MojAndroid

Kolobeh aktualizácií na systém Android 14 je už v plnom prúde. Po tom, ako svoje prvé modely aktualizoval Samsung, prichádza najnovší systém aj na prvý Sony smartfón, konkrétne na Xperiu 1 V, čo je najvybavenejší a najdrahší model výrobcu.

Sony Xperia 1 V dostáva aktualizáciu na Android 14

Najnovší operačný systém bol oficiálne predstavený 4.10.20203, takže japonskému výrobcovi netrvalo dlho, kým prišiel s aktualizáciou. Ak nepočítame Pixely, tak po Samsungu ide o druhého výrobcu, ktorý už má aktualizované svoje prvé zariadenie.

Samotná aktualizácia so sebou samozrejme prináša všetky výhody Androidu 14, Sony k tomu pribalilo aj bezpečnostnú záplatu z októbra tohto roka. Smartfón by vás mal na aktualizáciu upozorniť automaticky, ak sa tak nestane, môžete ju vyhľadať v nastaveniach.

Sony Xperia 1 V fotoaparat objektivy
Sony Xperia 1 V

Všetko dôležité, čo prináša systém Android 14, sme zhrnuli v článku Najlepšie novinky, ktoré prináša systém Android 14. Do pozornosti dávame aj článok, v ktorom sme informovali o všetkých smartfónoch všetkých výrobcov, ktoré budú na najnovší operačný systém aktualizované. Kompletný zoznam: Toto sú všetky telefóny, ktoré by mali dostať Android 14.

Za screenshoty a informáciu o dostupnosti aktualizácie ďakujeme čitateľovi Tomášovi.

Aktualizuje aj konkurencia

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+