aj nabíjací adaptér s výkonom rovných 100 W.

Pribalený kábel má z jednej strany USB-C konektor, druhá strana je klasické veľké USB. V roku 2022 by sa už hodilo obojstranné USB-C, rovnako aj na nabíjačke by mohol byť USB-C konektor. Ak k tomu pripočítam klasickú dokumentáciu a nástroj na vyberanie SIM karty, už teraz máme balenie, ktoré dnes neponúka takmer žiadna vlajková loď.

Honor vám ale dá ešte jedno príjemné prekvapenie v podobe ochranného obalu. Ten je síce len základný priehľadný, no pôsobí celkom kvalitne. Časť, ktorá obopína fotoaparát, je vystúpená, takže modul fotoaparátu účinne ochráni pred škrabancami.

Konštrukcia a dizajn

Honor Magic4 Pro je klasický veľký smartfón s dizajnom, ktorý pripomína Huawei Mate 40 Pro. Avšak modul fotoaparátu je v tomto prípade ešte výraznejší. Pre mňa osobne je zadná strana s takto výrazným fotoaparátom atraktívna, no to je subjektívne hodnotenie. Tým objektívnym je, že so sebou prináša niekoľko výhod.

Honor Magic4 Pro
Zadná strana Honor Magic4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Keďže modul fotoaparátu je zarovnaný na stred, telefón sa na stole takmer vôbec nekýve. Druhou výhodou je, že pri držaní telefónu sa mi ukazovák opiera práve o modul fotoaparátu, takže mám akýsi istejší pocit, že sa mi nevyšmykne.

Honor Magic4 Pro
Vrchná strana | Zdroj: Miroslav Schwamberg

S rozmermi 163,6 x 74,7 x 9,1 mm a hmotnosťou 209 gramov ide o poriadny kus hardvéru, avšak v ruke pôsobí kompaktnejšie. Môže za to najmä zaoblenie nielen zadnej, ale aj prednej strany k bokom zariadenia. Pridáva to na istote úchopu, a zároveň robí smartón pocitovo tenším. Pri priamom porovnaní však u mňa vyhráva OPPO Find X5 Pro, ktorý je užší a drží sa mi lepšie.

Škoda, že výrobca zvolil lesklú úpravu zadnej strany. Matná by mu pristála viac. Odtlačkov prstov sa kvôli tomu len tak ľahko nezbavíte. Samotná kvalita konštrukčného spracovania je presne taká, akú by som od vlajkovej lode čakal. Výborná. Predná aj zadná strana sú sklenené, rám kovový a nechýba ani vodoodolnosť s certifikáciou IP68. Avšak v tejto triede nie sú takéto parametre ničím nezvyčajným.

Honor Magic4 Pro tlacidla
Všetky tlačidlá sú na pravej strane | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Umiestnenie ovládacích tlačidiel chválim, keďže sú všetky na pravej strane. Pracuje sa s nimi naozaj pohodlne. Ľavá strana je prázdna, na vrchu sa okrem jedného z dvojice reproduktorov nachádza infračervený port, ktorý sa môže zísť. Spodná strana obsahuje reproduktor, USB-C konektor a zásuvku na dve SIM karty bez podpory pamäťovej karty.

Recenzia Honor Magic4 Pro: Odomknete tvárou aj odtlačkom

Snímač odtlačkov prstov v displeji dnes už neohúri. Obzvlášť nie v TOP smartfóne, kde je doslova nutnosťou. Avšak vždy ma zaujíma nielen jeho umiestnenie, ale aj funkčnosť. Tá je pre mňa prvoradá. A musím povedať, že snímač v Honor Magic4 Pro patrí medzi to najlepšie. Je extrémne rýchly a presný. Za toto dávam určite palec hore.

K dispozícii je aj pokročilé odomykanie tvárou, ktoré poznáme napríklad z aktuálnych iPhonov či starších Huawei smartfónov. Práve to je dôvodom väčšieho výrezu v displeji. Nenachádza sa v ňom totiž len selfie fotoaparát, ale aj ToF senzor, ktorý sníma 3D priestor. To znamená, že dokáže naskenovať 3D kontúry tváre. Odomykanie sa vďaka tomu nespolieha len na fotografiu vašej tváre, ale na jej celý 3D obraz. Vďaka tomu je takéto odomykanie výrazne bezpečnejšie a naozaj veľmi rýchle. A problém nenastáva ani v noci.

Recenzia Honor Magic4 Pro: Displej

LTPO displej s uhlopriečkou 6,81 palca a 120 Hz obnovovacou frekvenciou má byť jedným z hlavných lákadiel tohto smartfónu. A bezpochyby aj je. Ponúka veľmi pekné farby a dostatočné rozlíšenie 2848 x 1312 pixelov. Za najlepšou konkurenciou však trochu zaostáva maximálnym papierovým jasom, ktorý je “len” 1000 nitov. V praxi som na slnku problém s čitateľnosťou nemal, takže v tomto smere je za mňa všetko v poriadku.

Recenzia Honor Magic4 Pro
Displej Honor Magic4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo ale v poriadku nie je, je to, ako telefón rieši automatickú zmenu obnovovacej frekvencie. Na úvod musím Honor pochváliť, že v nastaveniach si môžem zvoliť nielen 60 Hz režim, ale aj 90 Hz a 120 Hz. Tou najzaujímavejšou možnosťou je práve automatický režim, ktorý dynamicky mení frekvenciu v závislosti od toho, čo so smartfónom robím.

A tu som narazil na nejaké nedostatky, ktoré nie sú zapríčinené samotným displejom, ale skôr softvérom. V tomto režime sa frekvencia nikdy nedostane na sľubovaných 120 Hz, ale len na 90 Hz. Rovnako to mal napríklad aj Huawei P50 Pro. Pravdepodobne je to z dôvodu šetrenia batérie.

Avšak pri priamom porovnaní napríklad s iPhonom 13 Pro bol rozdiel v plynulosti poznať. A bol markantný. Niekedy mi dokonca prišlo, že pri systémových animáciách sa frekvencia nezvýšila ani na spomínaných 90 Hz. Jediným riešením bolo prepnutie na 120 Hz režim, ktoré tieto moje problémy úplne vyriešilo.

Automatický jas displeja funguje veľmi dobre, v tomto smere sa nemám na čo sťažovať. Rovnako sa nemôžem sťažovať ani na možnosti úprav. Či už farebného podania, teploty displeja a podobne. Dokonca tu nechýba ani možnosť znížiť si rozlíšenie obrazovky, prípadne nechať to na automatické rozhodnutie telefónu. Teší ma aj to, že výrobca nezabudol na ochranu displeja a od výroby je na ňom predinštalovaná celkom kvalitná ochranná fólia, ktorá niečo vydrží.

Široké možnosti nastavenia tu sú aj pre Always On displej. Môžem si zvoliť jeden z mnohých preddefinovaných obrázkov a dole vľavo môžem mať zobrazený vlastný text. Podporuje to aj smajlíkov, takže ide o zaujímavé vylepšenie zamknutej obrazovky.

Páči sa mi, že displej zaberá prakticky celú prednú časť zariadenia. Rámiky okolo neho sú naozaj minimálne. Určite patria medzi najtenšie, aké som videl. Dobrý pocit umocňuje aj zahnutie displeja k bokom smartfónu, no nie všetkým takéto zahnutie musí vyhovovať. Za mňa musím povedať, že mi to neprekáža. Počas testovania som nezaznamenal žiadne náhodné dotyky, takže Honor to má softvérovo vyriešené veľmi dobre.

Recenzia Honor Magic4 Pro: Výkon a pamäť

V tejto oblasti mám niekoľko dôležitých výhrad. Honor Magic4 Pro je osadený tým najvýkonnejším, čo je aktuálne dostupné. To znamená procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. O hrubý výkon teda núdza nie je, čo potvrdzuje aj výsledok v teste AnTuTu, ktoré mi ukázalo skóre 939 432 bodov.

Výkonu je teda doslova na rozdávanie, čo sa napríklad prejavilo aj v hrách, pri ktorých nebol absolútne žiadny problém. Nič iné by som ani neočakával. Avšak narazil som na niekoľko nepríjemností. Tie pravdepodobne priamo nesúvisia s výkonom, ale skôr s optimalizáciou.

Zariadenie je celkovo akési pomalšie. Otváranie fotoaparátu je pomalšie. prechod do menu aplikácií nie je vždy plynulý a niekedy je viditeľné jemné trhanie. Prepínanie fotoaparátov vo fotoaplikácii je tiež pomalšie a celkovo som nemal z plynulosti zariadenia dobrý pocit. Napríklad s nedávno testovaným OPPO Find X5 Pro sa to nedalo porovnať.

Honor Magic4 Pro antutu
AnTuTu | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Po vynútení 120 Hz obnovovacej frekvencie displeja sa celkový pocit z používania podstatne zlepšil, no stále to nebolo ono. LTPO panel je síce super, ale Honor by ešte mal zapracovať na tom, aby sa vyššia obnovovacia frekvencia používala častejšie. Chápem, že sa tu určite kládol dôraz na výdrž batérie, no neviem, či je to správne práve na úkor používateľského pohodlia.

Ide o vlajkový smartfón, ktorý nestojí málo peňazí, preto som naň prísny. V tejto kategórii by aj menšie sekanie prostredia jednoducho prítomné byť nemalo. Ako extrémny problém to však nevidím, pretože očakávam, že softvérové aktualizácie to výrazne zlepšia a tento problém odstránia.

8 GB RAM je štandardom a plne postačuje. Huawei aj Honor sú známe tým, že majú tendenciu kvôli šetreniu batérie zatvárať aplikácie bežiace na pozadí. Tu sa mi to nestávalo, respektíve som si nič také neuvedomoval. Všetko fungovalo podľa očakávaní. Úložisko s kapacitou 256 GB nie je rozšíriteľné.

Recenzia Honor Magic4 Pro: Systém, konektivita a zvuk

Operačným systémom je najnovší Android 12, ktorý je doplnený o nadstavbu Magic UI 6. Podobnosť s Huawei smartfónmi a ich nadstavbou je naozaj výrazná, systém je takmer identický. Otázkou pre mňa zostáva, do kedy si budú smartfóny značiek Huawei a Honor také podobné. Výrobca tomuto modelu sľubuje dve veľké aktualizácie operačného systému Android a minimálne dva roky bezpečnostných záplat.

recenzia Honor Magic4 Pro
Menu aplikácií | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nadstavba je teda stará známa. Ponúka možnosť nechať si zobraziť všetky aplikácie na domovských obrazovkách, ale aj klasické abecedné menu aplikácií, ktoré mi vyhovuje viac.

V rámci konektivity tu máme naozaj všetko, vrátane infračerveného portu. Ten sa hodí napríklad na ovládanie zariadení v domácnosti. Nechýba 5G, jeho funkčnosť som si vyskúšal u operátora 4ka. Honor Magic4 Pro je Dual SIM smartfón a podporuje aj eSIM.

Stereo reproduktory sú veľmi dobré. V porovnaní s iPhonom 13 Pro hrajú síce značne tichšie, no hlasitosť je stále dostatočná. Čo sa týka kvality zvuku, výhrady nemám. Ani pri najvyššej hlasitosti nie je počuť žiadna rezonancia či strata kvality zvuku. Nastavené sú na rovnakú hlasitosť, takže pri pozeraní filmov si bez problémov užijete stereo efekt.

Skvelý fotoaparát brzdí nedoladený softvér

Čo sa týka fotoaparátu, nový Honor Magic 4 Pro je pre mňa smartfónom dvoch tvárí. Na jednu stranu ponúka zábery, ktoré patria medzi to najlepšie, no na stranu druhú, v niektorých vlastnostiach ma sklamal.

Honor Magic4 Pro fotoaparat
Fotoaparát Honor Magic4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Fotoaplikácia je celá akási spomalená. Pomalé je prepínanie medzi režimami, ale aj medzi jednotlivými objektívmi. Opäť pripomínam, že za tým bude pravdepodobne nedoladený softvér, keďže hrubého výkonu je tu viac než dosť.

Recenzia Honor Magic4 Pro
Fotoaplikácia | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zostava fotoaparátov je prinajmenšom zaujímavá. V skutočnosti ich nie je až tak veľa, ako to spočiatku vyzerá. Sústrediť sa stačí len na tri snímače. Hlavný s rozlíšením 50 megapixelov, svetelnosťou f/1.8 bez optickej stabilizácie obrazu, ultra-širokouhlý s rozlíšením 50 MP a uhlom záberu 122 stupňov a 64 MP periskopický objektív s 3,5x optickým priblížením a optickou stabilizáciou obrazu.

Makro zábery zabezpečí ultra-širokouhlý snímač, ktorý disponuje automatikcým zaostrovaním. To znamená, že sa môžete pripraviť na veľmi dobré makro fotografie, jedny z najlepších na trhu. Pri pohľade na modul fotoaparátu zaujmú ale aj ďalšie tri diery. Tá na spodku patrí LED blesku a nachádza sa tu ešte ToF snímač pre lepšie oddelenie pozadia pri portrétových fotografiách. Zaujímavosťou je aj Flicker snímač, ktorý nastaví uzávierku tak, aby neboli viditeľné nepríjemné pásy pri umelom osvetlení.

Počas testovania som ihneď spozoroval, že hlavný snímač je podstatne kvalitnejší ako ten ultra-širokouhlý. To ale nie je nič nezvyčajné. Trochu ma mrzí, že so zmenou snímačov sa výrazne mení aj ich farebné podanie, chýba mi tu akási konzistentnosť. To, čo ultra-širokouhlý snímač nezvláda, vyrieši poriadne agresívny post-processing. V niektorých prípadoch je to až príliš prehnané, fotky síce vyzerajú veľmi pekne a sú ideálne na sociálne siete, no chýba im farebná vernosť. Post-processing pri fotení hlavným snímačom taký silný našťastie nie je.

Opäť tu máme veľmi schopný fotomobil aj pre nočné fotenie. K dispozícii je aj špeciálny nočný režim, no ten vo väčšine prípadov potrebovať nebudete. Peknú fotku zvládnete aj s použitím základného foto režimu.

Zoomovacie schopnosti sú na papieri vynikajúce, Honor Magic4 Pro totiž ponúka maximálne digitálne priblíženie na úrovni až 100x. O kvalite sa ale v tomto prípade nedá hovoriť ani zďaleka, ide čisto len o marketingové číslo. Periskopický objektív ponúka 3,5x optické priblíženie. V slabšom svetle sa smartfón pri takomto priblížení stále spolieha na hlavný snímač, ktorý vyprodukuje krajšiu fotografiu prostredníctvom digitálneho priblíženia.

V aplikácii mám medzi rýchlymi voľbami zoom na úrovni 3,5x a 10x. Desaťnásobné digitálne priblíženie mimochodom nevyzerá vôbec zle. Približovať nad 30x sa neoplatí vôbec, ani v dobrých svetelných podmienkach.

Video neohúri

Sekanie sa dokonca prejavuje aj pri natáčaní videa a premietne sa aj do samotného výsledku. Ak plánujete natáčať video aj v zhoršených svetelných podmienkach, na zmenu objektívov počas záznamu radšej rýchlo zabudnite. V každom prípade, natáčať 4K video pri 60 fps zvláda len hlavný snímač.

To je trochu škoda, pretože mu chýba optická stabilizácia obrazu. Nahradiť sa ju snaží elektronická stabilizácia, ktorá očividne funguje, no niekedy to až preháňa. Dynamickejšie časti videa kvôli tomu nevyzerajú najlepšie a softvérová úprava je viditeľná. Video z ultra-širokouhlého objektívu vyzerá lepšie, stabilnejšie. Ale má horší dynamický rozsah a v noci za hlavným snímačom zaostáva ešte výraznejšie. Cez deň ale z neho dostanete veľmi pekné zábery.

Recenzia Honor Magic4 Pro: Extra rýchle nabíjanie a priemerná výdrž

V oblasti výdrže batérie sa nekoná žiadne prekvapenie. Už kapacita batérie 4600 mAh dáva tušiť, že výdrž nebude najsilnejšou stránkou smartfónu Honor Magic4 Pro. Našťastie, nekoná sa ani žiadne sklamanie. Bežný pracovný deň by ste mali zvládnuť bez problémov, bežne som ho zvládal aj ja.

Honor Magic4 Pro
Honor Magic4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Počas testovania som sa denne dostával na 4-5 hodín SOT. Toto číslo nijako nenadchne, ide skôr o priemer až podpriemer. Čo ma potešilo viac, je slušná porcia nastavení.

K dispozícii je špeciálny úsporný režim, ktorý dokáže značne predĺžiť výdrž batérie, no je to na úkor niektorých funkcií. Napríklad vypne automatickú synchronizáciu, obmedzí aktivitu aplikácií na pozadí, zníži výkon a vykoná ešte ďalšie náležitosti tak, aby sa predĺžila výdrž batérie.

Užitočné možnosti sú tu aj pre nabíjanie. Funkciu “Inteligentné nabíjanie” už všetci veľmi dobre poznáte aj z iných smartfónov a najlepšie funguje pri nabíjaní v noci. Smartfón sa nabije na 80 % a tesne predtým, ako vstanete, batériu dobije do 100 %. Avšak vzhľadom na extrémne rýchle nabíjanie som v noci nenabíjal nikdy. Nebolo to jednoducho potrebné.

Z 0 na 100 % batérie sa Honor Magic4 Pro nabije za skvelých 32 minút. Vďačí za to podpore 100 W nabíjania, pričom nabíjačka je už v predajnom balení. Počas testovania som nameral tieto hodnoty:

  • 5 min: 18%
  • 10 min: 38 %
  • 15 min: 54 %
  • 20 min: 69 %
  • 25 min: 86 %
  • 30 min: 97 %
  • Plne nabitie: 32 min.

Ako užitočnejšiu funkciu vnímam “Inteligentnú kapacitu batérie.” Ide vlastne o funkciu, ktorá zamedzí tomu, aby sa batéria nabila doplna. Nabíjanie sa ukončí ešte predtým, čo priaznivo vplýva na jej životnosť. Avšak počas testovania sa batéria vždy nabila až do 100 % bez ohľadu na to, či bola táto funkcia zapnutá alebo nie.

Okrem rýchleho káblového nabíjania tu máme aj 100 W bezdrôtové nabíjanie, avšak k tomu je potrebná špeciálna bezdrôtová nabíjačka, ktorú som k dispozícii nemal, takže som rýchlosť overiť nemohol. Poteší aj prítomnosť reverzného bezdrôtového nabíjania.

Recenzia Honor Magic4 Pro: Záverečné hodnotenie

Honor Magic4 Pro je dobrá vlajková loď s výborným fotoaparátom, pekným displejom a plnou funkčnou výbavou. Nechýbajú ani také drobnosti, ako nabíjačka v balení či prítomnosť infračerveného portu. Medzi jeho najlepšie vlastnosti patria skvelé možnosti odomykania, vysoký výkon či dobrá nadstavba s množstvom nastavení. A v neposlednom rade aj podpora Google služieb.

recenzia Honor Magic4 Pro
Honor Magic4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nedostatky vidím najmä v softvéri, ktorý je podľa mňa nedotiahnutý. Sú to ale veci, ktoré je možné opraviť, takže v budúcnosti to môže byť podstatne lepšie. Displej by v automatickom režime nemusel byť zamknutý na mximálne 90 Hz, ale 120 Hz by mu pristálo určite viac. Hlavnému fotoaparátu chýba optická stabilizácia obrazu. To síce pri fotení nevadí, no počas natáčania videa by sa zišla. Niekomu by mohol prekážať displej, ktorý je k bokom zariadenia zahnutý.

Honor Magic4 Pro a jeho konkurencia

OPPO Find X5 Pro

Prekvapivo skvelá vlajková loď, ktorej najväčším nedostatkom je absencia poriadneho priblíženia. Inak ale ponúka skvelý výkon, rýchle nabíjanie a krásny displej. V porovnaní s Honorom je ale jeho cena nezanedbateľne vyššia.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S22+

Veľmi silný konkurent každému kvalitnému smartfónu. Samsung Galaxy S22+ ponúka za rovnakú cenu lepšiu softvérovú podporu a momentálne aj rýchlejší systém. Nechýba špičková výbava na čele s kvalitným fotoaparátom. Honor zase vedie v rýchlosti nabíjania, výdržou sú na tom oba modely veľmi podobne.

Samsung Galaxy S22+ displej
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei P50 Pro

Veľmi podobne vybavená, avšak o stovku drahšia vlajková loď bez Google služieb. Huawei P50 Pro ale môžete zohnať už aj výrazne lacnejšie, 1199 € je odporúčaná cena. Ide o veľmi podobný smartfón, minimálne čo sa týka operačného systému a nadstavby. Pochváliť sa môže skvelým fotoaparátom (aj keď staršími objektívmi), ale aj rýchlym nabíjaním a veľmi pekným displejom.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

7.8

Honor Magic4 Pro

Honor Magic4 Pro je po dlhšom čase ozajstnou vlajkovou loďou od výrobcu, ktorý bol dohodobo pod Huawei. Teraz prichádza s vlastným smartfónom, ktorý sa podaril. S cenou 1099 eur bude na trhu konkurovať tomu najlepšiemu a rozhodne má čo ponúknuť.

Má výborný fotoaparát, no hlavnému objektívu chýba optická stabilizácia obrazu. Video nepresvedčilo, často seká a prepínanie medzi objektívmi je naozaj extrémne pomalé. Na druhú stranu, potešia kvalitné snímky cez deň aj v noci.

Honor Magic4 Pro je dizajnovo atraktívny smartfón a medzi jeho najlepšie vlastnosti určite patrí aj skvelý LTPO displej s uhlopriečkou 6,81 palca. Celkovo ide o veľmi dobrý smartfón, ktorý si svoju cenu dokáže obhájiť, no otázkou zostáva, ako si poradí so silnou konkurenciou.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Atraktívny dizajn
  • Veľmi dobrý fotoaparát
  • Vysoký výkon
  • Skvelé možnosti odomykania odtlačkom prsta aj tvárou
  • Extrémne rýchle (aj bezdrôtové) nabíjanie

  • Rýchlosť systému nepresvedčila
  • Hlavnému snímaču chýba optická stabilizácia obrazu
  • Video seká, prepínanie objektívov je pomalé
15.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+